Anoka

2016 — MN/US

Final Places in Congressional

Place Name School/Team Rk JP Ballots
1st ( Maggie Kenney) Maggie Kenney East Ridge 5 0 1 3 1 1 1 6 1
2 2 2 1
2nd ( Kevin Bi) Kevin Bi East Ridge 7 0 1 1 1 2 1 2 1
2 1 1 5
3rd ( Kevin Jacobson) Kevin Jacobson Maple Grove 9 0 1 4 1 4 1 10 1
2 3 4 2
4th ( Sarah Amundson) Sarah Amundson Maple Grove 17 0 1 9 1 7 1 13 1
2 9 5 3
5th ( Peter Schavee) Peter Schavee St Paul 18 0 1 6 1 3 1 5 1
2 5 9 4
6th ( Abbas Omar) Abbas Omar Blaine 19 0 1 2 1 3 1 1 1
2 4 9 6
7th-T ( Callen Schultz) Callen Schultz Blaine 21 0 1 9 1 9 1 13 1
2 99
7th-T ( Conor Reindl) Conor Reindl Denfeld 21 0 1 9 1 9 1 19 1
2 99
7th-T ( Michael Atkinson) Michael Atkinson East Ridge 21 0 1 9 1 9 1 12 1
2 99
7th-T ( Divya Badri) Divya Badri East Ridge 21 0 1 9 1 8 1 11 1
2 99
7th-T ( Joanna Chen) Joanna Chen East Ridge 21 0 1 9 1 9 1 14 1
2 99
7th-T ( Julie Ma) Julie Ma East Ridge 21 0 1 9 1 9 1 9 1
2 99
7th-T ( Sam Padmanabhan) Sam Padmanabhan East Ridge 21 0 1 9 1 9 1 9 1
2 99
7th-T ( Simon Councillor) Simon Councillor Duluth East 21 0 1 9 1 9 1 20 1
2 99
7th-T ( Jonathan Juten) Jonathan Juten Duluth East 21 0 1 9 1 9 1 19 1
2 99
7th-T ( Samuel Mattys) Samuel Mattys Champlin Park 21 0 1 9 1 9 1 21 1
2 99
7th-T ( Muhammad Ahsan) Muhammad Ahsan Maple Grove 21 0 1 9 1 9 1 15 1
2 99
7th-T ( Rachel Mills) Rachel Mills Maple Grove 21 0 1 9 1 9 1 16 1
2 99
7th-T ( Jared Schmelz) Jared Schmelz Maple Grove 21 0 1 9 1 9 1 16 1
2 99
7th-T ( Erin O'Brien) Erin O'Brien Forest Lake Sr 21 0 1 9 1 9 1 18 1
2 99
7th-T ( Reese Herrmann) Reese Herrmann Forest Lake Sr 21 0 1 9 1 9 1 17 1
2 99
7th-T ( Matthew Strupp) Matthew Strupp Forest Lake Sr 21 0 1 9 1 9 1 14 1
2 99
7th-T ( Adelaide Bohlmann) Adelaide Bohlmann Duluth East 21 0 1 9 1 9 1 20 1
2 99
7th-T ( Garret Fraser) Garret Fraser Blaine 21 0 1 9 1 9 1 17 1
2 99
7th-T ( Brysen Rebischke) Brysen Rebischke Blaine 21 0 1 9 1 9 1 11 1
2 99
7th-T ( Alex Duval) Alex Duval St Paul 21 0 1 9 1 8 1 12 1
2 99
7th-T ( Nikolai Breimon) Nikolai Breimon Denfeld 21 0 1 9 1 9 1 18 1
2 99
28th ( Jake Ashurov) Jake Ashurov Maple Grove 22 0 1 1 1 1 1 3 1
2 9 6 7
29th ( Annika Frazer) Annika Frazer East Ridge 23 0 1 9 1 9 1 4 1
2 9 14
30th ( Ned Laird-Raylor) Ned Laird-Raylor St Paul 25 0 1 3 1 5 1 7 1
2 7 9 9
31st ( Skylar Nelson) Skylar Nelson Denfeld 26 0 1 8 1 9 1 5 1
2 9 9 8
32nd ( Erica Teixeira) Erica Teixeira Maple Grove 27 0 1 6 1 4 1 3 1
2 9 8 10
33rd ( Connor Bullock) Connor Bullock Andover 28 2 1 9 1 5 1 8 1
2 6 3 19
34th ( Daniel Johnson) Daniel Johnson East Ridge 28 1 1 2 1 2 1 2 1
2 9 7 12
35th ( Victoria Halvorson) Victoria Halvorson Maple Grove 29 0 1 7 1 6 1 1 1
2 9 9 11
36th ( Ewan Lang) Ewan Lang St Paul 30 0 1 5 1 9 1 7 1
2 8 9 13
37th ( Kong Xiong) Kong Xiong Denfeld 33 0 1 8 1 7 1 8 1
2 9 9 15
38th ( Jack Joa) Jack Joa Champlin Park 34 0 1 4 1 6 1 15 1
2 9 9 16
39th ( Nick Menth) Nick Menth Blaine 35 0 1 5 1 9 1 6 1
2 9 9 17
40th ( Jared Pearson) Jared Pearson Denfeld 36 0 1 7 1 9 1 10 1
2 9 9 18
41st ( Mridula Arun) Mridula Arun East Ridge 38 0 1 9 1 9 1 4 1
2 9 9 20