2016 Voices Foundation Invitational

2016 — San Jose, CA, CA/US
NDCA Dukes and Bailey Points
Varsity LD
Place Code Name State Points Wins Pct Elim Field Geo
Immaculate Heart DD Danielle Dosch CA 128 5 83 1.1 100 1.4
Lynbrook NA Nikhil Ajjarapu CA 94 4 67 1 100 1.4
Loyola NT Nathaniel Tran CA 94 4 67 1 100 1.4
BASIS Independent KS Kabir Sawal CA 24 1 17 1 100 1.4
Dougherty Valley CS Chaitanya Sayani CA 70 3 50 1 100 1.4
Carmel Valley Independent KL Kevin Li CA 70 3 50 1 100 1.4
Santa Monica RE Rex Evans CA 70 3 50 1 100 1.4
Lynbrook CW Chris Wang CA 94 4 67 1 100 1.4
Lynbrook YZ Yichen Zhu CA 94 4 67 1 100 1.4
Harker ML Matthew Lee CA 70 3 50 1 100 1.4
Mission San Jose KG Katherine Guo CA 70 3 50 1 100 1.4
Quarry Lane LL Lori Luo CA 47 2 33 1 100 1.4
Peninsula SL Sean Lipps CA 0 0 1 100 1.4
San Marino VL Vincent Liu CA 70 3 50 1 100 1.4
Marlborough AJ Amy Jarkow CA 47 2 33 1 100 1.4
Palo Alto (Independent) BH Barry He CA 104 4 67 1.1 100 1.4
Harker CZ Catherine Zhao CA 70 3 50 1 100 1.4
Northwood (CA) DC David Choi CA 70 3 50 1 100 1.4
Meadows KS Kobby Sarfo NV 47 2 33 1 100 1.4
Salpointe independent EH Emma Hagyard AZ 70 3 50 1 100 1.4
Harker EM Emmiee Malyugina CA 140 5 83 1.2 100 1.4
West Des Moines Valley BG Brian Gu IA 128 5 83 1.1 100 1.4
North Hollywood JS Jack Stern CA 47 2 33 1 100 1.4
Del Mar Independent FK Farzaan Kaiyom CA 94 4 67 1 100 1.4
Nueva AK Adam Keller CA 163 5 83 1.4 100 1.4
Mountain View MS Maya Sanghavi CA 47 2 33 1 100 1.4
Peninsula JL Jonas Le Barillec CA 163 5 83 1.4 100 1.4
Marlborough GK Grace Kim CA 104 4 67 1.1 100 1.4
Quarry Lane PN Priya Narain CA 47 2 33 1 100 1.4
Harvard-Westlake AM Anusha Mathur CA 47 2 33 1 100 1.4
Dougherty Valley PT Pooja Tallapaneni CA 70 3 50 1 100 1.4
Evergreen Valley AZ Andrew Zhong CA 24 1 17 1 100 1.4
Albany EK Eden Kenney CA 128 5 83 1.1 100 1.4
Bentley KS Katie Stamm-Kirk CA 24 1 17 1 100 1.4
MV Independent LH Lucy Huang CA 70 3 50 1 100 1.4
Mountain View VP Varun Paranjpe CA 128 5 83 1.1 100 1.4
Servite PA Patrick Aimone CA 113 4 67 1.2 100 1.4
Nueva JT Jonathan Taylor CA 70 3 50 1 100 1.4
Oakwood School - North Hollywood LB Logan Bauman CA 94 4 67 1 100 1.4
Harvard-Westlake WB Will Berlin CA 104 4 67 1.1 100 1.4
Saratoga VL Victor Liu CA 70 3 50 1 100 1.4
Albany EM Evan Mallah CA 0 0 1 100 1.4
Evergreen Valley SV Shehbaz Virk CA 24 1 17 1 100 1.4
La Costa Canyon BC Briana Courtney CA 24 1 17 1 100 1.4
Peninsula KL Kristen Lu CA 47 2 33 1 100 1.4
West Ranch JW Jong Hak Won CA 163 5 83 1.4 100 1.4
Loyola JN Joseph Namkung CA 70 3 50 1 100 1.4
Marlborough GN Grace Nelson CA 47 2 33 1 100 1.4
Brentwood JDe Jackson Deconcini CA 128 5 83 1.1 100 1.4
Beckman KM Kenichi Matsuo CA 47 2 33 1 100 1.4
Quarry Lane SK Saianurag Karavadi CA 47 2 33 1 100 1.4
Harker RS Rahul Shukla CA 94 4 67 1 100 1.4
La Costa Canyon AT Abigail Tosheff CA 47 2 33 1 100 1.4
Loyola DK Darren Kim CA 70 3 50 1 100 1.4
Clovis North RG Ranpreet Gill CA 94 4 67 1 100 1.4
Meadows ERa Edward Rastgoo NV 94 4 67 1 100 1.4
College Prep DB Deirdre Baker CA 70 3 50 1 100 1.4
Oakwood School - North Hollywood AB Alex Bauman CA 94 4 67 1 100 1.4
Dougherty Valley NR Nikita Redkar CA 47 2 33 1 100 1.4
Loyola AB Alessandro Behney CA 47 2 33 1 100 1.4
Lynbrook NS Nisarg Shah CA 168 6 100 1.2 100 1.4
Brentwood EL Eve Levenson CA 70 3 50 1 100 1.4
Mountain View AR Anika Ragnartz CA 24 1 17 1 100 1.4
Brentwood LR Lily Richman CA 70 3 50 1 100 1.4
Harker LF Lauren Fu CA 24 1 17 1 100 1.4
Immaculate Heart LM Lena Mizrahi CA 47 2 33 1 100 1.4
Dougherty Valley TS Tristan Shaughnessy CA 70 3 50 1 100 1.4
Del Mar Independent JC Joshua Chung CA 24 1 17 1 100 1.4
College Prep ZD Zoe Dove CA 94 4 67 1 100 1.4
Harvard-Westlake IP Indu Pandey CA 128 5 83 1.1 100 1.4
Palo Alto (Independent) CF Colin Fee CA 94 4 67 1 100 1.4
West Des Moines Valley CR Carly Rieger IA 47 2 33 1 100 1.4
PCDS PW Parker Whitfill AZ 210 5 83 1.8 100 1.4
Loyola AOv Andrew Overing CA 70 3 50 1 100 1.4
BASIS Independent SM Samrit Mathur CA 24 1 17 1 100 1.4
Northwood (CA) VA Viren Abhyankar CA 70 3 50 1 100 1.4
Lynbrook HW Harrison Wang CA 168 6 100 1.2 100 1.4
Mission San Jose PB Prachit Bhike CA 113 4 67 1.2 100 1.4
Harker RX Ray Xu CA 140 5 83 1.2 100 1.4
Polytechnic JL Jonathan Liu CA 94 4 67 1 100 1.4
Harker AC Alycia Cary CA 24 1 17 1 100 1.4
Cupertino HK Haritha Kumar CA 70 3 50 1 100 1.4
Brentwood EB Emma Blum CA 70 3 50 1 100 1.4
Saratoga SN Satvik Narasimhan CA 70 3 50 1 100 1.4
La Costa Canyon KL Karissa Low CA 24 1 17 1 100 1.4
Harvard-Westlake VC Vishan Chaudhary CA 104 4 67 1.1 100 1.4
Harker NT Neha Tallapragada CA 70 3 50 1 100 1.4
Harvard-Westlake AF Anjee Feng CA 47 2 33 1 100 1.4
Pingry AG Akshina Gupta NJ 94 4 67 1 100 1.4
La Canada AZ Alex Zhao CA 224 6 100 1.6 100 1.4
Oakwood School - North Hollywood AW Arlo Weiner CA 104 4 67 1.1 100 1.4
Harker KS Kelly Shen CA 47 2 33 1 100 1.4
MV Independent OZ Oliver Zhao CA 70 3 50 1 100 1.4
Peninsula IG Ishan Gaur CA 104 4 67 1.1 100 1.4
Mountain View DZ Derek Zhang CA 140 5 83 1.2 100 1.4
Dougherty Valley KK Kavin Kumaravel CA 70 3 50 1 100 1.4
Evergreen Valley AJ Anushka Jogalekar CA 47 2 33 1 100 1.4
La Costa Canyon GC Gabrielle Courtney CA 24 1 17 1 100 1.4
Brentwood KM Kiley McKay CA 24 1 17 1 100 1.4
Harker SP Srivatsav Pyda CA 322 6 100 2.3 100 1.4
Dougherty Valley NV Neeharika Vogety CA 47 2 33 1 100 1.4
Cupertino EQ Ethan Qi CA 70 3 50 1 100 1.4
San Marino KW Kelly Wong CA 70 3 50 1 100 1.4
West Des Moines Valley AC Anna Correa IA 47 2 33 1 100 1.4
MV Independent BM Brandon Ma CA 70 3 50 1 100 1.4
San Marino ED Eric Deng CA 70 3 50 1 100 1.4
Westview RS Rohith Sudhakar OR 24 1 17 1 100 1.4
San Marino KWu Kirk Wu CA 104 4 67 1.1 100 1.4
Brentwood KR Katie Raphaelson CA 24 1 17 1 100 1.4
Immaculate Heart MC Madeleine Conrad-Mogin CA 70 3 50 1 100 1.4
West Des Moines Valley KK Kyle Kopf IA 104 4 67 1.1 100 1.4
Lynbrook AP Anya Poplavska CA 94 4 67 1 100 1.4
Dougherty Valley AY Amanda Yang CA 70 3 50 1 100 1.4
Brentwood ELi Ethan Liu CA 47 2 33 1 100 1.4
Harvard-Westlake WP William Park CA 128 5 83 1.1 100 1.4
West Des Moines Valley LG Lauren Gilbert IA 24 1 17 1 100 1.4
Lynbrook VV Varun Venkatesh CA 163 5 83 1.4 100 1.4
Arcadia VL Victor Luo CA 70 3 50 1 100 1.4
West Des Moines Valley WG Will Golay IA 70 3 50 1 100 1.4
Oakwood School - North Hollywood MW Maximillian Wolf-Valdes CA 70 3 50 1 100 1.4
University HS, Irvine JC Jasun Chen CA 94 4 67 1 100 1.4
Loyola HF Holden Fraser CA 70 3 50 1 100 1.4
Mission San Jose AK Armaan Kalyanpur CA 47 2 33 1 100 1.4
Dougherty Valley PC Pranav Chillappagari CA 24 1 17 1 100 1.4
Harker SS Sachin Shah CA 94 4 67 1 100 1.4
Marlborough SD Sophia Danielpour CA 47 2 33 1 100 1.4
Saratoga DK David Koh CA 47 2 33 1 100 1.4
Mission San Jose JP Julia Park CA 47 2 33 1 100 1.4
BASIS Independent EK Eish Kapoor CA 47 2 33 1 100 1.4
Palo Alto (Independent) FZ Frances Zhuang CA 113 4 67 1.2 100 1.4
Dougherty Valley AF Andy Fan CA 70 3 50 1 100 1.4
Rowland Hall-St. Mark's KO Kenzo Okazaki UT 104 4 67 1.1 100 1.4
Mission San Jose LS Lavanya Singh CA 151 4 67 1.6 100 1.4