CBSR Teamed Debate and Congress 4 Eisenhower

2017 — CA/US

Final Places in Open Congress

Place Name School/Team Rk Rcp Ballots
Prelim ( JE Ryan Casey) Ryan Casey Yucaipa 3 3 R1: 1 R2: 1 R3: 1
Prelim (DC Jack Xiao) Jack Xiao Claremont 5 2.33 R1: 1 R2: 1 R3: 3
Prelim (MS Jose Serrano) Jose Serrano Bonita 7 1.75 R1: 1 R2: 2 R3: 4
Prelim (DW Micaela Reichenbach) Micaela Reichenbach Vista Murrieta 7 1.33 R1: 2 R2: 3 R3: 2
Prelim (BF CJ Hernandez) CJ Hernandez Redlands 10 1.64 R1: 1 R2: 2 R3: 7
Prelim (DC Melissa Glover) Melissa Glover Claremont 10 1.45 R1: 5 R2: 4 R3: 1
Prelim (DC Dillon Leslie) Dillon Leslie Claremont 10 1.45 R1: 4 R2: 5 R3: 1
Prelim (MS Dominick Contreras) Dominick Contreras Bonita 11 0.99 R1: 6 R2: 3 R3: 2
Prelim (CW Anthony Delgadillo) Anthony Delgadillo Carter 11 0.95 R1: 4 R2: 5 R3: 2
Prelim (BF Zoe Rai) Zoe Rai Redlands 11 0.95 R1: 5 R2: 4 R3: 2
Prelim (SV Angel Conches) Angel Conches Redlands East Valley 12 1.61 R1: 2 R2: 9 R3: 1
Prelim (DW Annabelle Werner) Annabelle Werner Vista Murrieta 12 1.36 R1: 6 R2: 5 R3: 1
Prelim (BF Nidhi Kejriwal) Nidhi Kejriwal Redlands 12 0.78 R1: 4 R2: 5 R3: 3
Prelim (BF Samantha Quilon) Samantha Quilon Redlands 12 0.78 R1: 3 R2: 4 R3: 5
Prelim ( JE Emily Corn) Emily Corn Yucaipa 13 1.44 R1: 1 R2: 3 R3: 9
Prelim (DC Luke Hoeg) Luke Hoeg Claremont 13 0.7 R1: 5 R2: 4 R3: 4
Prelim ( JE April Beath) April Beath Yucaipa 14 0.94 R1: 3 R2: 2 R3: 9
Prelim (BF Ta'Niyia Smith) Ta'Niyia Smith Redlands 14 0.84 R1: 2 R2: 7 R3: 5
Prelim (DC Stephen Nazareth) Stephen Nazareth Claremont 14 0.82 R1: 6 R2: 2 R3: 6
Prelim (DC Kenneth Park) Kenneth Park Claremont 15 1.28 R1: 6 R2: 1 R3: 8
Prelim ( DM Ashesh Desai) Ashesh Desai Riverside STEM 15 0.86 R1: 2 R2: 4 R3: 9
Prelim (BF Reneh Shammo) Reneh Shammo Redlands 15 0.86 R1: 4 R2: 9 R3: 2
Prelim (BF Jacob Razzouk) Jacob Razzouk Redlands 15 0.86 R1: 4 R2: 2 R3: 9
Prelim (DC Enzo Panem) Enzo Panem Claremont 15 0.77 R1: 3 R2: 3 R3: 9
Prelim (DC Catherine Schnabel) Catherine Schnabel Claremont 15 0.61 R1: 5 R2: 6 R3: 4
Prelim (JE Baileigh Smith) Baileigh Smith Yucaipa 16 0.81 R1: 2 R2: 9 R3: 5
Prelim ( JE Billy Warnecke) Billy Warnecke Yucaipa 16 0.57 R1: 6 R2: 6 R3: 4
Prelim ( JE Ethan Valencia) Ethan Valencia Yucaipa 17 1.25 R1: 7 R2: 1 R3: 9
Prelim (JE Colby Dodson) Colby Dodson Yucaipa 17 0.64 R1: 9 R2: 3 R3: 5
Prelim (BF Ariyana Tavakoli) Ariyana Tavakoli Redlands 17 0.64 R1: 3 R2: 5 R3: 9
Prelim (DC Bruce Leavitt) Bruce Leavitt Claremont 18 1.23 R1: 9 R2: 1 R3: 8
Prelim (SV Tristan Arndt) Tristan Arndt Redlands East Valley 18 0.6 R1: 3 R2: 6 R3: 9
Prelim (CW Adai Taylor) Adai Taylor Carter 18 0.52 R1: 5 R2: 8 R3: 5
Prelim (DC Alborz Amani) Alborz Amani Claremont 20 0.56 R1: 8 R2: 9 R3: 3
Prelim (CW Isaac Rubio) Isaac Rubio Carter 20 0.56 R1: 8 R2: 9 R3: 3
Prelim (JE Matthew Mendoza) Matthew Mendoza Yucaipa 20 0.5 R1: 9 R2: 7 R3: 4
Prelim (MJ Dannya Mishelle Martinez) Dannya Mishelle Martinez Cajon 21 0.55 R1: 9 R2: 9 R3: 3
Prelim (BF Callista Ordonez) Callista Ordonez Redlands 21 0.42 R1: 7 R2: 6 R3: 8
Prelim (BF Austin Ordonez) Austin Ordonez Redlands 21 0.42 R1: 7 R2: 7 R3: 7
Prelim (DC Justin Apresa) Justin Apresa Claremont 22 0.41 R1: 9 R2: 7 R3: 6
Prelim (BF Leena Bashir) Leena Bashir Redlands 23 0.39 R1: 9 R2: 6 R3: 8
Prelim (MJ Reyes Garcia) Reyes Garcia Cajon 24 0.38 R1: 9 R2: 9 R3: 6
Prelim (MJ Ervie Tubig) Ervie Tubig Cajon 24 0.38 R1: 9 R2: 9 R3: 6
Prelim (CW Danielle Olmedo) Danielle Olmedo Carter 24 0.38 R1: 9 R2: 9 R3: 6
Prelim (DC Siddarth Gummadi) Siddarth Gummadi Claremont 24 0.37 R1: 9 R2: 8 R3: 7
Prelim (DW Nadia Lathan) Nadia Lathan Vista Murrieta 24 0.37 R1: 8 R2: 7 R3: 9
Prelim ( JE Sasha Alexander) Sasha Alexander Yucaipa 25 0.36 R1: 7 R2: 9 R3: 9
Prelim (JD Destiny Salas) Destiny Salas Eisenhower 25 0.36 R1: 9 R2: 9 R3: 7
Prelim (BF Laura Noronha) Laura Noronha Redlands 25 0.36 R1: 7 R2: 9 R3: 9
Prelim (JE Daniel Coronado) Daniel Coronado Yucaipa 25 0.36 R1: 9 R2: 9 R3: 7
Prelim (JE Anthony Velez) Anthony Velez Yucaipa 25 0.35 R1: 8 R2: 8 R3: 9
Prelim (MJ Sean Jinbo) Sean Jinbo Cajon 26 0.34 R1: 8 R2: 9 R3: 9
Prelim ( JE Kaitlyn Botros) Kaitlyn Botros Yucaipa 26 0.34 R1: 9 R2: 8 R3: 9
Prelim (CW Alexys Quezada) Alexys Quezada Carter 26 0.34 R1: 9 R2: 8 R3: 9
Prelim (BF Juliette Scolieri) Juliette Scolieri Redlands 26 0.34 R1: 9 R2: 9 R3: 8
Prelim (MJ Brenda Barajas) Brenda Barajas Cajon 27 0.33 R1: 9 R2: 9 R3: 9
Prelim (MJ Layla Amaya) Layla Amaya Cajon 27 0.33 R1: 9 R2: 9 R3: 9
Prelim (MJ Sabrina Ortiz) Sabrina Ortiz Cajon 27 0.33 R1: 9 R2: 9 R3: 9
Prelim (MJ Kabba Barua) Kabba Barua Cajon 27 0.33 R1: 9 R2: 9 R3: 9
Prelim (MJ Jonathan Marsden) Jonathan Marsden Cajon 27 0.33 R1: 9 R2: 9 R3: 9
Prelim ( DM Samuel Kennedy) Samuel Kennedy Riverside STEM 27 0.33 R1: 9 R2: 9 R3: 9
Prelim (FC Dorian Neighbors) Dorian Neighbors Citrus Valley 27 0.33 R1: 9 R2: 9 R3: 9
Prelim (JE Genessis Ixcoy) Genessis Ixcoy Yucaipa 27 0.33 R1: 9 R2: 9 R3: 9
Prelim (MJ Felipe Henriquez) Felipe Henriquez Cajon 27 0.33 R1: 9 R2: 9 R3: 9
Prelim (JE Sonia Campos) Sonia Campos Yucaipa 27 0.33 R1: 9 R2: 9 R3: 9
Prelim (JE Rachel Probst) Rachel Probst Yucaipa 27 0.33 R1: 9 R2: 9 R3: 9
Prelim (MJ Phill Chau) Phill Chau Cajon 27 0.33 R1: 9 R2: 9 R3: 9
Prelim (CW Mario Pena) Mario Pena Carter 27 0.33 R1: 9 R2: 9 R3: 9
Prelim (CW Eileen Barron) Eileen Barron Carter 27 0.33 R1: 9 R2: 9 R3: 9
Prelim (CW Benito Aguirre) Benito Aguirre Carter 27 0.33 R1: 9 R2: 9 R3: 9
Prelim (CW Emanuel Armenta-Silva) Emanuel Armenta-Silva Carter 27 0.33 R1: 9 R2: 9 R3: 9