No Frills

2015 — WI/US

Final Places in LD

Place Name School/Team Win Pts -1HL Pts -2HL Pts OSd Rand Ballots
Prelim (Appleton North AK) Arianna Krajnik Appleton North 5 85 31 139.5 9.6 685 W 29
W 25
W 29
W 29.5
W 27
Prelim (Whitefish Bay SP) Sentibel Pandovski Whitefish Bay 4 82.67 28.67 136.67 15.5 853 L 26
B
W 28
W 28
B
Prelim (Brookfield East RL) Rafael Li Brookfield East 4 82.67 25.67 136.67 10.5 528 B
W 29
L 28
W 25
B
Prelim (Brookfield East CT) Conrad Telega Brookfield East 4 80 28 132 10.4 491 W 28
W 24
L 26
W 27
W 27
Prelim (Appleton East MM) Matthew Moorhead Appleton East 4 78 25 132 9.8 18 W 27
W 26
L 25
W 25
W 29
Prelim (Golda Meir JS) Jaya Sims Golda Meir 3 85.25 26.25 141.25 11.25 580 L 29
W 30
W 28
B
L 26
Prelim (Appleton West KC) Katelynn Chandler Appleton West 3 85 29 142 7 884 W 28
W 28
W 29
L 29
L 28
Prelim (Waukesha South CC) Catherine Chapman Waukesha South 3 82.75 26.75 138.75 9.8 342 W 29
W 27
W 27
L 28
F
Prelim (Assumption KW) Kaatje Weiland Assumption 3 81.5 30.5 132.5 15.6 123 L 23
W 28
W 28
L 27
B
Prelim (Whitefish Bay JS) Jack Styler Whitefish Bay 3 79 29 131 10.6 334 W 24
L 26
W 27
W 28
L 26
Prelim (Alexander Hamilton AM) Andres Mejia Alexander Hamilton 3 77.75 28.75 128.75 10.25 46 L 26
L 23
W 28
W 26
B
Prelim (Golda Meir KP) Karina Perez Golda Meir 3 77 27 130 9.4 291 W 25
L 25
L 26
W 28
W 26
Prelim (Assumption HS) Hannah Stetz Assumption 2 82.67 28.67 136.67 13.25 160 L 28
B
L 26
W 28
Prelim (Assumption ES) Emily Smith Assumption 2 77.5 27.5 127.5 11.4 679 L 28
L 22
W 26
L 26
B
Prelim (Waukesha South JC) Jake Castillo Waukesha South 1 79.25 24.25 131.25 5.6 823 L 26
W 29
L 27
L 23
F
Prelim (Reagan IB Debate SM) Sam Michael Reagan IB 1 78 27 126 9.6 549 L 27
L 24
L 21
W 27
L 27
Prelim (West Bend GD) Grace Davies West Bend 1 78 23 130 8.4 150 W 28
L 27
L 24
L 25
F
Prelim (West Bend MS) Megan Swope West Bend 1 76.67 27.67 126.67 8.4 737 L 26
L 23
L 27
F
Prelim (Assumption CB) Carsyn Bushman Assumption 0 72 26 118 8.8 754 L 21
L 25
L 23
L 24
L 25