Mardi Gras 2014

2014 — MA/US
Final Places
Children's Literature
Place Code Name School Ballots Rk+SRk JP Rcp JP Rk Pts
1st 122 Jeff Heithmar Natick ,196,1100,198,111 6 0 6 0 3 294
2nd 124 Chad Nowlan Holyoke Catholic ,197,199,297,323 12 0 3.67 0 8 293
3rd 129 Aditi Singh Shrewsbury ,295,199,1100,254 15 0 3.45 0 11 294
4th 114 Matthew Wolfe Catholic Memorial ,198,296,298,632 16 0 3 0 11 292
5th 123 Rachel Miller Natick ,197,199,495,545 20 2 2.9 0 14 291
6th 105 Michelle Gelberger AMSA Charter ,197,295,197,466 20 1 3.08 0 16 289
Place Code Name School Ballots Rk Rcp Pts
Prelim 141 Cassandra Nedder Ursuline ,296,196,396 6 1.83 288
Prelim 100 Hana Tatsutani Milton Acad ,291,199,397 6 1.83 287
Prelim 112 Maya Michlin Newton South ,390,196,298 6 1.83 284
Prelim 119 Kyle Chamberlain Natick ,193,590,295 8 1.7 278
Prelim 143 Alexander Pasternack Needham ,393,492,199 8 1.58 284
Prelim 120 Jacob Clerico Natick ,494,296,298 8 1.25 288
Prelim 113 Angelo Conti Catholic Memorial ,395,298,395 8 1.17 288
Prelim 101 Spencer Evett Milton Acad ,295,395,397 8 1.17 287
Prelim 135 Prisha Singh Shrewsbury ,396,592,199 9 1.53 287
Prelim 107 Shreya Viswanathan AMSA Charter ,492,493,198 9 1.5 283
Prelim 125 Cristina Roselli Holyoke Catholic ,198,487,495 9 1.5 280
Prelim 106 Yuliya Smilyanskiy AMSA Charter ,297,295,592 9 1.2 284
Prelim 127 Samantha Pepe Holyoke Catholic ,690,294,298 9 1.2 282
Prelim 110 Bhargavee Gnanasambandam AMSA Charter ,494,297,397 9 1.08 288
Prelim 118 Sakshi Das Newton South ,296,393,495 9 1.08 284
Prelim 134 Monica Canepa Bancroft ,592,493,199 10 1.45 284
Prelim 102 Cheyenne Porcher Milton Acad ,491,492,297 10 1 280
Prelim 108 Isabella Azizian AMSA Charter ,393,393,496 10 0.92 282
Prelim 130 Madeline McMahon Dighton-Rehoboth ,492,394,494 11 0.83 280
Prelim 128 Chris Estrop Shrewsbury ,495,493,390 11 0.83 278
Prelim 138 Safa Zakaria Shrewsbury ,292,586,590 12 0.9 268
Prelim 104 Jaqueline Oldroyd AMSA Charter ,487,388,594 12 0.78 269
Prelim 131 Sara Hopper Wahconah ,391,687,489 12 0.78 267
Prelim 103 Olivia Painchaud Abby Kelley Foster ,395,691,595 13 0.73 281
Prelim 139 Elaine Wang - OH Brown/oak hill ,593,394,693 13 0.73 280
Prelim 132 Anjana Gupta Acton-Boxborough ,691,396,691 13 0.73 278
Prelim 136 Abhinav Kareddy Shrewsbury ,590,589,397 13 0.73 276
Prelim 142 Allyson Bolden Ursuline ,594,493,491 13 0.7 278
Prelim 109 Soumya Potu AMSA Charter ,590,592,594 15 0.6 276
Prelim 137 Laya Gopal Shrewsbury ,589,591,588 15 0.6 268
Prelim 126 Molly Yarrows Holyoke Catholic ,583,590,594 15 0.6 267
Prelim 116 Matthew Sakai Fessenden School The Fessenden ,688,687,690 15 0.6 265
Prelim 117 Ric Yamamoto Fessenden School The Fessenden ,681,688,694 15 0.6 263
Prelim 115 Illia Rebechar Fessenden School The Fessenden ,689,686,686 15 0.6 261