Grapevine Classic

2021 — NSDA Campus, US
Final Places
Varsity Lincoln Douglas
Debate Elims
Place Code Name State Round Ballots
1st Strake Jesuit ZD Zion Dixon TX Final R1W29.0R2W30.0R3W30.0R4W30.0R5L29.7R7WWW(3-0)R8WR9WWL(2-1)R10WWW(3-0)R11WWW(3-0)
2nd Garland LY Leah Yeshitila TX Final R1W29.0R2W29.3R3W29.8R4W29.8R5W29.8R7WWL(2-1)R8LWW(2-1)R9WWL(2-1)R10WWW(3-0)R11LLL(0-3)
Semi Lexington BF Brett Fortier MA Semi R1W29.4R2W29.0R3W29.8R4W29.5R5W29.6R7WWW(3-0)R8WWW(3-0)R9WWL(2-1)R10LLL(0-3)
Semi Dulles TY Tommy Yu TX Semi R1W29.1R2W30.0R3W29.5R4W29.1R5W30.0R7WWW(3-0)R8WWW(3-0)R9WWW(3-0)R10LLL(0-3)
Qrtrs Plano East JN Jay Namdhari TX Qrtrs R1L29.0R2L30.0R3W29.3R4W29.7R5W29.9R6WR7LWW(2-1)R8LWW(2-1)R9LLL(0-3)
Qrtrs Plano East AW Aadit Walia TX Qrtrs R1W29.5R2W30.0R3W29.0R4W29.7R5W29.4R8WLW(2-1)R9LLW(1-2)
Qrtrs Strake Jesuit JWe Justin Wen TX Qrtrs R1L28.9R2W29.3R3W29.2R4L29.5R5W29.6R6WR7WWL(2-1)R8WR9LLW(1-2)
Qrtrs San Mateo YR Yesh Rao CA Qrtrs R1W28.0R2W29.5R3W29.4R4W29.5R5W29.4R7LWW(2-1)R8WWL(2-1)R9LLW(1-2)
Octo Westwood AR Anoop Rachakonda TX Octo R1W29.0R2W29.0R3W29.0R4W29.2R5L28.9R6WR7WWL(2-1)R8LLL(0-3)
Octo Strake Jesuit KS Karan Shah TX Octo R1W29.5R2W29.9R3W30.0R4L29.6R5W29.3R7WWW(3-0)R8WLL(1-2)
Octo Strake Jesuit DLe Daniel Lee TX Octo R1W29.0R2W30.0R3W29.0R4L29.6R5W29.1R7WWW(3-0)R8L
Octo Strake Jesuit NW Nathan Wei TX Octo R1L29.0R2W30.0R3W28.4R4L29.9R5W28.7R6WR7LWW(2-1)R8L
Octo Strake Jesuit VC Vail Chen TX Octo R1W29.0R2W29.0R3L29.1R4W28.7R5W29.5R6WR7WLW(2-1)R8WLL(1-2)
Octo Strake Jesuit MS Michael Stuckert TX Octo R1L27.0R2W30.0R3W29.5R4W28.9R5W29.0R6WR7WR8LWL(1-2)
Octo Memorial DX Daniel Xu TX Octo R1W29.0R2W29.0R3L28.5R4W29.0R5W28.7R6WR7WWW(3-0)R8LLW(1-2)
Octo Scarsdale KS Katherine Shi NY Octo R1W29.2R2W29.0R3L28.6R4W29.2R5W28.1R6WR7WWL(2-1)R8LLL(0-3)
Dbl Harrison JP Jessie Pein NY Dbl R1L28.8R2W29.0R3L29.3R4W29.2R5W28.8R6WR7WLL(1-2)
Dbl Southlake Carroll PK Pranav Kaginele TX Dbl R1W29.3R2L29.2R3W29.4R4W30.0R5W28.8R7WLL(1-2)
Dbl Southlake Carroll AS Aarush Sathu TX Dbl R1W28.7R2L29.2R3W28.2R4W28.4R5L28.0R6WR7LLL(0-3)
Dbl Westwood PM Pranav Medikonduru TX Dbl R1W29.4R2L28.6R3W29.2R4W30.0R5W29.3R7LLW(1-2)
Dbl Westwood BJ Brian Jeon TX Dbl R1W29.1R2L28.3R3L29.5R4W28.9R5W29.0R6WR7LLL(0-3)
Dbl Strake Jesuit JK JD Kollar TX Dbl R1L29.0R2L29.4R3W29.0R4W28.9R5W29.9R6WR7LLL(0-3)
Dbl Strake Jesuit JS Jet Sun TX Dbl R1W28.0R2W29.5R3W29.2R4W28.1R5L29.9R6WR7L
Dbl Perry JA Joey Antonelli AZ Dbl R1L27.0R2W28.9R3W29.5R4L28.8R5W29.7R6W
Dbl Lexington JB Jayden Bai MA Dbl R1W28.8R2W29.5R3W28.6R4W29.2R5L29.0R6WR7LWL(1-2)
Dbl Bergen County Academies AK Andrew Kim NJ Dbl R1L28.4R2W29.3R3L29.3R4W28.9R5W29.0R6WR7LLL(0-3)
Dbl Claudia Taylor Johnson AP Abhived Pulapaka TX Dbl R1W28.9R2W29.6R3W29.3R4L29.0R5W29.5R7WLL(1-2)
Dbl Memorial BD Ben Duong TX Dbl R1W29.5R2L29.2R3W29.0R4W29.0R5W28.8R6WR7LLW(1-2)
Dbl Dulles VN Vishnu Nataraja TX Dbl R1W29.0R2W29.8R3W29.1R4L29.1R5L28.7R6WR7LLW(1-2)
Dbl Evergreen Valley SS Saurish Srivastava CA Dbl R1W29.6R2L26.5R3W29.5R4W29.8R5W28.5R6WR7LLW(1-2)
Dbl William P. Clements AK Akaash Kolluri TX Dbl R1W28.6R2W29.0R3L29.1R4W28.9R5L29.0R6WR7LLL(0-3)
Dbl Cooper City NR Nathan Reed FL Dbl R1L28.8R2L29.0R3W29.2R4W28.9R5W28.8R6WR7LLL(0-3)
Triples Harrison MB Mai Blaustein NY Triples R1W28.4R2W29.3R3L29.0R4W29.0R5L29.2R6L
Triples Southlake Carroll EP Enya Pinjani TX Triples R1W28.9R2L29.5R3W29.0R4W29.5R5L28.4R6L
Triples Southlake Carroll SD Samhith Dharani TX Triples R1L28.6R2L28.8R3W28.9R4W29.0R5W28.6R6L
Triples Northland Christian LB Lilly Broussard TX Triples R1L28.5R2W29.5R3W29.5R4W28.7R5W29.5R6L
Triples Plano East NG Nathan Gong TX Triples R1W28.0R2L29.0R3L29.0R4W29.5R5W30.0R6L
Triples Westwood AG Aaditya Ganesan TX Triples R1L28.9R2W28.6R3W29.1R4L28.8R5W29.5R6L
Triples Westwood VL Varshini Loganathan TX Triples R1L28.9R2W28.4R3W29.1R4L28.5R5W29.5R6L
Triples Westlake AK Anastasia Keeler TX Triples R1L28.3R2W29.3R3L29.0R4W30.0R5W28.5R6L
Triples Westlake MR Miller Roberts TX Triples R1W28.1R2W28.9R3L29.0R4L28.4R5W28.6R6L
Triples Denton Guyer SB Sebastian Bourbon TX Triples R1W29.2R2W28.3R3W28.8R4L29.5R5L28.5R6L
Triples Lake Highland Prep AB Ayman Badawy FL Triples R1W29.0R2L28.9R3W28.8R4W28.0R5W28.5R6L
Triples Lexington AG Aanya Ghosh MA Triples R1W27.9R2L28.4R3L29.4R4W28.7R5W30.0R6L
Triples St Agnes EH Ella Huang TX Triples R1W29.0R2W28.7R3L28.6R4W29.6R5L28.8R6L
Triples Catonsville AT Alexander Torrez MD Triples R1W29.3R2W28.5R3L28.9R4W28.5R5L28.8R6L
Triples Brookfield East DJ David Jia WI Triples R1W28.5R2W30.0R3L28.6R4L28.6R5W28.2R6L
Triples Marcus JR Joey Rogers TX Triples R1W29.2R2W28.9R3W29.5R4L29.2R5L29.1R6L
Triples West HS SLC HZ Henry Zheng UT Triples R1W28.0R2W30.0R3W28.8R4L28.0R5L29.0R6L
Triples Memorial SC Sebastian Cho TX Triples R1W30.0R2W29.1R3L28.8R4W28.9R5L29.2R6L
Triples Presentation NR Nikita Raman CA Triples R1L29.2R2W28.9R3W29.6R4W29.4R5L28.4R6L
Triples Strake Jesuit DA Diego Arcos TX Triples R1W30.0R2W28.5R3W28.9R4L29.4R5L28.0R6L
Triples Isidore Newman EE Elizabeth Elliott LA Triples R1W29.0R2L29.2R3W28.8R4W28.6R5L29.5R6L
Lincoln Douglas Prelims
Place Code Name State WinPm PtsPm -1HL PtsPm OpWPm PtsPm -2HL Ballots
Prelim McNeil AG Anshul Gulati TX 2 87.9 146.2 2.8 29.3 R1W28.3R2L29.3R3W29.0R4L29.6R5L30.0
Prelim McNeil SC Srinithya Challa TX 2 86.7 144.8 2.2 29 R1W29.0R2L28.5R3L28.4R4W29.2R5L29.7
Prelim Dulles JL Justin Li TX 2 86.6 144.5 1.8 28.7 R1L28.5R2W28.4R3L29.4R4L28.7R5W29.5
Prelim Westlake AC Alexandra Coulter TX 2 86.6 143.6 2 28.9 R1W28.7R2L28.0R3L28.9R4L29.0R5W29.0
Prelim Plano East NK Neel Kanamangala TX 2 86.5 143.5 2.2 29 R1L28.5R2W29.0R3L28.0R4W29.0R5L29.0
Prelim Interlake DB Daniel Bomberger WA 2 86.4 144.2 2.6 28.7 R1W28.5R2L28.7R3L28.7R4W29.0R5L29.3
Prelim Dulles NJ Nathaniel John TX 2 86.3 144.8 3 28.8 R1W28.7R2W28.8R3L28.7R4L28.8R5L29.8
Prelim Brentwood SR Sophie Rubin CA 2 86.3 143.5 2.5 28.7 R1L28.0R2L28.8R4W29.2R5L28.8
Prelim Round Rock SV Sohali Vaddula TX 2 86.2 144.1 1.25 28.8 R1L29.0R2L28.4R3L28.4R5W29.5
Prelim Stephen F Austin VG VISHAL GOPALAKRISHNAN TX 2 86.1 143.5 1.8 28.7 R1L28.9R2W28.5R3L28.7R4L28.8R5W28.6
Prelim Southlake Carroll CC Cristina Capriglione TX 2 86.1 143.1 3 28.6 R1L29.0R2W28.6R3W28.9R4L28.6R5L28.0
Prelim Bridgeland PT Parker Traxler TX 2 86 143.5 2.6 28.5 R1W29.5R2W29.0R3L28.0R4L28.5R5L28.5
Prelim Dulles RB Rhea Biswas TX 2 86 143.4 2.8 28.9 R1L28.2R2W29.4R3W28.9R4L28.9R5L28.0
Prelim West Des Moines Valley MM Michael Meng IA 2 86 143.2 3 28.6 R1W28.6R2W29.3R3L28.5R4L28.9R5L27.9
Prelim Coppell ER Ethan Rebello TX 2 86 143.2 2.6 28.5 R1W29.1R2W28.5R3L28.5R4L29.0R5L28.1
Prelim McNeil AR Adrita RayChaudhuri TX 2 85.9 144 3.25 28.8 R1L28.5R2BYER3W29.7R4L28.4R5L28.6
Prelim Elkins RS Rohit Satish TX 2 85.9 142.3 2.2 28.6 R1L29.4R2W27.0R3L28.3R4L28.6R5W29.0
Prelim McNeil YM Yara Mustafa TX 2 85.8 143 2 28.7 R1L28.7R2L29.2R3W28.7R4W28.4R5L28.0
Prelim Coppell HA Hunniya Ahmad TX 2 85.8 142.8 1.8 28.7 R1L28.2R2W28.9R3L28.7R4L27.5R5W29.5
Prelim Lexington AR Aavedon Roy MA 2 85.5 142.6 1.8 28.5 R1L28.5R2L29.1R3W29.0R4L28.0R5W28.0
Prelim Carnegie Vanguard LH Laura Huang TX 2 85.5 142.5 2.6 28.4 R1W29.0R2L28.2R3L28.0R4W28.9R5L28.4
Prelim West Des Moines Valley JS Joe Su IA 2 85.5 142.1 2.6 28.5 R1W28.0R2L28.5R3L29.4R4W27.2R5L29.0
Prelim Midlothian AC Armaan Christ TX 2 85.4 142.3 2.6 28.6 R1W27.5R2W28.6R3L29.4R4L27.8R5L29.0
Prelim William P. Clements MM Marco Ma TX 2 85.3 142.8 1.8 28.5 R1L28.5R2L28.2R3W28.3R4L28.5R5W29.3
Prelim Dr. Phillips AD Adrian Duran FL 2 85.1 142.6 1.6 28.5 R1L28.0R2L29.5R3L28.0R4W28.5R5W28.6
Prelim Newman Smith SJ Suhani Jampala TX 2 84.9 142.3 2.2 28.3 R1L28.3R2L28.5R3W28.1R4L27.9R5W29.5
Prelim Stephen F Austin EN Elena Nutzman TX 2 84.8 141.5 2 28.2 R1L27.7R2L29.0R3L28.0R4W28.6R5W28.2
Prelim Christopher Columbus AM Alan Munschy FL 2 84.8 140.9 2.4 28.4 R1L28.5R2L28.0R3L28.4R4W27.6R5W28.4
Prelim JPG JF John Fruge LA 2 84.1 137.6 2 28 R1L25.0R2L28.0R3L28.0R4W28.1R5W28.5
Prelim Cypress Woods AZ Amanda Zhang TX 2 83.3 137.7 3 28 R1W26.0R2W28.3R3L28.0R4L27.0R5L28.4
Prelim Coppell EH Elise Howe TX 1 86.4 144.1 2.4 28.8 R1L28.8R2W28.5R3L28.4R4L29.3R5L29.1
Prelim Plano West VV Vinod Venkataraman TX 1 86.4 143.9 1.8 28.8 R1L28.8R2L28.0R3L28.5R4W29.5R5L29.1
Prelim James Logan SM Sripradha Manikantan CA 1 85.9 140.9 2.6 28.8 R1L28.1R2L26.0R3W29.0R4L28.8R5L29.0
Prelim Interlake KK Keerthana Kompella WA 1 85.5 143.5 1.8 28.7 R1L28.0R2L28.8R3L28.0R4L28.7R5W30.0
Prelim Lake Highland Prep NP Neha Patil FL 1 85.2 142.3 2 28.4 R1L28.4R2L28.3R3W28.8R4L28.5R5L28.3
Prelim San Mateo AS Ailsa Sun CA 1 85.2 142 1.8 28.4 R1L27.3R2L28.4R3L28.8R4L28.0R5W29.5
Prelim Newman Smith VY Venkata Yenuganti TX 1 84.8 141.7 2 28 R1L29.9R2L28.0R3W27.0R4L27.8R5L29.0
Prelim Dublin AL Anthony Li CA 1 84.7 141.7 2.6 28.2 R1W29.0R2L28.2R3L28.5R4L28.0R5L28.0
Prelim Harrison JC James Cox NY 1 84.7 141.2 2.6 28.2 R1W28.0R2L28.2R3L28.3R4L28.2R5L28.5
Prelim Northland Christian CS Collin Scamp-Gross TX 1 84.5 141 2.2 28 R1L28.5R2L28.0R3W28.0R4L28.0R5L28.5
Prelim Loveless Academic Magnet Program RR Rhea Rastogi AL 1 84.5 140.6 2.2 28.3 R1L27.5R2L27.9R3W28.6R4L28.3R5L28.3
Prelim Cypress Woods CT Connor Taylor TX 1 84.5 140.2 2.4 28 R1W26.8R2L28.0R3L28.5R4L28.0R5L28.9
Prelim Westlake NB Neil Boppuri TX 1 84.4 141.3 2.4 28 R1L27.0R2L29.9R3L27.9R4W28.5R5L28.0
Prelim Coppell RM Rishabh Mallidi TX 1 83 138.8 2.5 27.8 R1L27.5R2L27.7R3L28.5R4L27.3
Prelim Kenston EJ Ella Jewell OH 1 82.8 135.4 2.4 27.5 R1L24.0R2L27.3R3W28.0R4L28.6R5L27.5
Prelim Murrah PH Parker Hansen MS 1 81.5 135.7 2 27.2 R1L26.2R2L27.2R3L27.3R4L28.0R5W27.0
Prelim Garland DA Daresalam Ayalew TX 0 84.3 138.8 2 28.1 R1L28.5R2L28.1R3L26.0R4L28.4R5L27.8
Prelim Christopher Columbus PC Phillip Castro FL 0 84 140 2.2 28 R1L29.0R2L28.0R3L28.0R4L28.0R5L27.0
Prelim Garland AA Adaolisa Agbakwu TX 0 83.4 138.4 2.6 27.9 R1L27.5R2L28.0R3L27.9R4L29.0R5L26.0
Prelim Coppell SK Sirini Karunadasa TX 0 81.8 135.2 2 27.4 R1L26.0R2L27.4R3L27.4R4L27.4R5L27.0