Badgerland Chung vitational

2020 — NSDA Campus (Middleton), WI/US
Final Places
Lincoln Douglas
Debate Elims
Place Code Name State Round Ballots
Final Claremont GK Gordon Krauss CA Final R1W28.8R2W30.0R3W29.1R4W29.4R5W29.5R6L30.0R8WLW(2-1)R9WWL(2-1)R10WWW(3-0)
Final L C Anderson AR Aseel Rawashdeh TX Final R1W30.0R2W29.8R3W28.8R4W28.5R5W29.6R6W29.7R8WWW(3-0)R9WWW(3-0)R10WWW(3-0)
Semi West Des Moines Valley JW Jalyn Wu IA Semi R1W29.3R2L28.8R3W27.8R4W28.5R5W30.0R6W30.0R8LLW(1-2)R9WR10LLL(0-3)
Semi Millard North RL Ryan Lampman NE Semi R1W29.5R2W28.5R3W29.7R4L28.5R5L29.0R6W28.8R8WLW(2-1)R9WWW(3-0)R10LLL(0-3)
Quar McNeil AR Adrita RayChaudhuri TX Quar R1W29.0R2W29.0R4W30.0R5L29.5R6L29.0R8WWL(2-1)R9LLL(0-3)
Quar West Des Moines Valley KC Kauai Cua IA Quar R1W29.0R2L28.0R3L28.0R4W29.2R5W29.5R6W30.0R8WR9L
Quar Roeper RL Rosalyn Li MI Quar R1L28.0R2W28.5R3W28.7R4W28.9R5L28.9R6W29.0R8WLW(2-1)R9LLL(0-3)
Quar Diamond Bar NC Nathan Chu CA Quar R1W28.0R2L30.0R3W29.0R4W29.0R5W29.1R6L29.5R8WWL(2-1)R9LLW(1-2)
Octa Thomas Horace Rogers JW Justin Wen TX Octa R1W28.4R2W27.0R3W28.7R4W29.1R5L29.0R6L29.2R8WWL(2-1)
Octa West Des Moines Valley MM Michael Meng IA Octa R1W28.0R2L27.1R3W28.7R4W29.0R5W29.0R6W29.5R8LWL(1-2)
Octa West Des Moines Valley JS Joe Su IA Octa R1L27.8R3W30.0R4W29.2R5W29.0R6W28.9R8L
Octa West Des Moines Valley AM Alyssa Makena IA Octa R1W30.0R2W30.0R3L29.7R4L29.0R5W29.4R6W29.5R8LLW(1-2)
Octa Apple Valley JS John Schwartz MN Octa R1W28.6R2W28.5R3W28.8R4L28.8R5L28.9R6W28.0R8LWL(1-2)
Octa Apple Valley NB Nora Bolsoni MN Octa R1L27.0R2W29.5R3L30.0R4W29.0R5LR6W29.3R7LR8LLW(1-2)
Octa Ayala AM Adam Mimou CA Octa R1W28.4R2W29.8R3W29.0R5W29.5R6L29.4R8LWL(1-2)
Octa BASIS Independent Silicon Valley Independent SK Shreyas Kapavarapu CA Octa R1BYER2W29.0R3L28.5R4L28.0R5W28.5R6W29.0R7WWW(3-0)R8LLL(0-3)
Dbl Octa West Des Moines Valley TE Tyler Emanuel IA Dbl Octa R1W28.5R2W27.8R3L28.5R4L28.0R5W30.0R6W28.5R7LLL(0-3)
PF/LD Prelims
Place Code Name State WinPm PtsPm -1HL PtsPm OSdPm PtsPm -2HL RandPm Ballots
Prelim Millard North NL Nathan Liu NE 3 116.3 174.7 21 58.3 1.31 R1W29.5R2W28.4R3L29.3R4L29.0R5W28.5R6L30.0
Prelim Millard North IM Ian Matuszeski NE 3 114.7 172.2 23.67 57.1 1.85 R1L28.5R2W29.5R3L28.6R4L28.3R5W28.0R6W29.3
Prelim Millard North CP Chaitra Pirisingula NE 3 114.6 172.4 20.33 57.3 6.85 R1L28.6R2W28.8R3L28.3R4W29.5R5W28.7R6L28.5
Prelim McNeil AG Anshul Gulati TX 3 113.7 169.7 31.67 56.7 2.25 R1L29.0R2L28.5R3W29.0R4L27.0R5W28.2R6W28.0
Prelim Brookfield East DW David Wang WI 3 112.6 170.1 21 56.2 0.46 R1W29.5R2L28.0R3W28.0R4L28.0R5L28.4R6W28.2
Prelim Hill CC Corbin Cartagine PA 3 112.2 168.6 13.17 56 0.93 R1W28.5R2W27.4R3L27.7R4W29.0R5L28.0R6L28.0
Prelim Hill NW Nicholas Won PA 3 111.7 167.2 17.2 55.9 5.91 R1L27.0R2W28.0R3W28.5R4L27.8R6L28.0
Prelim Brookfield East AK Amanjot Kaur WI 3 110.8 165.8 27.17 55.5 9.93 R1W26.5R2L28.0R3L28.5R4L27.3R5W27.5R6W28.0
Prelim Millard North EB Evan Burns NE 3 110.7 166.7 16.67 55.7 7.95 R1L28.0R2W27.7R3W30.0R4W28.0R5L27.0R6L26.0
Prelim Brookfield East DJ David Jia WI 3 109.8 139.3 27.75 52.2 6.21 R1W29.0R2W29.0R30.0R5L28.6R6W29.5
Prelim McNeil YM Yara Mustafa TX 2 113.4 170.4 18.67 56.5 5.75 R1L28.3R2W28.2R3L29.0R4W28.8R5L28.0R6L28.1
Prelim Verona Area JK Joseph Kyle WI 2 113.2 169.4 24.17 56 8.56 R1W30.0R2L28.0R3L28.0R4L28.0R5W26.2R6L29.2
Prelim Golda Meir DP Devon Pawlak WI 2 112.9 169.9 25.17 56.4 3.96 R1L29.4R2L27.6R3W28.0R4L28.0R5W28.5R6L28.4
Prelim Neenah MO Megan O'Keefe WI 2 112.7 168.7 19.67 56.8 4.45 R1L27.0R2W28.9R3L28.5R4W28.3R5L29.0R6L27.0
Prelim Apple Valley KW Kacee Wells MN 2 112.7 168.3 22.83 56.7 9.01 R1W28.5R2L28.3R3W28.6R4L27.5R5L28.4R6L27.0
Prelim Golda Meir LO Londyn Owens WI 2 112.1 168.1 28.6 56 2.42 R1L28.0R2L28.1R3L28.0R5W29.0R6L27.0
Prelim Neenah IH Isabel Hoffman WI 2 112.1 168.4 29.33 55.9 5.93 R1L28.7R2L29.3R3L27.9R4W27.5R5W27.0R6L28.0
Prelim Marquette SP Siddharth Patel WI 2 112 166.9 25.17 56 9.29 R1L26.0R2L28.0R3W28.0R4L28.9R5L28.0R6W28.0
Prelim Brookfield Central SM Sirat Mokha WI 2 111.9 167.9 26.17 55.7 4.96 R1L27.5R2L28.0R3W28.5R4L27.7R5L27.7R6W28.5
Prelim Brookfield East JO James Orejuela WI 2 111.8 167.3 23.33 56 6.9 R1L28.0R2L28.0R3W28.5R4W27.0R5L28.0R6L27.8
Prelim Sheboygan South LH Lucas Harvey WI 2 110.8 166.8 27 55.3 7.48 R1L28.5R2L27.5R3L27.0R4W30.0R5L26.0
Prelim Millard North SL Shiv Lele NE 2 110.5 166 26 55.2 0.78 R1L27.5R2L27.3R4L27.0R5L28.5R6W28.0
Prelim West Des Moines Valley CK Caedmon Kline IA 2 110.2 164.7 26.5 55.2 8.58 R1W27.7R2L28.0R3L27.5R4L27.0R5L26.0R6W28.5
Prelim Brookfield East IL Irene Li WI 1 110.7 166.7 27 55.5 9.4 R1L27.5R2L29.0R3L27.2R4W28.0R5L27.0R6L28.0
Prelim Neenah SH Sarah Hoffman WI 1 108.4 163.4 25 54.2 6.81 R1L27.0R2L27.0R3L27.2R4L27.0R6L28.0
Prelim Bradley Tech HS Hania Samad WI 0 109.5 163.5 31.5 54.5 0.92 R1L28.0R2L27.5R3L28.0R4L27.0R5L26.0R6L27.0