Greenhill Fall Classic

2020 — Addison, TX/US
NDCA Dukes and Bailey Points
Lincoln Douglas
Place Code Name State Points Wins Pct Elim Field Geo
McNeil AR Adrita RayChaudhuri TX 100 3 50 1 100 2
Quarry Lane MD Mackenzie Davis CA 100 3 50 1 100 2
Immaculate Heart JL Jane Lichtman CA 100 3 50 1 100 2
Plano West JG Janvi Garg TX 66 2 33 1 100 2
Apple Valley JS John Schwartz MN 34 1 17 1 100 2
Saratoga AGa Arnav Garg CA 66 2 33 1 100 2
Harvard-Westlake SM Samantha McLoughlin CA 360 6 100 1.8 100 2
McMillen AW Aadit Walia TX 148 4 67 1.1 100 2
West HS SLC AK Amrita Krishna UT 34 1 17 1 100 2
L C Anderson BC Brett Cryan TX 100 3 50 1 100 2
Coppell VS Vishal Sivamani TX 100 3 50 1 100 2
Harrison GC Giovanni Cutri NY 161 4 67 1.2 100 2
Marlborough AK Anya Karumanchi CA 0 0 0 1 100 2
Grapevine BDe Bethany de la Torre TX 34 1 17 1 100 2
Harvard-Westlake MP Matthew Paul CA 161 4 67 1.2 100 2
Thomas Jefferson HSST AP Atin Pothiraj VA 66 2 33 1 100 2
Plano East NGe Nevin Gera TX 148 4 67 1.1 100 2
Harker AR Anshul Reddy CA 188 4 67 1.4 100 2
Archbishop Mitty JH Jessica Hsu CA 66 2 33 1 100 2
Dougherty Valley AG Arjun Garg CA 100 3 50 1 100 2
Stanford Online MB Mahir Bansal CA 66 2 33 1 100 2
Unionville DJ Devin Jiang PA 134 4 67 1 100 2
Kinkaid EW Eva Wolfe TX 34 1 17 1 100 2
Little Rock Central LM Laila Meredith AR 100 3 50 1 100 2
Lake Highland Prep AV Arjun Verma FL 100 3 50 1 100 2
Hebron DK Daniel Kim TX 66 2 33 1 100 2
Trinity Valley KK Kishan Kalaria TX 200 5 83 1.2 100 2
BASIS San Antonio Shavano PK PranavKrishna Kandikayala TX 100 3 50 1 100 2
Bergen County Academies MS Maria Savransky NJ 66 2 33 1 100 2
McNeil AG Anshul Gulati TX 34 1 17 1 100 2
Immaculate Heart BC Beatrice Culligan CA 134 4 67 1 100 2
New Trier IV Izaak Van Til IL 100 3 50 1 100 2
Harker DS Deven Shah CA 100 3 50 1 100 2
Archbishop Mitty LK Lukas Krause CA 148 4 67 1.1 100 2
Harker AM Akshay Manglik CA 161 4 67 1.2 100 2
West Des Moines Valley JW Jalyn Wu IA 148 4 67 1.1 100 2
Lexington JC Jeong-Wan Choi MA 100 3 50 1 100 2
Legacy Christian BP Breigh Plat TX 161 4 67 1.2 100 2
Harrison SN Sonali Nicola NY 100 3 50 1 100 2
Westwood PM Pranav Medikonduru TX 100 3 50 1 100 2
Bronx Science NK Nicolas Kim NY 66 2 33 1 100 2
Roeper RL Rosalyn Li MI 66 2 33 1 100 2
Edina LH Leo Hickey MN 66 2 33 1 100 2
James Logan AG Anakha Ganesh CA 34 1 17 1 100 2
Strake Jesuit JG Joseph Georges TX 148 4 67 1.1 100 2
Dougherty Valley SB Savit Bhat CA 100 3 50 1 100 2
Harvard-Westlake AG Andrew Gong CA 221 6 100 1.1 100 2
Hebron NS Nicholas Scheufler TX 66 2 33 1 100 2
Holy Cross ND Nicholas Davillier LA 66 2 33 1 100 2
Bellarmine EG Eric Gottlieb CA 215 4 67 1.6 100 2
Newark Science VA Victoria Ajayi NJ 66 2 33 1 100 2
Plano West DJ Dylan Jones TX 200 5 83 1.2 100 2
Westlake AK Anastasia Keeler TX 66 2 33 1 100 2
Strake Jesuit ZD Zion Dixon TX 233 5 83 1.4 100 2
L C Anderson AR Aseel Rawashdeh TX 148 4 67 1.1 100 2
West Des Moines Valley KC Kauai Cua IA 183 5 83 1.1 100 2
Garland LY Leah Yeshitila TX 183 5 83 1.1 100 2
Woodlands LW Lulu Whitson TX 233 5 83 1.4 100 2
American Heritage Plantation AD Anika Dham FL 66 2 33 1 100 2
Northland Christian LB Lilly Broussard TX 100 3 50 1 100 2
Brentwood LE Linus Epstein CA 100 3 50 1 100 2
Reagan MS Mizla Shrestha TX 66 2 33 1 100 2
Harvard-Westlake OF Olivia Feldman CA 183 5 83 1.1 100 2
Apple Valley KW Kacee Wells MN 34 1 17 1 100 2
Holy Cross TJ Tahj Johnson LA 100 3 50 1 100 2
Southlake Carroll PK Pranav Kaginele TX 134 4 67 1 100 2
Immaculate Heart FP Felicity Park CA 134 4 67 1 100 2
Coppell SS Siya Sangani TX 34 1 17 1 100 2
Strake Jesuit BE Ben Erdmann TX 382 5 83 2.3 100 2
Lake Highland Prep AM Abby Morris FL 66 2 33 1 100 2
Harrison MR Molly Ryan NY 100 3 50 1 100 2
Edina MK Matt Kumar-Montei MN 34 1 17 1 100 2
Dulles TY Tommy Yu TX 148 4 67 1.1 100 2
Dowling Catholic JP James Piazza IA 148 4 67 1.1 100 2
Plano East NG Nathan Gong TX 100 3 50 1 100 2
Marlborough EY Emma Yanai CA 100 3 50 1 100 2
Harker AL Andy Lee CA 148 4 67 1.1 100 2
Grapevine NM Nicolas Martinez TX 0 0 0 1 100 2
American Heritage Plantation EM Emilin Mathew FL 148 4 67 1.1 100 2
Northview SD Sreyaash Das GA 100 3 50 1 100 2
Carter KM Katelyn Miller CA 34 1 17 1 100 2
Dulles AS Abhinav Sinha TX 148 4 67 1.1 100 2
Peninsula RM Rhys Moon CA 100 3 50 1 100 2
Westwood AR Anoop Rachakonda TX 100 3 50 1 100 2
Iowa City West MG M.C. (Mengcheng) Guo IA 66 2 33 1 100 2
Bergen County Academies AK Andrew Kim NJ 66 2 33 1 100 2
Harrison AA Ali Ahmad NY 233 5 83 1.4 100 2
Bronx Science WF William Freedman NY 100 3 50 1 100 2
Pembroke Pines Charter JD Jayvyn Dacas FL 148 4 67 1.1 100 2
Lexington DY Derek Ying MA 100 3 50 1 100 2
Newark Science SJ Sanaa Jennings NJ 66 2 33 1 100 2
Strake Jesuit JX Jarvis Xie TX 266 5 83 1.6 100 2
Thomas Jefferson HSST TB Teja Buddhavarapu VA 100 3 50 1 100 2
New Trier CS Caroline Siebert IL 100 3 50 1 100 2
James Logan AS Atifah Shaikh CA 66 2 33 1 100 2
Melissa AG Anna Gressett TX 34 1 17 1 100 2
Quarry Lane MS Meera Sehgal CA 161 4 67 1.2 100 2
Strake Jesuit DH David Herrera TX 200 5 83 1.2 100 2
Peninsula AR Anish Ramireddy CA 134 4 67 1 100 2
Dulles SZ Sarah Zheng TX 100 3 50 1 100 2
Harvard-Westlake GZ George Zhang CA 100 3 50 1 100 2