Peninsula Invitational

2021 — Rolling Hills Estates, CA/US
NDCA Dukes and Bailey Points
Open Lincoln-Douglas
Place Code Name State Points Wins Pct Elim Field Geo
Marlborough TZ Tatum Zolkin CA 31 1 17 1 100 1.8
Dougherty Valley AG Arjun Garg CA 145 4 67 1.2 100 1.8
Portola AS Amitoj Singh CA 133 4 67 1.1 100 1.8
Strake Jesuit MS Michael Stuckert TX 133 4 67 1.1 100 1.8
Scripps Ranch AS Agastya Sridharan CA 133 4 67 1.1 100 1.8
American KG Kavin Goyal CA 90 3 50 1 100 1.8
Dougherty Valley SK Saketh Kotapati CA 210 5 83 1.4 100 1.8
Taft EL Emily Lin CA 90 3 50 1 100 1.8
Immaculate Heart FP Felicity Park CA 133 4 67 1.1 100 1.8
Marlborough SG Siena Grouf CA 60 2 33 1 100 1.8
Dougherty Valley DC Dhruv Channa CA 133 4 67 1.1 100 1.8
Southlake Carroll PK Pranav Kaginele TX 133 4 67 1.1 100 1.8
Immaculate Heart ZB Zofia Barr CA 133 4 67 1.1 100 1.8
Magnet TK Tyler Kim CA 31 1 17 1 100 1.8
Loyola DB Daniel Beck CA 90 3 50 1 100 1.8
Marlborough MS Margalit Salkin CA 90 3 50 1 100 1.8
Dougherty Valley SS Sonal Sharma CA 133 4 67 1.1 100 1.8
Monta Vista RD Rohit Dayanand CA 90 3 50 1 100 1.8
Troy AP Andrew Park CA 60 2 33 1 100 1.8
Immaculate Heart RR Riley Rees CA 60 2 33 1 100 1.8
Marlborough SL Shaye Lee CA 90 3 50 1 100 1.8
La Costa Canyon IR Isobel Ramos CA 31 1 17 1 100 1.8
Acton-Boxborough BH Bellerina Hu MA 90 3 50 1 100 1.8
BASIS Independent Silicon Valley Independent SK Shreyas Kapavarapu CA 165 5 83 1.1 100 1.8
Immaculate Heart SS Shaina Sanchez CA 60 2 33 1 100 1.8
Oxford VM Viren Mehta CA 90 3 50 1 100 1.8
Valor Christian LS Lucy Sarkissian CO 60 2 33 1 100 1.8
Perry JA Joey Antonelli AZ 133 4 67 1.1 100 1.8
Brentwood SH Samantha Ho CA 90 3 50 1 100 1.8
Valley Christian Independent AP Abhinav Palivela CA 90 3 50 1 100 1.8
Loyola BC Benjamin Cortez CA 145 4 67 1.2 100 1.8
Ridgevue TJ Taylor Jepson ID 31 1 17 1 100 1.8
Memorial SC Sebastian Cho TX 165 5 83 1.1 100 1.8
Immaculate Heart BC Beatrice Culligan CA 145 4 67 1.2 100 1.8
Dougherty Valley SKu Sanyu Kumaran CA 60 2 33 1 100 1.8
La Costa Canyon JW Jeremy Wilkins CA 31 1 17 1 100 1.8
Northern Valley HS Independent DN Daniel Nam NJ 31 1 17 1 100 1.8
Palos Verdes HS ES Eric Sheng CA 31 1 17 1 100 1.8
Marlborough JH Julianne Hannon CA 133 4 67 1.1 100 1.8
Immaculate Heart AW Ava Wegmann-Gatarz CA 90 3 50 1 100 1.8
Northern Valley HS Independent JL Jing Li NJ 60 2 33 1 100 1.8
S. Eugene H. S KS Kendra Schmidt OR 90 3 50 1 100 1.8
Dougherty Valley ST Sohum Tiwary CA 60 2 33 1 100 1.8
Brophy SA Saif Agha AZ 133 4 67 1.1 100 1.8
Orange Lutheran AZ Aaron Zhang CA 180 5 83 1.2 100 1.8
Loyola LH Lucas Hunter CA 240 5 83 1.6 100 1.8
Iowa City West HD Heidi Du IA 60 2 33 1 100 1.8
Ayala AM Adam Mimou CA 133 4 67 1.1 100 1.8
ModernBrain AK Annabelle Kim CA 60 2 33 1 100 1.8
Iowa City West JS Jayden Shin IA 133 4 67 1.1 100 1.8
Sam Barlow EL Eli Leadham OR 90 3 50 1 100 1.8
Dougherty Valley PC Pranav Chandra CA 60 2 33 1 100 1.8
Dougherty Valley AM Aditya Madaraju CA 133 4 67 1.1 100 1.8
Elkins AM Ayush Manoj TX 133 4 67 1.1 100 1.8
Carmel Valley EP Eric Park CA 210 5 83 1.4 100 1.8
DTHS HV Harun Vemulapalli LA 165 5 83 1.1 100 1.8
Iowa City West NW Nathan Weimar IA 133 4 67 1.1 100 1.8
Sammamish Independent LW Lydia Wang WA 133 4 67 1.1 100 1.8
Loyola AP Andrew Pribe CA 169 4 67 1.4 100 1.8
Brentwood JC John Chung CA 90 3 50 1 100 1.8
Northern Valley HS Independent JS James Song NJ 90 3 50 1 100 1.8
ModernBrain JM Joanne Moon CA 90 3 50 1 100 1.8
Dougherty Valley NB Neda Bahrani CA 90 3 50 1 100 1.8
Marlborough AKi Ashley Kim CA 31 1 17 1 100 1.8
Irvington GR Gauri Renjith CA 31 1 17 1 100 1.8
Mirman LS Lilly Stobo CA 60 2 33 1 100 1.8
Marlborough GA Gabriela Adler CA 60 2 33 1 100 1.8
Advanced Technologies JG Jonah Gentleman NV 90 3 50 1 100 1.8
Kennedy KR Keshav Rastogi CA 90 3 50 1 100 1.8
Dougherty Valley SB Savit Bhat CA 210 5 83 1.4 100 1.8
Northwood NA Nihar Abhyankar CA 180 5 83 1.2 100 1.8
Harvard-Westlake IC Iris Chen CA 133 4 67 1.1 100 1.8
S. Eugene H. S JC Jason Chinitz-Mital OR 90 3 50 1 100 1.8
Rancho AW Abigail Wang CA 31 1 17 1 100 1.8
West Ranch SV Shreyas Venkatsubramanian CA 90 3 50 1 100 1.8
West AG Ananya Gowrishankar CA 90 3 50 1 100 1.8
Carmel Valley SZ Sarah Zhou CA 90 3 50 1 100 1.8
Harvard-Westlake CC Claire Conner CA 133 4 67 1.1 100 1.8
Immaculate Heart JL Jane Lichtman CA 145 4 67 1.2 100 1.8
Marlborough EW Emma Wollaeger CA 60 2 33 1 100 1.8
Exeter Independent SK Selim Kim NH 60 2 33 1 100 1.8
Carnegie Vanguard SR Siddhartha Rana TX 133 4 67 1.1 100 1.8
La Costa Canyon JA Jai Arcot CA 31 1 17 1 100 1.8
Calle Mayor JC Johnny Chen CA 60 2 33 1 100 1.8
Dougherty Valley KK Krish Kapoor CA 165 5 83 1.1 100 1.8
Brentwood MM Mika McCaffrey CA 60 2 33 1 100 1.8
Dougherty Valley KM Kaavya Mehrotra CA 60 2 33 1 100 1.8
San Dieguito NC Nitin Chatlani CA 60 2 33 1 100 1.8
West Des Moines Valley KC Kauai Cua IA 90 3 50 1 100 1.8
Evergreen Valley Independent DT Duc Than CA 31 1 17 1 100 1.8
Brentwood RY Rahul Yates CA 31 1 17 1 100 1.8
Thomas Horace Rogers JW Justin Wen TX 145 4 67 1.2 100 1.8
Sage Hill AA Ali Ansari CA 133 4 67 1.1 100 1.8
Harker DS Deven Shah CA 216 6 100 1.2 100 1.8
JTMS ZX Zhian Xu CA 31 1 17 1 100 1.8
Harvard-Westlake OF Olivia Feldman CA 133 4 67 1.1 100 1.8
Iowa City West HM Hanae Matsumoto IA 90 3 50 1 100 1.8
Harker SS Sofia Shah CA 60 2 33 1 100 1.8
Harvard-Westlake HM Hannah Messaye CA 60 2 33 1 100 1.8
Strake Jesuit BE Ben Erdmann TX 414 6 100 2.3 100 1.8
Mission Vista EM Emma McGregor CA 0 0 0 1 100 1.8
Brentwood AR Allie Ruiz CA 90 3 50 1 100 1.8
Harvard-Westlake ML Maxwell Lee CA 90 3 50 1 100 1.8
Hill CC Corbin Cartagine PA 60 2 33 1 100 1.8
Carmel Valley KW Katie Wang CA 60 2 33 1 100 1.8
Strake Jesuit AA Aidan Atkins TX 133 4 67 1.1 100 1.8
Peachtree Ridge RL Roy Lee GA 90 3 50 1 100 1.8
West Ranch KT Katelyn Tao CA 90 3 50 1 100 1.8
Wilcox KM Keith Maben CA 90 3 50 1 100 1.8
Valencia SS Suhani Sharma CA 60 2 33 1 100 1.8
Harvard-Westlake JH Jade Harris CA 60 2 33 1 100 1.8
Austin SFA JH James Hartline TX 90 3 50 1 100 1.8
Woodlands LW Lulu Whitson TX 133 4 67 1.1 100 1.8
Carmel Valley ED Elaine Dong CA 90 3 50 1 100 1.8
Carmel Valley AK Andrew Kang CA 90 3 50 1 100 1.8
West Des Moines Valley MM Michael Meng IA 90 3 50 1 100 1.8
Brentwood SR Sophie Rubin CA 90 3 50 1 100 1.8
Claremont GK Gordon Krauss CA 289 6 100 1.6 100 1.8
Irvington AB Alisha Bhat CA 60 2 33 1 100 1.8
Bishop's AC Advay Chandra CA 90 3 50 1 100 1.8
Sequoia AS Alyssa Sawyer CA 269 5 83 1.8 100 1.8
Sage Hill MP Max Perin CA 165 5 83 1.1 100 1.8
Palos Verdes HS KV Karl Velazquez CA 60 2 33 1 100 1.8
Harker AM Arjun Moogimane CA 90 3 50 1 100 1.8
Strake Jesuit JG Joseph Georges TX 199 6 100 1.1 100 1.8
Harvard-Westlake SW Simon Wacziarg CA 31 1 17 1 100 1.8
Bergen County Academies AK Andrew Kim NJ 90 3 50 1 100 1.8
Brentwood JK Jessica Korobkin CA 90 3 50 1 100 1.8
Laylland NG Nihal Gunukula CA 0 0 0 1 100 1.8