Florida Blue Key Speech and Debate Tournament

2020 — Online, FL/US
NDCA Dukes and Bailey Points
Varsity Lincoln Douglas
Place Code Name State Points Wins Pct Elim Field Geo
Niceville AC Andrew Christy FL 66 2 33 1 100 2
Lake Highland Prep KS Krithik Seela FL 100 3 50 1 100 2
South Plantation NK Noshin Khan FL 34 1 17 1 100 2
Lake Highland Prep PSe Prateek Seela FL 148 4 67 1.1 100 2
Lake Travis SR Saher Raza TX 66 2 33 1 100 2
Elkins AM Ayush Manoj TX 100 3 50 1 100 2
Carnegie Vanguard SR Siddhartha Rana TX 100 3 50 1 100 2
Sage MP Max Perin CA 148 4 67 1.1 100 2
Southlake Carroll CC Cristina Capriglione TX 66 2 33 1 100 2
Strath Haven AM Ava Manaker PA 100 3 50 1 100 2
Northeast SLe Shamaria Lewis FL 34 1 17 1 100 2
Cypress Bay EV Eduardo Viera FL 66 2 33 1 100 2
Cypress Bay MZ Mohamad Zalikha FL 66 2 33 1 100 2
NSU SF Sebastian Frazier FL 266 5 83 1.6 100 2
Pembroke Pines Charter AV Astrid Villarroel FL 100 3 50 1 100 2
American Heritage Plantation PG Prateek Gupta FL 161 4 67 1.2 100 2
Independence AK Ayan Khan TX 100 3 50 1 100 2
University AP Aetan Parmar OH 66 2 33 1 100 2
Cypress Bay GB Grace Baek FL 66 2 33 1 100 2
Cooper City NR Nathan Reed FL 148 4 67 1.1 100 2
Gulf Breeze Dolphin KF Keilani Flores FL 34 1 17 1 100 2
Lexington AL Austin Li MA 100 3 50 1 100 2
Apopka BT Braden Turner FL 0 0 0 1 100 2
University MF Michael Faeges OH 100 3 50 1 100 2
Eden Prairie AG Avik Garg MN 100 3 50 1 100 2
Scarsdale BS Bryan Shi NY 66 2 33 1 100 2
Olympia OE Omar Elsakhawy FL 66 2 33 1 100 2
Acton-Boxborough BH Bellerina Hu MA 148 4 67 1.1 100 2
Christopher Columbus AM Alan Munschy FL 34 1 17 1 100 2
Dutchtown HV Harun Vemulapalli LA 148 4 67 1.1 100 2
Cary Acad NS Natasha Sachar NC 100 3 50 1 100 2
Iowa City West HD Heidi Du IA 66 2 33 1 100 2
Strake Jesuit VC Vail Chen TX 188 4 67 1.4 100 2
Christopher Columbus NG Nicholas Gonzalez FL 34 1 17 1 100 2
Lake Highland Prep MS Mayah Singh FL 66 2 33 1 100 2
Bentonville IJ Isabella Jenkins AR 34 1 17 1 100 2
Pembroke Pines Charter BG Brady Garrison FL 66 2 33 1 100 2
Lexington VM Vikrant Maan MA 100 3 50 1 100 2
Lexington BF Brett Fortier MA 215 4 67 1.6 100 2
Durham OP Omar Pasha NC 100 3 50 1 100 2
Pembroke Pines Charter JDa Jayvyn Dacas FL 161 4 67 1.2 100 2
Strake Jesuit JG Joseph Georges TX 200 5 83 1.2 100 2
Harrison RA Rebecca Anderson NY 183 5 83 1.1 100 2
Strake Jesuit JX Jarvis Xie TX 233 5 83 1.4 100 2
Strake Jesuit JS Jet Sun TX 161 4 67 1.2 100 2
Christopher Columbus PC Phillip Castro FL 34 1 17 1 100 2
Harrison AA Ali Ahmad NY 299 5 83 1.8 100 2
Bergen County Academies AK Andrew Kim NJ 100 3 50 1 100 2
Strake Jesuit ZD Zion Dixon TX 460 6 100 2.3 100 2
Acton-Boxborough SP Sophie Pearo MA 100 3 50 1 100 2
Iowa City West JS Jayden Shin IA 148 4 67 1.1 100 2
Harker AA Annmaria Antony CA 66 2 33 1 100 2
Lexington AK Archit Kumar MA 161 4 67 1.2 100 2
Durham AA Aadesh Anchailya NC 100 3 50 1 100 2
St Michael Albertville CS Cobin Szymanski MN 183 5 83 1.1 100 2
Pembroke Pines Charter RF Rian Freeman FL 34 1 17 1 100 2
Claremont GK Gordon Krauss CA 148 4 67 1.1 100 2
San Mateo YR Yesh Rao CA 148 4 67 1.1 100 2
Unionville MP Medha Patel PA 66 2 33 1 100 2
Lake Travis AH Aribah Hussain TX 34 1 17 1 100 2
Flintridge Prep TV Thomas Vandenburg CA 100 3 50 1 100 2
American KG Kavin Goyal CA 100 3 50 1 100 2
King CP Chan Park FL 100 3 50 1 100 2
Cardinal Gibbons RS Roberto Sosa FL 183 5 83 1.1 100 2
Charlotte Latin SP Sarah Picciola NC 100 3 50 1 100 2
Carnegie Vanguard TM Tanish Madan TX 100 3 50 1 100 2
Harker DV Deeya Viradia CA 148 4 67 1.1 100 2
Southlake Carroll PK Pranav Kaginele TX 161 4 67 1.2 100 2
West Des Moines Valley MM Michael Meng IA 100 3 50 1 100 2
Pingry JF Julia Fu NJ 100 3 50 1 100 2
Woodlands AA Allison Aldridge TX 100 3 50 1 100 2
Lindale PP Phoenix Pittman TX 233 5 83 1.4 100 2
Lexington FV Filip Vrancic MA 148 4 67 1.1 100 2
Appleton North MU Mihir Uberoi WI 221 6 100 1.1 100 2
Apopka SA Skyla Abramson FL 66 2 33 1 100 2
Advanced Technologies DS Devaansh Singh NV 34 1 17 1 100 2
Holy Trinity Episcopal BL Braxton LaNois FL 100 3 50 1 100 2
Woodlands LW Lulu Whitson TX 200 5 83 1.2 100 2
Gulf Breeze Dolphin HW Hollyn Will FL 0 0 0 1 100 2
American Heritage Plantation MA Mary Abi-Karam FL 148 4 67 1.1 100 2
Harker PG Panav Gogte CA 100 3 50 1 100 2
Lincoln Park AA Aaron Address FL 34 1 17 1 100 2
American Heritage Plantation MC Mason Cheng FL 100 3 50 1 100 2
Cardinal Gibbons ZD Zach Dumas FL 100 3 50 1 100 2
Suncoast Comm JB Jerry Bard FL 34 1 17 1 100 2
Everglades LM Lee Marshall FL 34 1 17 1 100 2
Carmel Valley MN Max Norman CA 100 3 50 1 100 2
Ardrey Kell SR Sanjana Raj NC 100 3 50 1 100 2
Ardrey Kell GS Gabriel Schuhl NC 66 2 33 1 100 2
Iowa City West AF Aviva Fraer IA 66 2 33 1 100 2
King AT Aarush Tripathi FL 148 4 67 1.1 100 2
Elaine Liu Elaine Liu NC 66 2 33 1 100 2
Cary Acad CP Casey Powell NC 100 3 50 1 100 2
Harker AS Ansh Sheth CA 100 3 50 1 100 2
Northview SD Sreyaash Das GA 200 5 83 1.2 100 2
Mount Vernon AC Ausha Curry WA 100 3 50 1 100 2
King BI Balaji Iyer FL 66 2 33 1 100 2
American Heritage Plantation NR Nicholas Randazzo FL 148 4 67 1.1 100 2
Strake Jesuit DA Diego Arcos TX 148 4 67 1.1 100 2
Gulf Breeze Dolphin WL Wyatt Lewis FL 34 1 17 1 100 2
Evanston Twp GK Gabe Karsh IL 148 4 67 1.1 100 2
American Heritage Boca/Delray NS Nadaroopa Saraswathi-Mohan FL 148 4 67 1.1 100 2
Southlake Carroll SD Samhith Dharani TX 183 5 83 1.1 100 2
Nikita Tanguturi Nikita Tanguturi FL 221 6 100 1.1 100 2
American Heritage Plantation EM Emilin Mathew FL 148 4 67 1.1 100 2
Unionville PW Phillis Wan PA 100 3 50 1 100 2
Cardinal Gibbons AD Alex Dumas FL 183 5 83 1.1 100 2
Homewood-Flossmoor AP Alexandria Porter IL 66 2 33 1 100 2
Strake Jesuit VM Vratin Mankidy TX 148 4 67 1.1 100 2
Sequoyah CA Chansey Agler GA 66 2 33 1 100 2
Hillsborough AD Aahan Dwivedi FL 66 2 33 1 100 2
Lake Highland Prep YA Yash Agrawal FL 148 4 67 1.1 100 2
Christopher Columbus LH Lucas Hurley FL 34 1 17 1 100 2
Shady Side NP Nichole Poltinnikov PA 66 2 33 1 100 2
American Heritage Plantation SS Spencer Swickle FL 148 4 67 1.1 100 2
Southlake Carroll EP Enya Pinjani TX 148 4 67 1.1 100 2
Roeper RL Rosalyn Li MI 100 3 50 1 100 2
Cypress Bay PS Pranav Sattaraju FL 100 3 50 1 100 2
Sequoyah JS Joshua St. Peter GA 148 4 67 1.1 100 2
American Heritage Plantation JA Jordan Antevy FL 100 3 50 1 100 2
Ft Lauderdale FE Fabrice Etienne FL 100 3 50 1 100 2
Harker DS Deven Shah CA 233 5 83 1.4 100 2