New York City Invitational Debate and Speech Tournament

2020 — NSDA Campus, NY/US
NDCA Dukes and Bailey Points
Lincoln-Douglas Debate
Place Code Name State Points Wins Pct Elim Field Geo
Brentwood HTa Hannah Taheri CA 29 1 14 1 100 2
Needham VF Vijay Fisch MA 114 4 57 1 100 2
Catonsville NF Nate Frenkel MD 157 5 71 1.1 100 2
William G. Enloe AX Abigail Xu NC 58 2 29 1 100 2
Lake Highland Prep AV Arjun Verma FL 157 5 71 1.1 100 2
Millburn HR Hannah Rubinstein NJ 157 5 71 1.1 100 2
Northview CP Christie Peng GA 29 1 14 1 100 2
Rosemount TA Tanvi Adige MN 58 2 29 1 100 2
Scarsdale CC Curtis Chang NY 241 6 86 1.4 100 2
Saratoga AGa Arnav Garg CA 157 5 71 1.1 100 2
Westlake AK Anastasia Keeler TX 114 4 57 1 100 2
Bronx Science IP Ilias Papageorgiou NY 0 0 0 1 100 2
Rosemount CD Colin Duffy MN 29 1 14 1 100 2
Mission San Jose AB Advika Bhike CA 86 3 43 1 100 2
Iowa City West NW Nathan Weimar IA 157 5 71 1.1 100 2
University AP Aetan Parmar OH 86 3 43 1 100 2
Coppell SG Shrayes Gunna TX 86 3 43 1 100 2
Byram Hills EW Eleanor Wangensteen NY 86 3 43 1 100 2
L C Anderson AR Aseel Rawashdeh TX 157 5 71 1.1 100 2
Cooper City NR Nathan Reed FL 114 4 57 1 100 2
Needham AK Abhishek Kasula MA 58 2 29 1 100 2
Park City ES Emma Stockwell UT 29 1 14 1 100 2
Walt Whitman HW Heather Wang MD 58 2 29 1 100 2
North Allegheny ED Elijah Duckworth PA 114 4 57 1 100 2
West Des Moines Valley TH Tony Holm IA 86 3 43 1 100 2
American Heritage Plantation EM Emilin Mathew FL 171 5 71 1.2 100 2
Hunter AI Andrei Iosifescu NY 114 4 57 1 100 2
Lindale PP Phoenix Pittman TX 190 6 86 1.1 100 2
Strake Jesuit JX Jarvis Xie TX 207 6 86 1.2 100 2
La Salle MQ Michael Quigley PA 114 4 57 1 100 2
Peninsula RM Rhys Moon CA 157 5 71 1.1 100 2
Mission San Jose AA Arushi Agarwal CA 29 1 14 1 100 2
Stoneman Douglas GP Grainne Popen FL 86 3 43 1 100 2
Byram Hills MW Magdalena Whelley NY 58 2 29 1 100 2
Unionville MP Medha Patel PA 114 4 57 1 100 2
L C Anderson BC Brett Cryan TX 157 5 71 1.1 100 2
North Allegheny NS Nithin Senthur Jeyamurugan PA 58 2 29 1 100 2
Cardinal Gibbons AD Alex Dumas FL 86 3 43 1 100 2
Strake Jesuit JG Joseph Georges TX 310 6 86 1.8 100 2
George Washington KK Kalina Kulig CO 58 2 29 1 100 2
Peninsula AR Anish Ramireddy CA 190 6 86 1.1 100 2
Lexington DYi Derek Ying MA 114 4 57 1 100 2
Westlake FD Faizaan Dossani TX 114 4 57 1 100 2
Peninsula SM Saul Munn CA 86 3 43 1 100 2
American Heritage Plantation PG Prateek Gupta FL 199 5 71 1.4 100 2
Walt Whitman CB Clarissa Branson MD 58 2 29 1 100 2
Milton AT Andrew Tsang MA 86 3 43 1 100 2
Memorial SC Sebastian Cho TX 114 4 57 1 100 2
Stoneman Douglas AR Alyssa Robinson FL 86 3 43 1 100 2
Millburn RB Ria Bhavaraju NJ 29 1 14 1 100 2
Plano West JG Janvi Garg TX 29 1 14 1 100 2
James Logan CL Cherry Lam CA 58 2 29 1 100 2
Mission San Jose SS Saranya Singh CA 114 4 57 1 100 2
Strake Jesuit DH David Herrera TX 114 4 57 1 100 2
Northland Christian LB Lilly Broussard TX 114 4 57 1 100 2
Lexington BF Brett Fortier MA 280 7 100 1.4 100 2
Peninsula CC Christopher Chiu CA 29 1 14 1 100 2
Catonsville AT Alexander Torrez MD 86 3 43 1 100 2
Kennedy KR Keshav Rastogi CA 114 4 57 1 100 2
Albuquerque AK Adeeb Khan NM 86 3 43 1 100 2
Roeper RL Rosalyn Li MI 86 3 43 1 100 2
Desert Vista RC Rhegan Crabtree AZ 114 4 57 1 100 2
Eden Prairie AG Avik Garg MN 114 4 57 1 100 2
Millburn AX Andy Xu NJ 86 3 43 1 100 2
Mission San Jose SR Shrey Raju CA 157 5 71 1.1 100 2
Rosemount CP Cierra Phillips MN 29 1 14 1 100 2
Scarsdale JT Jaden Tepper NY 114 4 57 1 100 2
Memorial DX Daniel Xu TX 157 5 71 1.1 100 2
Elkins AM Ayush Manoj TX 58 2 29 1 100 2
Northview YS Yasmin Shalim GA 114 4 57 1 100 2
Freehold Township SA Shubhum Agrawal NJ 157 5 71 1.1 100 2
Stuyvesant MZ Maxwell Zen NY 114 4 57 1 100 2
Carnegie Vanguard JQ Jeffrey Qi TX 58 2 29 1 100 2
Vestavia Hills GJ Graham Johnstone AL 58 2 29 1 100 2
Nova DJ Dejean Johnson FL 0 0 0 1 100 2
Dulles TY Tommy Yu TX 157 5 71 1.1 100 2
Harrison MB Mai Blaustein NY 114 4 57 1 100 2
James Logan ZW Zoie Wong CA 29 1 14 1 100 2
Dowling Catholic JP James Piazza IA 114 4 57 1 100 2
Saratoga IK Isha Kandlikar CA 29 1 14 1 100 2
Davidson CH Caitlin Hamilton NV 114 4 57 1 100 2
Princeton TK Tanish  Kothari NJ 114 4 57 1 100 2
Montville NP Nilay Patel NJ 29 1 14 1 100 2
Peninsula HC Henry Chung CA 86 3 43 1 100 2
Harrison GC Giovanni Cutri NY 171 5 71 1.2 100 2
BASIS Phoenix GV Gagan Vaidyanathan AZ 58 2 29 1 100 2
Hunter MD Maximilian Dittgen NY 86 3 43 1 100 2
Brookfield East DJ David Jia WI 86 3 43 1 100 2
Westwood AR Anoop Rachakonda TX 114 4 57 1 100 2
Flintridge Prep AL Aaron Lee CA 86 3 43 1 100 2
Cary Acad NS Natasha Sachar NC 114 4 57 1 100 2
King CP Chan Park FL 58 2 29 1 100 2
Princeton RL Rohit Lakshman NJ 190 6 86 1.1 100 2
Seven Lakes MR Manu Ramineni TX 86 3 43 1 100 2
Cary Acad CP Casey Powell NC 86 3 43 1 100 2
BASIS Peoria AA Avi Agarwal AZ 29 1 14 1 100 2
Lynbrook SC Siddharth Chattoraj CA 114 4 57 1 100 2
William G. Enloe KH Kaitlyn Han NC 86 3 43 1 100 2
Charlotte Latin EL Elaine Liu NC 58 2 29 1 100 2
St Michael Albertville CS Cobin Szymanski MN 157 5 71 1.1 100 2
New Trier CS Caroline Siebert IL 86 3 43 1 100 2
Princeton VC Vedansh Chauhan NJ 86 3 43 1 100 2
Byram Hills ES Eric Szilagyi NY 114 4 57 1 100 2
Albuquerque LN Lily Nakakura NM 114 4 57 1 100 2
Acton-Boxborough BH Bellerina Hu MA 86 3 43 1 100 2
American Heritage Boca/Delray NT Nikita Tanguturi FL 190 6 86 1.1 100 2
James Logan AG Anakha Ganesh CA 86 3 43 1 100 2
Unionville SN Shaaz Nadeem PA 86 3 43 1 100 2
Pembroke Pines Charter AV Astrid Villarroel FL 58 2 29 1 100 2
Lynbrook KD Keshav Dandu CA 114 4 57 1 100 2
Westwood BJ Brian Jeon TX 114 4 57 1 100 2
Harrison SN Sonali Nicola NY 157 5 71 1.1 100 2
American Heritage Plantation SS Spencer Swickle FL 114 4 57 1 100 2
La Salle ZW Zach Whiting PA 58 2 29 1 100 2
George Washington KJ Katie Jack CO 58 2 29 1 100 2
Lake Highland Prep YA Yash Agrawal FL 114 4 57 1 100 2
Garland LY Leah Yeshitila TX 276 6 86 1.6 100 2
Lexington AK Archit Kumar MA 114 4 57 1 100 2
Park City NLe Noam Levinsky UT 58 2 29 1 100 2
Memorial BD Ben Duong TX 86 3 43 1 100 2
American Heritage Plantation NR Nicholas Randazzo FL 86 3 43 1 100 2
Pembroke Pines Charter JD Jayvyn Dacas FL 114 4 57 1 100 2
Lake Highland Prep AM Abby Morris FL 157 5 71 1.1 100 2
Strake Jesuit BE Ben Erdmann TX 276 6 86 1.6 100 2
Plano West DJ Dylan Jones TX 157 5 71 1.1 100 2
McDowell AG Aashka Gupta PA 157 5 71 1.1 100 2
Cardinal Gibbons ZD Zach Dumas FL 114 4 57 1 100 2
Brentwood SR Sophie Rubin CA 114 4 57 1 100 2
Coppell AM Ananya Mukund TX 86 3 43 1 100 2
Montville SK Sophia Kuznetsova NJ 29 1 14 1 100 2
Bergen County Academies EK Elvin Ko NJ 114 4 57 1 100 2
Lexington JC Jeong-Wan Choi MA 114 4 57 1 100 2
University AAl Arveen Alaedinni OH 86 3 43 1 100 2
Walt Whitman BW Benjamin Waldman MD 171 5 71 1.2 100 2
Park City CMc Carly McAleer UT 29 1 14 1 100 2
Unionville DJ Devin Jiang PA 157 5 71 1.1 100 2
Advanced Technologies AA Aleem Ahmed NV 86 3 43 1 100 2
Bergen County Academies AK Andrew Kim NJ 157 5 71 1.1 100 2
James Logan AS Atifah Shaikh CA 58 2 29 1 100 2
Unionville PW Phillis Wan PA 86 3 43 1 100 2
North Allegheny BL Benjamin Lannis PA 58 2 29 1 100 2
McDowell SZ Sebastian Zhao PA 86 3 43 1 100 2
Valor Christian LS Lucy Sarkissian CO 86 3 43 1 100 2
Southlake Carroll PK Pranav Kaginele TX 86 3 43 1 100 2
American Heritage Boca/Delray NS Nadaroopa Saraswathi-Mohan FL 114 4 57 1 100 2
Providence KB Kasra Bakhtiari Zamani NC 58 2 29 1 100 2
West Des Moines Valley CF Connor Fogarty IA 114 4 57 1 100 2
Lexington JB Jayden Bai MA 86 3 43 1 100 2
Iowa City West MG M.C. (Mengcheng) Guo IA 114 4 57 1 100 2
Harrison AA Ali Ahmad NY 241 6 86 1.4 100 2
Bronx Science NS Nora Sissenich NY 58 2 29 1 100 2
Harrison RA Rebecca Anderson NY 114 4 57 1 100 2
Dulles NJ Nathaniel John TX 114 4 57 1 100 2
American Heritage Plantation MCh Mason Cheng FL 114 4 57 1 100 2
Success Academy HS - Liberal Arts SB Silma Bathily NY 171 5 71 1.2 100 2
Dulles VN Vishnu Nataraja TX 58 2 29 1 100 2
Strake Jesuit ZD Zion Dixon TX 221 7 100 1.1 100 2
McDowell SA Sandy Askins PA 86 3 43 1 100 2
Montville AP Aaron Pottinger NJ 157 5 71 1.1 100 2
Northview NN Neya Nirmal GA 58 2 29 1 100 2
Princeton ND Nivan Dhamija NJ 114 4 57 1 100 2
Princeton ML Maya Lerman NJ 114 4 57 1 100 2
Plano West TS Tirth Shah TX 86 3 43 1 100 2
Westwood PM Pranav Medikonduru TX 207 6 86 1.2 100 2
Scarsdale ZS Zachary Siegel NY 157 5 71 1.1 100 2
Legacy Christian BP Breigh Plat TX 157 5 71 1.1 100 2
BASIS Phoenix ZJ Zachary Jones AZ 157 5 71 1.1 100 2
Peachtree Ridge RL Roy Lee GA 86 3 43 1 100 2
Harvard-Westlake GZ George Zhang CA 114 4 57 1 100 2
North Allegheny RR Rajat Reddy PA 86 3 43 1 100 2
Plano East NG Nathan Gong TX 86 3 43 1 100 2
Lake Highland Prep DP Dylan Pandya FL 86 3 43 1 100 2
Flintridge Prep TV Thomas Vandenburg CA 114 4 57 1 100 2
Edgemont Junior-Senior AA Avik Agarwal NY 58 2 29 1 100 2
Carnegie Vanguard SR Siddhartha Rana TX 114 4 57 1 100 2
Strath Haven AM Ava Manaker PA 114 4 57 1 100 2
Stuyvesant LC Lauren Chin NY 58 2 29 1 100 2
Dulles AS Abhinav Sinha TX 396 6 86 2.3 100 2
Lake Highland Prep KS Krithik Seela FL 157 5 71 1.1 100 2
BASIS Peoria PY Philimon Yosafat AZ 114 4 57 1 100 2
Dulles CS Connor Self TX 157 5 71 1.1 100 2
NSU SF Sebastian Frazier FL 207 6 86 1.2 100 2
Isidore Newman AH Andrew Herman LA 86 3 43 1 100 2
King AT Aarush Tripathi FL 86 3 43 1 100 2
Northview SD Sreyaash Das GA 171 5 71 1.2 100 2