Flakestakes

2019 — Forest Lake, MN/US
Final Places
Congress
Congress Elims
Place Entry School RkFn PRkFn Ballots
1st Connor Brynteson Robbinsdale Cooper 5 1 R133*2(8)R21*22(5)
2nd Bethany Brynteson Robbinsdale Cooper 9 2 R12*15(8)R22*34(9)
3rd Shane Hockett Robbinsdale Armstrong 11 5 R11*44(9)R25*15(11)
4th Kat Phillips Andover 13 4 R142*2(8)R24*63(13)
5th Noah Peterson Maple Grove 15 3 R13*23(8)R23*57(15)
6th Oliver Martenson Champlin Park 19 11 R12*44(10)R211*91(21)
7th Hannah Winnick Forest Lake 20 6 R11*22(5)R26*86(20)
8th Bih Chi Andover 22 10 R13*15(9)R210*410(24)
9th Hallie Anderson Andover 24 8 R111*6(8)R28*711(26)
10th Albert Kurian East Ridge 25 7 R133*4(10)R27*99(25)
11th J'mariyoun Jordan Robbinsdale Cooper 26 9 R121*6(9)R29*98(26)
12th Adam Cully Forest Lake 27 12 R114*1(6)R212*912(33)
Congress Prelims
Place Entry School RkPm PRkPm Ballots
Prelim Adam Distler Forest Lake 10 4 R14*51(10)
Prelim Shae Ramberg Maple Grove 13 2 R162*5(13)
Prelim Joseph Morphew Anoka 11 8 R128*1(11)
Prelim Duff Watson Robbinsdale Armstrong 12 4 R14*53(12)
Prelim Aya Ali Champlin Park 15 6 R16*72(15)
Prelim Nikolai Breimon Denfeld 14 6 R156*3(14)
Prelim Neha Karthikeyan East Ridge 12 4 R154*3(12)
Prelim Milo Amundsen Denfeld 13 9 R19*31(13)
Prelim Eli Nelson Robbinsdale Armstrong 20 8 R18*39(20)
Prelim Ayden Smith Champlin Park 18 7 R147*7(18)
Prelim Kaylyn Busch Maple Grove 18 5 R185*5(18)
Prelim Tenneh Amara Robbinsdale Cooper 21 6 R16*96(21)
Prelim Odunola Adewale Champlin Park 22 5 R15*98(22)
Prelim Cosette Solinsky Robbinsdale Armstrong 20 9 R179*4(20)
Prelim Mitchell Zemke Forest Lake 20 0 R1767(20)
Prelim Tydriana Antwi Champlin Park 22 5 R15*89(22)
Prelim Rexander Troche Denfeld 22 7 R17*96(22)
Prelim Jia Lauber East Ridge 23 5 R195*9(23)
Prelim John Hoeksema Denfeld 23 9 R169*8(23)
Prelim Jonathan McGough East Ridge 22 10 R110*67(23)
Prelim Aiden Hanson Andover 24 9 R19*69(24)
Prelim Gavin Hughes Anoka 24 8 R188*8(24)
Prelim Alessandro Cardenas Engle Robbinsdale Cooper 25 7 R197*9(25)
Prelim Mikayla Garves Maple Grove 24 7 R17*98(24)
Prelim Matt Phillips Anoka 24 10 R110*87(25)
Prelim Owen Keillor Champlin Park 27 11 R1911*9(29)
Prelim Ethan Orieux Champlin Park 27 10 R1910*9(28)
Prelim Jaden Johnson Anoka 24 8 R18*79(24)
Prelim Natalie Rosheim East Ridge 27 11 R111*99(29)
Prelim Nouwell Ali Robbinsdale Armstrong 27 12 R1912*9(30)
Prelim Ariel Dupont Andover 27 12 R1912*9(30)
Prelim Angela Zywicki Robbinsdale Cooper 27 11 R1911*9(29)
Prelim Joseph Diehl Robbinsdale Armstrong 27 11 R111*99(29)
Prelim Trishika Mukkavalli East Ridge 27 12 R112*99(30)
Prelim Josie Moden Champlin Park 27 12 R1912*9(30)
Prelim Cole Groshong Andover 27 12 R112*99(30)
Prelim Logan Dore Robbinsdale Armstrong 27 13 R1913*9(31)