NYCFL Sister Raimonde Service Tournament at Xavier

2019 — New York City, NY/US
Final Places
Declamation
Speech Finals (NYCFL)
Place Code Name School Rk Rcp JPFn RkFn PtsPm Ballots
1st 711 Ryan Shanahan Regis 6 6 0 3 279 R1195R2194R3190R4111(3)
2nd 715 Avery Espiritu Regis 10 4.33 0 7 281 R1195R2194R3192R4232(7)
3rd 725 Brennan Burke Convent of the Sacred Heart, NYC 11 4.7 0 4 278 R1590R2196R3192R4121(4)
4th 743 Rokyatou Diaby Democracy Prep Bronx Prep 15 3.33 0 11 281 R1194R2293R3194R4434(11)
5th 731 Isabel Graham Convent of the Sacred Heart, NYC 15 2.91 0 9 274 R1294R2194R3386R4423(9)
6th 723 Caroline Severino Convent of the Sacred Heart, NYC 16 2.99 0 11 274 R1291R2195R3288R4263(11)
7th 713 Daniel Spiezio Regis 18 3.22 0 11 269 R1192R2293R3484R4317(11)
8th 744 Priscilla Fassu Democracy Prep Bronx Prep 19 2.24 0 13 277 R1289R2293R3295R4364(13)
9th 746 Assa Bagaioyo Democracy Prep Endurance 21 2.85 0 14 271 R1194R2194R3583R4545(14)
10th 749 Robert Buza Regis 21 2.78 0 16 279 R1194R2294R3291R4772(16)
11th 705 Emily Kim Convent of the Sacred Heart, NYC 21 2.4 0 14 274 R1487R2292R3195R4545(14)
12th 710 Joe Kramer Byram Hills 24 2.27 0 17 277 R1191R2296R3490R4656(17)
13th 714 Johnathan Bernadeau Regis 24 2.18 0 17 271 R1388R2195R3388R4656(17)
Speech Prelims (NYCFL)
Place Code Name School Rk Rcp PtsPm Ballots
Prelim 738 Jessica Dong Stuyvesant 8 1.58 273 R1388R2490R3195
Prelim 718 Harry Kilman Regis 8 1.25 270 R1290R2490R3290
Prelim 726 Grace Lott Convent of the Sacred Heart, NYC 8 1.16 278 R1293R2391R3394
Prelim 724 Sofia Kimuyu Convent of the Sacred Heart, NYC 8 1.16 272 R1388R2391R3293
Prelim 712 Daniel Math Regis 9 1.5 279 R1491R2195R3493
Prelim 704 Sydney Charron Byram Hills 9 1.08 272 R1390R2293R3489
Prelim 734 Neil Pasawala Xavier 9 1.08 272 R1488R2293R3391
Prelim 717 Roy Park Regis 9 1.08 268 R1487R2390R3291
Prelim 716 Nicholas Guariniello Regis 9 0.99 273 R1392R2391R3390
Prelim 721 Phillip Krauss Regis 10 1.45 274 R1586R2491R3197
Prelim 709 Jessica Silvers Scarsdale 10 1.45 268 R1194R2488R3586
Prelim 730 Angela Gray Convent of the Sacred Heart, NYC 10 1.45 265 R1487R2586R3192
Prelim 707 Ephram Cukier Scarsdale 10 1 266 R1289R2489R3488
Prelim 727 Sofia Saba Convent of the Sacred Heart, NYC 10 0.91 269 R1488R2392R3389
Prelim 722 Olivia Natarelli Convent of the Sacred Heart, NYC 10 0.91 266 R1388R2391R3487
Prelim 735 Emma Buller Stuyvesant 10 0.91 266 R1389R2391R3486
Prelim 720 Jack Rachinsky Regis 10 0.91 264 R1487R2389R3388
Prelim 729 Elizabeth Corrigan Convent of the Sacred Heart, NYC 11 0.95 268 R1588R2488R3292
Prelim 745 Brittney Rodriguez Democracy Prep Bronx Prep 11 0.95 266 R1489R2587R3290
Prelim 733 Aidan DaSilva Xavier 11 0.86 271 R1391R2588R3392
Prelim 748 micaela sinayuk Bronx Science 12 0.9 262 R1293R2588R3681
Prelim 728 Jaden Towey Convent of the Sacred Heart, NYC 12 0.9 260 R1292R2685R3683
Prelim 703 Jimmy Gannon Loyola 14 0.65 261 R1684R2587R3490
Prelim 732 Nathanael Wilhelm Xavier 14 0.65 261 R1586R2489R3586
Prelim 741 Hanson He Stuyvesant 14 0.65 260 R1585R2490R3685
Prelim 708 Tyler Handler Scarsdale 15 0.6 262 R1684R2689R3589
Prelim 737 Christopher Dou Stuyvesant 15 0.6 259 R1587R2684R3688
Prelim 739 Ashley Tian Stuyvesant 15 0.6 259 R1684R2586R3589
Prelim 701 Daniel Chappell Loyola 15 0.6 257 R1683R2589R3585
Prelim 719 Jacob An Regis 15 0.6 257 R1582R2687R3688
Prelim 740 Ismath Maksura Stuyvesant 15 0.6 255 R1680R2685R3590
Prelim 702 Mary-Tyler Karnabi Loyola 15 0.6 251 R1684R2582R3685
Prelim 742 Emily Lu Stuyvesant 15 0.6 251 R1584R2685R3682
Prelim 747 Neil Dasgupta Stuyvesant 15 0.6 246 R1680R2680R3586