John Edie Holiday Debates Hosted by The Blake School

2019 — Minneapolis, MN/US
NDCA Dukes and Bailey Points
Lincoln Douglas
Place Code Name State Points Wins Pct Elim Field Geo
West Des Moines Valley AJ Animesh Joshi IA 360 6 100 1.8 100 2
St. Louis Park JR Julian Rohweder MN 0 0 0 1 100 2
Peninsula JN Jacob Namgung CA 66 2 33 1 100 2
Edina MK Matt Kumar-Montei MN 66 2 33 1 100 2
Iowa City West MG M.C. (Mengcheng) Guo IA 100 3 50 1 100 2
Scarsdale KL Karen Lee NY 66 2 33 1 100 2
Greenhill AZ Anais Zhang TX 148 4 67 1.1 100 2
Minnetonka AJ Aleen Jude MN 66 2 33 1 100 2
Edina LH Leo Hickey MN 100 3 50 1 100 2
Lincoln East EB Elena Belashchenko NE 66 2 33 1 100 2
Poly Prep Country Day GP Gabrielle Perry NY 148 4 67 1.1 100 2
Lincoln Southeast AT Amber Tannehill NE 34 1 17 1 100 2
St Michael Albertville RD Ryan Davis MN 100 3 50 1 100 2
Lincoln North Star AE Azza Elhaj NE 200 5 83 1.2 100 2
Peninsula HC Henry Chung CA 34 1 17 1 100 2
Lincoln IS Isza Strong NE 100 3 50 1 100 2
Rosemount CP Cierra Phillips MN 100 3 50 1 100 2
West Des Moines Valley LG Lauren Gilbert IA 148 4 67 1.1 100 2
Vestavia Hills JH Jason Han AL 66 2 33 1 100 2
West Des Moines Valley IN Isabella Nadel IA 233 5 83 1.4 100 2
Sioux Falls Lincoln RO Rachel Overstreet SD 148 4 67 1.1 100 2
Montgomery Blair PZ Peter Zhang MD 382 5 83 2.3 100 2
Apple Valley JS John Schwartz MN 100 3 50 1 100 2
Lexington CL Christina Li MA 100 3 50 1 100 2
Scarsdale BM Bohan Ma NY 34 1 17 1 100 2
Lexington AK Archit Kumar MA 100 3 50 1 100 2
Minnetonka SW Steven Wang MN 100 3 50 1 100 2
Lakeville KN Kristin Neary MN 100 3 50 1 100 2
Eagan JS Julia Schowalter MN 100 3 50 1 100 2
Apple Valley RL Rogelio Lopez MN 34 1 17 1 100 2
Interlake AS Andrew Shaw WA 161 4 67 1.2 100 2
New Trier CS Caroline Siebert IL 66 2 33 1 100 2
Vestavia Hills RC Ryan Conn AL 148 4 67 1.1 100 2
Minnetonka AAb Ahlaam Abdulwali MN 34 1 17 1 100 2
Apple Valley NB Nora Bolsoni MN 100 3 50 1 100 2
Minnetonka PB Priscilla Bunday MN 100 3 50 1 100 2
Apple Valley DG Dawit Gebremaryam MN 100 3 50 1 100 2
Homewood-Flossmoor JP Justen Pippens IL 34 1 17 1 100 2
West Des Moines Valley MD Mia Dukle IA 100 3 50 1 100 2
West Des Moines Valley TK Thomas Knudsen IA 148 4 67 1.1 100 2
Minnetonka SS Saloni Somia MN 66 2 33 1 100 2
Lincoln East PS Pratham Soni NE 66 2 33 1 100 2
New Trier IV Izaak Van Til IL 100 3 50 1 100 2
Evanston Twp SB Sabrina Barnes IL 66 2 33 1 100 2
Apple Valley MA Morgen Allen MN 100 3 50 1 100 2
Lakeville LS Logan Stenzel MN 280 6 100 1.4 100 2
Lexington JC Jeong-Wan Choi MA 148 4 67 1.1 100 2
Eagan AI Arush Iyer MN 100 3 50 1 100 2
Lake Highland Prep MS Meghana Srinivasa FL 200 5 83 1.2 100 2
Lincoln East LZ Lily Zeleny NE 66 2 33 1 100 2
Peninsula AR Anish Ramireddy CA 100 3 50 1 100 2
Gayle SR Sebastian Rao VA 66 2 33 1 100 2
Scarsdale CS Caroline Shi NY 100 3 50 1 100 2
Eagan AC Ashley Chen MN 66 2 33 1 100 2
Greenhill KD Krutin Devesh TX 200 5 83 1.2 100 2
Minnetonka CL Chaehyun Lee MN 66 2 33 1 100 2
West Des Moines Valley JW Jalyn Wu IA 148 4 67 1.1 100 2
Live Oak RS Ritvik Sriram CA 148 4 67 1.1 100 2
Lexington CH Christian Han MA 200 5 83 1.2 100 2
Newark Science VA Victoria Ajayi NJ 100 3 50 1 100 2
Lake Highland Prep KS Krithik Seela FL 66 2 33 1 100 2
Newark Science TO Temitope Ogundare NJ 148 4 67 1.1 100 2
West Des Moines Valley RS Risha Shetye IA 34 1 17 1 100 2
Minnetonka AA Abdulkhani Abdi MN 34 1 17 1 100 2
Evanston Twp AM Anna Lou Marty IL 66 2 33 1 100 2
Scarsdale VG Vivian Guo NY 148 4 67 1.1 100 2
Edgemont JJ Jade Jang NY 100 3 50 1 100 2
Walt Whitman BW Benjamin Waldman MD 161 4 67 1.2 100 2
Scarsdale CC Curtis Chang NY 183 5 83 1.1 100 2
Evanston Twp HE Henry Eberhart IL 200 5 83 1.2 100 2
Minnetonka MW Molly Welch MN 66 2 33 1 100 2
Minnetonka NT Nolan Trinh MN 34 1 17 1 100 2
Success Academy Manhattan TR Tajaih Robinson NY 240 6 100 1.2 100 2
Lexington AKa Ava Kam MA 66 2 33 1 100 2
Cypress Bay IM Isabella Mason FL 100 3 50 1 100 2
Greenhill AA Arush Adabala TX 148 4 67 1.1 100 2
Strath Haven WL William Lee PA 100 3 50 1 100 2
Evanston Twp QH Quinn Hughes IL 266 5 83 1.6 100 2
Evanston Twp GK Gabe Karsh IL 148 4 67 1.1 100 2
Lakeville JT Josiah Thompson MN 66 2 33 1 100 2
St.Petersburg JM Jack McKyton FL 148 4 67 1.1 100 2
Eden Prairie AG Akshitha Ginuga MN 100 3 50 1 100 2
Seriös AB Alexander Batt WA 233 5 83 1.4 100 2
West Des Moines Valley SG Samuel Gibson IA 100 3 50 1 100 2
Scarsdale DZ Daniel Zhang NY 148 4 67 1.1 100 2
New Trier TS Thomas Serrino IL 100 3 50 1 100 2
Sioux Falls Lincoln AN Areej Nazir SD 100 3 50 1 100 2
Okoboji TA TJ Ascherl IA 148 4 67 1.1 100 2
Evanston Twp CS Callie Stolar IL 66 2 33 1 100 2
Edina AV Ananth Veluvali MN 148 4 67 1.1 100 2
Homewood-Flossmoor EM Evelyn Middleton IL 34 1 17 1 100 2
Scarsdale ZS Zachary Siegel NY 215 4 67 1.6 100 2
West Des Moines Valley KC Kauai Cua IA 183 5 83 1.1 100 2
Fargo Shanley JD Jacob Dosch ND 0 0 0 1 100 2
Appleton East SM Sophia Mast WI 188 4 67 1.4 100 2
Apple Valley KW Kacee Wells MN 66 2 33 1 100 2
Lincoln North Star MB Mary Kate Boyle NE 100 3 50 1 100 2
Lexington RP Robin Pan MA 100 3 50 1 100 2
Eagan AK Ankitha Kumar MN 148 4 67 1.1 100 2
Newark Science SB Simone Braithwaite NJ 183 5 83 1.1 100 2
West Des Moines Valley AA Alyssa Ashmore IA 100 3 50 1 100 2
Stuyvesant GP Gallo Patel NY 66 2 33 1 100 2
West Des Moines Valley CG Claire Gilbert IA 100 3 50 1 100 2
Rosemount LC Laila Campeau MN 66 2 33 1 100 2
Homewood-Flossmoor AP Alexandria Porter IL 34 1 17 1 100 2
Rosemount AO Alexander Owens MN 100 3 50 1 100 2
Homewood-Flossmoor HL Hailey Lunceford IL 66 2 33 1 100 2
Scarsdale WC Wolf Cukier NY 148 4 67 1.1 100 2