Andover

2019 — Andover, MN/US
Final Places
Congress @ Andover
Congress Elims
Place Entry School State RkR3 PRkR3 Ballots
1st Vijaya Gopalan Maple Grove MN 5 1 R111(2)R2311*(5)R321*2(5)
2nd Joseph Morphew Anoka MN 8 3 R122(4)R2956*(20)R343*1(8)
3rd Isaiah Sweeney Edina MN 13 2 R136(9)R26*2(8)R362*5(13)
4th Noah Peterson Maple Grove MN 18 4 R193(12)R2312*1(16)R354*9(18)
5th Will Asinger Champlin Park MN 18 6 R149(13)R2122*(5)R3126*3(21)
6th Daniel FLEURY John Marshall HS MN 19 12 R116(7)R221*2(5)R3312*7(22)
7th Iesh Gujral Eden Prairie MN 19 15 R183(11)R2111*(3)R3115*9(25)
8th Megha Verghese Champlin Park MN 20 11 R142(6)R213*5(9)R3711*4(22)
9th Hannah Winnick Forest Lake MN 22 5 R111(2)R27*5(12)R385*9(22)
10th Adam Distler Forest Lake MN 24 9 R164(10)R2543*(12)R3119*6(26)
11th Andrew Tran Robbinsdale Cooper MN 25 7 R134(7)R276*4(17)R3137*9(29)
12th Devarsh Borah Edina MN 25 8 R122(4)R21*4(5)R3108*8(26)
13th Tenneh Amara Robbinsdale Cooper MN 27 10 R152(7)R2222*(6)R31410*9(33)
14th Duff Watson Robbinsdale Armstrong MN 27 13 R135(8)R2573*(15)R3913*9(31)
15th Anna Henningsen Edina MN 27 14 R124(6)R2456*(15)R31514*9(38)
16th Mulky Ghedi Champlin Park MN 27 16 R195(14)R24*1(5)R31616*9(41)
Congress Prelims
Place Entry School State RkPm PRk Ballots
Prelim Eli Nelson Robbinsdale Armstrong MN 29 7 R191(10)R297*3(19)
Prelim Connor Brynteson Robbinsdale Cooper MN 26 4 R157(12)R2734*(14)
Prelim Mykalia Mason John Marshall HS MN 29 11 R111(2)R29911*(29)
Prelim Gavin Hughes Anoka MN 22 2 R184(12)R22*8(10)
Prelim Sam Haider Chanhassen MN 33 4 R189(17)R264*6(16)
Prelim Ayden Smith Champlin Park MN 31 11 R175(12)R24611*(21)
Prelim Shadi Barham Chanhassen MN 32 4 R199(18)R2734*(14)
Prelim Charlie Schumer Spring Lake Park MN 22 5 R159(14)R25*3(8)
Prelim Kat Phillips Andover MN 36 14 R127(9)R2914*15(38)
Prelim Liam Foote Edina MN 33 10 R133(6)R29910*(28)
Prelim J'mariyoun Jordan Robbinsdale Cooper MN 32 5 R166(12)R2965*(20)
Prelim Milo Amundsen Denfeld MN 24 8 R173(10)R28*6(14)
Prelim Jaden Johnson Anoka MN 37 2 R1129(21)R292*8(19)
Prelim Sarah Strauss John Marshall HS MN 36 18 R199(18)R22718*(27)
Prelim Adam Cully Forest Lake MN 36 8 R199(18)R2648*(18)
Prelim Kaylyn Busch Maple Grove MN 25 3 R167(13)R23*9(12)
Prelim Jonathan Davisson Robbinsdale Armstrong MN 37 5 R159(14)R295*9(23)
Prelim Bih Chi Andover MN 38 5 R196(15)R21195*(25)
Prelim Ben Johnson Blaine MN 37 10 R147(11)R28910*(27)
Prelim Simren Bhatia Eden Prairie MN 28 11 R148(12)R211*7(18)
Prelim Bek Allenson Andover MN 39 10 R175(12)R2910*18(37)
Prelim Aaron Ress John Marshall HS MN 39 15 R188(16)R26815*(29)
Prelim Cole Groshong Andover MN 39 12 R199(18)R23912*(24)
Prelim Peter Haug John Marshall HS MN 36 9 R199(18)R29*9(18)
Prelim Ellie Mullen Edina MN 39 11 R1108(18)R2411*13(28)
Prelim Ilhaam Mohamed Eden Prairie MN 42 7 R199(18)R2897*(24)
Prelim Tydriana Antwi Champlin Park MN 42 7 R199(18)R2987*(24)
Prelim Harrison Mantsch Robbinsdale Armstrong MN 36 10 R199(18)R210*9(19)
Prelim Samira Hussein Eden Prairie MN 39 15 R199(18)R2515*7(27)
Prelim Cosette Solinsky Robbinsdale Armstrong MN 44 8 R199(18)R21098*(27)
Prelim Eliot Richardson Robbinsdale Armstrong MN 43 9 R179(16)R2999*(27)
Prelim Andrew Russell Robbinsdale Armstrong MN 36 12 R199(18)R212*9(21)
Prelim Matti Evenson Okoboji IA 42 9 R169(15)R299*11(29)
Prelim Yasmine Tesema Robbinsdale Armstrong MN 45 9 R199(18)R2999*(27)
Prelim Kate Rauchbauer Anoka MN 44 13 R198(17)R29913*(31)
Prelim Jessica Huisenga Okoboji IA 36 13 R199(18)R213*9(22)
Prelim Brandon Stokes Champlin Park MN 44 8 R1119(20)R298*12(29)
Prelim Sean Bartels Chanhassen MN 45 12 R199(18)R29912*(30)
Prelim Leban Abraham Edina MN 45 14 R199(18)R29914*(32)
Prelim Josh Dorion Chanhassen MN 36 14 R199(18)R214*9(23)
Prelim Alexandra Zedania Minnetonka MN 44 16 R199(18)R2816*10(34)
Prelim Jenny Huang Okoboji IA 45 13 R199(18)R29913*(31)
Prelim Morgan Riphagen Okoboji IA 45 15 R199(18)R29915*(33)
Prelim Aliya Drissi-Messaly Champlin Park MN 36 15 R199(18)R215*9(24)
Prelim Daisy Bettyoun Champlin Park MN 45 13 R199(18)R2913*17(39)
Prelim Angela Zywicki Robbinsdale Cooper MN 45 14 R199(18)R29914*(32)
Prelim Owen Keillor Champlin Park MN 45 16 R199(18)R29916*(34)
Prelim Alessandro Cardenas Engle Robbinsdale Cooper MN 36 16 R199(18)R216*9(25)
Prelim Jack McDonald Edina MN 45 17 R199(18)R2917*16(42)
Prelim Anushka Nariwala Edina MN 45 16 R199(18)R29916*(34)
Prelim Ryan Connor Champlin Park MN 45 17 R199(18)R29917*(35)
Prelim Izach Halverson Andover MN 36 17 R199(18)R217*9(26)
Prelim Holden Mattoon Robbinsdale Cooper MN 45 18 R199(18)R2918*14(41)
Prelim Kairav Shrivastav Andover MN 45 17 R199(18)R29917*(35)
Prelim Fawzan Aslam Edina MN 36 18 R199(18)R218*9(27)