Bentonville Tigers Eye

2019 — Bentonville, AR/US
Final Places
Bentonville Tigers Eye
Congressional Debate
Congress Elims
Place Entry School RkPr JPPr RcpPr RkPr -1HL JPPr PRkPr Rk Ballots
1st 1 Nicholas Moyes Bentonville West 7 0 1.75 2 0 0 16 R1121(4)R2311(5)R3241(7)
2nd 1 Ivy Edmondson Bentonville West 9 0 0.99 3 0 0 24 R1122(5)R2811(10)R3333(9)
3rd 1 Donovan Millington Bentonville West 13 0 0.86 5 0 0 43 R1959(23)R2124(7)R3562(13)
4th 1 Sophia Price Bentonville West 14 0 1.3 6 0 0 33 R1614(11)R2224(8)R3617(14)
5th 1 Ibitayo Babatunde Bentonville West 15 0 1.31 5 0 0 46 R1413(8)R2995(23)R3195(15)
6th 1 Pauline Parker Bentonville West 18 0 0.56 5 0 0 47 R1749(20)R2432(9)R3459(18)
7th 4 Sean Thorup Fayetteville 20 1 0.72 9 0 0 60 R1834(15)R2979(25)R3929(20)
8th 4 Greenlee Crow Fayetteville 20 1 0.5 7 0 0 58 R1833(14)R2969(24)R3974(20)
9th 1 Muskaan Arshad Bentonville West 22 0 0.41 7 0 0 42 R1365(14)R2132(6)R3796(22)
10th 2 Raychel Hunt Cabot 25 0 0.35 8 0 0 66 R1989(26)R2546(15)R3898(25)
11th 4 Max Hulen-Posnak Fayetteville 26 0 0.34 9 0 0 63 R1546(15)R2697(22)R3989(26)
12th 12 Dylan Patel Parkview Magnet 27 0 0.33 9 0 0 54 R1272(11)R2493(16)R3999(27)
13th 2 Christina Smith Cabot 27 0 0.33 9 0 0 61 R1699(24)R2253(10)R3999(27)
14th 4 Tyler George Fayetteville 27 0 0.33 9 0 0 68 R1971(17)R2969(24)R3999(27)
15th 3 Emilee Wilson Don Tyson School Of Innovation 27 0 0.33 9 0 0 70 R1999(27)R2745(16)R3999(27)
16th 3 Patricia Navarro Don Tyson School Of Innovation 27 0 0.33 9 0 0 71 R1487(19)R2979(25)R3999(27)
Congress Prelims
Place Entry School RkPm JPPm RcpPm RkPm -1HL JPPm PRkPm Ballots
Prelim 10 Bharat Ajit Haas Hall Bentonville 45 2 0.93 33 0 0 R1396(18)R2999(27)
Prelim 12 Connor Hadden Parkview Magnet 45 2 0.92 33 0 0 R1997(25)R2398(20)
Prelim 3 Rayvyn Kratch Don Tyson School Of Innovation 45 0 0.83 31 0 0 R1799(25)R2596(20)
Prelim 3 Connor Henson Don Tyson School Of Innovation 46 0 1.06 35 0 0 R1298(19)R2999(27)
Prelim 12 Antonia Guajardo Parkview Magnet 47 0 0.8 33 0 0 R1965(20)R2999(27)
Prelim 2 Amber Beard Cabot 50 1 0.75 36 1 0 R1959(23)R2999(27)
Prelim 1 Sean Ewalt Bentonville West 50 1 0.75 36 1 0 R1999(27)R2959(23)
Prelim 2 Jasmine Turnage Cabot 50 0 0.75 36 0 0 R1599(23)R2999(27)
Prelim 12 Giancarlo Cellitti Parkview Magnet 51 0 0.71 36 0 0 R1999(27)R2699(24)
Prelim 12 Demarcus Johnson Parkview Magnet 51 0 0.69 34 0 0 R1998(26)R2898(25)
Prelim 9 Vishal Jeyam Haas Hall Academy Fayetteville 52 1 0.69 36 1 0 R1999(27)R2997(25)
Prelim 12 Jose Reyes Parkview Magnet 52 1 0.69 36 1 0 R1999(27)R2799(25)
Prelim 3 Matthew Eddy Don Tyson School Of Innovation 53 0 0.67 36 0 0 R1999(27)R2989(26)
Prelim 3 Dominique Calahan Don Tyson School Of Innovation 53 0 0.67 36 0 0 R1999(27)R2989(26)
Prelim 2 Taniya Henderson Cabot 54 0 0.66 36 0 0 R1999(27)R2999(27)
Prelim 2 Kayleigh Langston Cabot 54 0 0.66 36 0 0 R1999(27)R2999(27)
Prelim 6 Conner LaBrecque Gravette 54 0 0.66 36 0 0 R1999(27)R2999(27)
Prelim 6 Malia Johnson Gravette 54 0 0.66 36 0 0 R1999(27)R2999(27)
Prelim 3 Grace Ruzicka Don Tyson School Of Innovation 54 0 0.66 36 0 0 R1999(27)R2999(27)
Prelim 1 Austin Keefe Bentonville West 54 0 0.66 36 0 0 R1999(27)R2999(27)
Prelim 1 Colby Thornton Bentonville West 54 0 0.66 36 0 0 R1999(27)R2999(27)
Prelim 10 Kyle Van Oudheusden Haas Hall Bentonville 54 0 0.66 36 0 0 R1999(27)R2999(27)
Prelim 12 Autumn Tippett Parkview Magnet 54 0 0.66 36 0 0 R1999(27)R2999(27)
Prelim 12 Cameron Scuderi Parkview Magnet 54 0 0.66 36 0 0 R1999(27)R2999(27)
Prelim 12 Darione Thrower Parkview Magnet 54 0 0.66 36 0 0 R1999(27)R2999(27)