Greenhill Fall Classic

2019 — Addison, TX/US
NDCA Dukes and Bailey Points
Lincoln Douglas
Place Code Name State Points Wins Pct Elim Field Geo
Strake Jesuit JP Joshua Porter TX 147 5 83 1.1 100 1.6
Immaculate Heart BC Beatrice Culligan CA 80 3 50 1 100 1.6
West Des Moines Valley TK Thomas Knudsen IA 28 1 17 1 100 1.6
Harker QC Quentin Clark CA 118 4 67 1.1 100 1.6
Strake Jesuit JG Joseph Georges TX 118 4 67 1.1 100 1.6
Grapevine FC Faith Choate TX 28 1 17 1 100 1.6
Northland Christian JQ Jack Quisenberry TX 118 4 67 1.1 100 1.6
Alief Taylor SS Sherrod Session TX 53 2 33 1 100 1.6
Hebron LC Lucas Chan TX 53 2 33 1 100 1.6
Harvard-Westlake AG Andrew Gong CA 160 5 83 1.2 100 1.6
Oak Hall KZ Kumail Zaidi FL 368 6 100 2.3 100 1.6
Interlake SW Simon Wu WA 80 3 50 1 100 1.6
New Trier IV Izaak Van Til IL 53 2 33 1 100 1.6
Lovejoy AR Ashley Rihani TX 28 1 17 1 100 1.6
New Trier EM Emma Mansour IL 28 1 17 1 100 1.6
Santa Monica RE Rex Evans CA 213 5 83 1.6 100 1.6
Loyola CL Connor Lindquist CA 80 3 50 1 100 1.6
Houston Memorial AQ Andrew Qin TX 129 4 67 1.2 100 1.6
Lovejoy KC Kaya Czyz TX 80 3 50 1 100 1.6
Anderson MR Malik Rawashdeh TX 28 1 17 1 100 1.6
Edgemont RG Riya Ganpati NY 224 6 100 1.4 100 1.6
Harker RT Rohan Thakur CA 53 2 33 1 100 1.6
Sage Ali Ansari CA 80 3 50 1 100 1.6
Harvard-Westlake MP Matthew Paul CA 108 4 67 1 100 1.6
Cypress Woods AZ Angela Zhong TX 118 4 67 1.1 100 1.6
Garland WA William Ashcraft TX 53 2 33 1 100 1.6
Village AF Adnan Fatakdawala TX 80 3 50 1 100 1.6
Newark Science TO Temitope Ogundare NJ 80 3 50 1 100 1.6
McNeil WP William Park TX 53 2 33 1 100 1.6
Strake Jesuit ZD Zion Dixon TX 80 3 50 1 100 1.6
KAPS BT Ben Thomas TX 80 3 50 1 100 1.6
Westwood AZ Alice Zhang TX 80 3 50 1 100 1.6
Garland IR Ishan Rereddy TX 53 2 33 1 100 1.6
Harvard-Westlake JZ Joie Zhang CA 80 3 50 1 100 1.6
Episcopal School of Dallas FG Francisco Gomez-Quinonez TX 28 1 17 1 100 1.6
Dougherty Valley KD Kabir Dubey CA 147 5 83 1.1 100 1.6
Katy Taylor AP Ann Popovici TX 108 4 67 1 100 1.6
Northland Christian LB Lilly Broussard TX 53 2 33 1 100 1.6
Kinkaid SM Shreya Mehta TX 118 4 67 1.1 100 1.6
New Trier CS Caroline Siebert IL 53 2 33 1 100 1.6
William G. Enloe AC Anthony Cui NC 53 2 33 1 100 1.6
Coppell NB Natasha Banga TX 28 1 17 1 100 1.6
Loyola JC John Choi CA 118 4 67 1.1 100 1.6
Alief Taylor SO Sefiat Ologundudu TX 53 2 33 1 100 1.6
Harker SS Sachin Shah CA 80 3 50 1 100 1.6
Plano East WZ William Zhang TX 53 2 33 1 100 1.6
Strake Jesuit AM Arun Mehra TX 118 4 67 1.1 100 1.6
Coppell RR Rahul Rajamani TX 53 2 33 1 100 1.6
McNeil AR Abhishek Rao TX 80 3 50 1 100 1.6
Village AR Aditya Ramesh-Iyer TX 80 3 50 1 100 1.6
Harker AR Anshul Reddy CA 147 5 83 1.1 100 1.6
Edgemont HL Helena Lew-Kiedrowska NY 53 2 33 1 100 1.6
University MW Mercy Wah NJ 118 4 67 1.1 100 1.6
West Des Moines Valley KC Kauai Cua IA 80 3 50 1 100 1.6
Harrison RA Rebecca Anderson NY 80 3 50 1 100 1.6
Immaculate Heart FP Felicity Park CA 80 3 50 1 100 1.6
Newark Science VA Victoria Ajayi NJ 28 1 17 1 100 1.6
Cypress Woods AK Allison Kerstein TX 53 2 33 1 100 1.6
Westwood SM Saavan Myneni TX 108 4 67 1 100 1.6
Grapevine TT Thomas Tran TX 53 2 33 1 100 1.6
Trinity Valley KK Kishan Kalaria TX 108 4 67 1 100 1.6
Harvard-Westlake CC Claire Conner CA 80 3 50 1 100 1.6
Melissa AG Anna Gressett TX 80 3 50 1 100 1.6
Guyer CM Ciarra McClinton TX 80 3 50 1 100 1.6
Northland Christian AB Aaron Barcio TX 80 3 50 1 100 1.6
Westlake EE Ethan Elasky CA 118 4 67 1.1 100 1.6
Southlake Carroll PK Pranav Kaginele TX 53 2 33 1 100 1.6
Irma Rangel YWLS VG Valerie Gutierrez TX 28 1 17 1 100 1.6
Harvard-Westlake JI Julia Im CA 80 3 50 1 100 1.6
Houston Memorial SL Sarah Li TX 28 1 17 1 100 1.6
Harvard-Westlake SM Samantha McLoughlin CA 240 5 83 1.8 100 1.6
Harker AV Aditi Vinod CA 53 2 33 1 100 1.6
Milton KN Kian Najaf GA 80 3 50 1 100 1.6
Marvin Baker MB Mahir Bansal CA 80 3 50 1 100 1.6
Harrison GC Giovanni Cutri NY 108 4 67 1 100 1.6
Anderson AR Aseel Rawashdeh TX 53 2 33 1 100 1.6
Northland Christian EN Eathan Newman TX 53 2 33 1 100 1.6
Hebron PN Philip Ng TX 80 3 50 1 100 1.6
BASIS San Antonio Shavano PK Pranavkrishna Kandikayala TX 80 3 50 1 100 1.6
Plano East NG Nevin Gera TX 118 4 67 1.1 100 1.6
Marlborough ST SarahMae Tuohy CA 108 4 67 1 100 1.6
Interlake AX Anthony Xie WA 53 2 33 1 100 1.6
Little Rock Central DS David Shu AR 0 0 0 1 100 1.6
Carnegie Vanguard AB Arnav Burudgunte TX 129 4 67 1.2 100 1.6
Strake Jesuit DH David Herrera TX 108 4 67 1 100 1.6
West Des Moines Valley RS Risha Shetye IA 28 1 17 1 100 1.6
Harvard-Westlake AM Alexandra Mork CA 213 5 83 1.6 100 1.6
Harker KM Krishna Mysoor CA 108 4 67 1 100 1.6
Southlake Carroll TR Tarun Ratnasabapathy TX 129 4 67 1.2 100 1.6
West Des Moines Valley AA Alyssa Ashmore IA 80 3 50 1 100 1.6
Harvard-Westlake GZ George Zhang CA 151 4 67 1.4 100 1.6
McNeil KK Kartikeya Kotamraju TX 53 2 33 1 100 1.6
Harrison AZ Ava Zinman NY 147 5 83 1.1 100 1.6
Strake Jesuit AMe Aneel Mehra TX 160 5 83 1.2 100 1.6
West Des Moines Valley TH Tony Holm IA 53 2 33 1 100 1.6
Episcopal School of Dallas ZH Zan Haq TX 147 5 83 1.1 100 1.6
Dougherty Valley KK Kavin Kumaravel CA 192 6 100 1.2 100 1.6
Trinity Valley KG Kelly Goss TX 53 2 33 1 100 1.6
Loyola DB Daniel Beck CA 80 3 50 1 100 1.6
Palo Alto HS EH Ethan Hwang CA 80 3 50 1 100 1.6
Legacy Christian BP Breigh Plat TX 80 3 50 1 100 1.6
Little Rock Central LM Laila Meredith AR 53 2 33 1 100 1.6
William G. Enloe KH Kaitlyn Han NC 53 2 33 1 100 1.6
Harvard-Westlake JC Jonathan Cosgrove CA 80 3 50 1 100 1.6
Heights AA Alfonso Arreola TX 53 2 33 1 100 1.6
Northland Christian ABr Austin Broussard TX 80 3 50 1 100 1.6
Harvard-Westlake OF Olivia Feldman CA 53 2 33 1 100 1.6
Crossings Christian JH Jackson Hanna OK 108 4 67 1 100 1.6
Strake Jesuit BE Ben Erdmann TX 186 5 83 1.4 100 1.6
Los Altos PD Parth Dhanotra CA 129 4 67 1.2 100 1.6
William G. Enloe TG Tej Gedela NC 129 4 67 1.2 100 1.6
Newsome DB Dylan Burke FL 151 4 67 1.4 100 1.6
Immaculate Heart JL Jane Lichtman CA 28 1 17 1 100 1.6
Westwood DL Davina Le TX 80 3 50 1 100 1.6
Harker AM Akshay Manglik CA 118 4 67 1.1 100 1.6