Grapevine Classic

2019 — GRAPEVINE, TX/US
NDCA Dukes and Bailey Points
LD
Place Code Name State Points Wins Pct Elim Field Geo
Plano East HG Hamsika Gorty TX 28 1 20 1 100 1.4
Seven Lakes RR Rohan Rao TX 135 4 80 1.2 100 1.4
McNeil KK Kartikeya Kotamraju TX 56 2 40 1 100 1.4
Greenhill AZ Anais Zhang TX 84 3 60 1 100 1.4
Montgomery CD Cyprian Dumas AL 56 2 40 1 100 1.4
Hebron LC Lucas Chan TX 84 3 60 1 100 1.4
Westwood SM Saavan Myneni TX 93 3 60 1.1 100 1.4
Plano East SH Sanjana Hiremath TX 56 2 40 1 100 1.4
Strake Jesuit AM Arun Mehra TX 101 3 60 1.2 100 1.4
Village AI Aditya Iyer TX 154 5 100 1.1 100 1.4
Barbers Hill CB Christopher Bowers TX 28 1 20 1 100 1.4
Greenhill PM Pranav Mukund TX 56 2 40 1 100 1.4
Strake Jesuit WH Wyatt Hatfield TX 258 4 80 2.3 100 1.4
Holy Cross TJ Tahj Johnson 56 2 40 1 100 1.4
Houston Memorial AS Aiden Sherwood TX 84 3 60 1 100 1.4
Hebron PN Philip Ng TX 84 3 60 1 100 1.4
Coppell RR Rahul Rajamani TX 56 2 40 1 100 1.4
Alief Taylor JC Jilson Carbajal TX 28 1 20 1 100 1.4
Trinity Valley KG Kelly Goss TX 28 1 20 1 100 1.4
Marvin Baker MB Mahir Bansal CA 56 2 40 1 100 1.4
Westlake AL Andrew Lee TX 135 4 80 1.2 100 1.4
Cypress Woods AZ Angela Zhong TX 154 5 100 1.1 100 1.4
Greenhill AA Arush Adabala TX 56 2 40 1 100 1.4
Plano Senior SH Sahil Hameed TX 56 2 40 1 100 1.4
Holy Cross ND Nicholas Davillier 28 1 20 1 100 1.4
Northland Christian LB Lilly Broussard TX 56 2 40 1 100 1.4
Seven Lakes CG Chengxi Gang TX 84 3 60 1 100 1.4
Dulles AJ Anshumi Jhaveri TX 84 3 60 1 100 1.4
McNeil ARa Abhishek Rao TX 93 3 60 1.1 100 1.4
Strake Jesuit BE Ben Erdmann TX 135 4 80 1.2 100 1.4
Duchesne Academy of the Sacred Heart AQ Anika Quesada TX 56 2 40 1 100 1.4
Fusion KS Kyle Stephens TX 84 3 60 1 100 1.4
Cypress Falls RK Rajveer Kindra TX 84 3 60 1 100 1.4
Lovejoy TB Tanay Bawa TX 28 1 20 1 100 1.4
Guyer CM Ciarra McClinton TX 84 3 60 1 100 1.4
Garland IR Ishan Rereddy TX 84 3 60 1 100 1.4
Strake Jesuit AMe Aneel Mehra TX 157 4 80 1.4 100 1.4
Hebron SV Shunnar Virani TX 28 1 20 1 100 1.4
Garland LY Leah Yeshitila TX 84 3 60 1 100 1.4
Newsome DB Dylan Burke FL 84 3 60 1 100 1.4
Legacy Christian BP Breigh Plat TX 135 3 60 1.6 100 1.4
Northland Christian ABr Austin Broussard TX 93 3 60 1.1 100 1.4
Cypress Woods FP Fiorella Pulido TX 56 2 40 1 100 1.4
Stratford DS Devon Schwartz TX 56 2 40 1 100 1.4
Trinity AB Amber Bendersky TX 28 1 20 1 100 1.4
Bixby HG Hayden Grubbs OK 28 1 20 1 100 1.4
Dulles FS Favian Sun TX 124 4 80 1.1 100 1.4
Winston Churchill JE Jackson Economou TX 28 1 20 1 100 1.4
Episcopal School Of Dallas FG Francisco Gomez-Quinonez TX 28 1 20 1 100 1.4
Dulles TJ Tony Jha TX 84 3 60 1 100 1.4
Episcopal School Of Dallas ZH Zan Haq TX 93 3 60 1.1 100 1.4
Greenhill KD Krutin Devesh TX 124 4 80 1.1 100 1.4
Plano Senior AJ Aryan Jasani TX 56 2 40 1 100 1.4
McNeil AR Adrita RayChaudhuri TX 28 1 20 1 100 1.4
Carnegie Vanguard AB Arnav Burudgunte TX 252 5 100 1.8 100 1.4
Bixby DS Daniel Sandoval OK 0 0 0 1 100 1.4
Isidore Newman JH Jackson Haber LA 56 2 40 1 100 1.4
Dulles SZ Sophia Zhao TX 56 2 40 1 100 1.4
Jenks NC Noah Coffman OK 56 2 40 1 100 1.4
Alief Taylor SS Sherrod Session TX 56 2 40 1 100 1.4
Westwood AZ Alice Zhang TX 135 4 80 1.2 100 1.4
Needham SC Samuel Cogen MA 124 4 80 1.1 100 1.4
Plano West Sr SW Shishir Waghray TX 84 3 60 1 100 1.4
Cypress Woods RM Ruhi Mukherjee TX 28 1 20 1 100 1.4
Village AF Adnan Fatakdawala TX 154 5 100 1.1 100 1.4
Houston Memorial SC Sebastian Cho TX 56 2 40 1 100 1.4
All Saints Episcopal GL Gabrielle Lea TX 135 4 80 1.2 100 1.4
Westlake EA Ethan Abraham TX 135 4 80 1.2 100 1.4
Heights LC Lee Carter TX 28 1 20 1 100 1.4
Carroll Senior TR Tarun Ratnasabapathy TX 196 5 100 1.4 100 1.4
Westwood AL Alex Lee TX 56 2 40 1 100 1.4
Plano West Sr DJ Dylan Jones TX 56 2 40 1 100 1.4
Plano West Sr DH Dylan Herrick TX 56 2 40 1 100 1.4
Prosper IP Isabelle Petros TX 84 3 60 1 100 1.4
Greenhill HZ Hannah Zhou TX 56 2 40 1 100 1.4
Northland Christian AB Aaron Barcio TX 84 3 60 1 100 1.4
Northland Christian JQ Jack Quisenberry TX 124 4 80 1.1 100 1.4
Round Rock SG Sreya Gandra TX 84 3 60 1 100 1.4
Plano East HN Hari Namdhari TX 28 1 20 1 100 1.4
Westside SH Spiro Hoxha TX 0 0 0 1 100 1.4
BASIS San Antonio Shavano PK Pranavkrishna Kandikayala TX 124 4 80 1.1 100 1.4
LC Anderson MR Malik Rawashdeh TX 28 1 20 1 100 1.4
Moore ES Ethan Seabourn OK 84 3 60 1 100 1.4
Dulles SP Shaan Parekh TX 84 3 60 1 100 1.4
LC Anderson AR Aseel Rawashdeh TX 84 3 60 1 100 1.4
Heights AV Ashlyn Veach TX 0 0 0 1 100 1.4
Cypress Woods AK Allison Kerstein TX 84 3 60 1 100 1.4
Oak Grove NW Noah Williamson MS 56 2 40 1 100 1.4
Heights AA Alfonso Arreola TX 84 3 60 1 100 1.4
Trinity AA Asim Adhikari TX 28 1 20 1 100 1.4
Lovejoy AR Ashley Rihani TX 56 2 40 1 100 1.4
Coppell NB Natasha Banga TX 56 2 40 1 100 1.4
Dulles AS Abhinav Sinha TX 118 3 60 1.4 100 1.4
Westside EN Ethan Nguyen TX 0 0 0 1 100 1.4
Trinity Valley KK Kishan Kalaria TX 135 4 80 1.2 100 1.4
Jenks MC Maya Chandwaney OK 56 2 40 1 100 1.4
Westlake FD Faizaan Dossani TX 56 2 40 1 100 1.4
Garland WA Will Ashcraft TX 56 2 40 1 100 1.4
Hebron NS Nicholas Schuefler TX 56 2 40 1 100 1.4
Heights SA Sebastian Arreola TX 28 1 20 1 100 1.4
Coppell VS Vishal Sivamani TX 56 2 40 1 100 1.4
Strake Jesuit JG Joseph Georges TX 154 5 100 1.1 100 1.4
Strake Jesuit JP Josh Porter TX 124 4 80 1.1 100 1.4
Alief Taylor SO Sefiat Ologundudu TX 28 1 20 1 100 1.4
Carroll Senior PK Pranav Kaginele TX 84 3 60 1 100 1.4
Strake Jesuit DH David Herrera TX 84 3 60 1 100 1.4
Crossings Christian JH Jackson Hanna OK 124 4 80 1.1 100 1.4
Houston Memorial DX Daniel Xu TX 28 1 20 1 100 1.4
Katy Taylor AP Ann Popovici TX 84 3 60 1 100 1.4
Kinkaid KG Karm Ghei TX 84 3 60 1 100 1.4
Plano East NG Nevin Gera TX 135 3 60 1.6 100 1.4
Houston Memorial AQ Andrew Qin TX 124 4 80 1.1 100 1.4
KAPS BT Ben Thomas TX 157 4 80 1.4 100 1.4
McNeil WP William Park TX 56 2 40 1 100 1.4
Jenks TR Taylor Rafferty OK 56 2 40 1 100 1.4
Isidore Newman EP Elly Patron. LA 28 1 20 1 100 1.4
Kinkaid SM Shreya Mehta TX 84 3 60 1 100 1.4