Alta Silver and Black Invitational

2019 — Sandy, Utah, UT/US
NDCA Dukes and Bailey Points
LD
Place Code Name State Points Wins Pct Elim Field Geo
Interlake DL David Lee WA 56 3 50 1 70 1.6
Jackson Hole WA William Aepli WY 56 3 50 1 70 1.6
Marlborough LD Lydia Dimsu CA 83 4 67 1.1 70 1.6
Highland CA Cadence Andrus ID 20 1 17 1 70 1.6
Presentation MS Monica Schneck CA 131 5 83 1.4 70 1.6
Park City CM Carly McAleer UT 56 3 50 1 70 1.6
Idaho Falls SM Shannon Mullinix ID 37 2 33 1 70 1.6
Copper Hills KW Kielee Wall UT 37 2 33 1 70 1.6
Idaho Falls MA Madi Andreason ID 37 2 33 1 70 1.6
Marlborough WR Wyeth Renwick CA 91 4 67 1.2 70 1.6
Park City ES Emma Stockwell UT 56 3 50 1 70 1.6
S. Eugene H. S KS Kendra Schmidt OR 37 2 33 1 70 1.6
Summit ML Mae Long UT 131 5 83 1.4 70 1.6
S. Eugene H. S WK Wiley Kohler OR 112 5 83 1.2 70 1.6
S. Eugene H. S NS Naomi Saenger OR 56 3 50 1 70 1.6
Davis SS Sugar Santillan UT 56 3 50 1 70 1.6
Brighton LP Leah Pittman UT 56 3 50 1 70 1.6
Davis BM Bryn Montierth UT 131 5 83 1.4 70 1.6
Milton HS Independent KN Kian Najaf GA 83 4 67 1.1 70 1.6
Cyprus AG Alex Garr UT 56 3 50 1 70 1.6
George Washington KJ Katie Jack CO 83 4 67 1.1 70 1.6
Park City EK Emmy Kanarowski UT 56 3 50 1 70 1.6
Presentation NB Niha Bozza CA 91 4 67 1.2 70 1.6
Fort Collins ZG Zayne Garcia CO 56 3 50 1 70 1.6
Skyline NC Noah Chesler UT 20 1 17 1 70 1.6
BASIS Peoria VP Ved Patil AZ 37 2 33 1 70 1.6
Highland EP Ethan Price ID 83 4 67 1.1 70 1.6
Park City IB Isabella Bartmess UT 56 3 50 1 70 1.6
Valley International Prep MA Matthew Adelstein CA 91 4 67 1.2 70 1.6
BASIS Peoria AM Adyant Mishra AZ 83 4 67 1.1 70 1.6
Venture MF Madeleine Felix UT 56 3 50 1 70 1.6
Eagle WB Warren Bodily ID 91 4 67 1.2 70 1.6
Skyline AV Aarushi Verma UT 106 4 67 1.4 70 1.6
Summit OK Omar Khan UT 83 4 67 1.1 70 1.6
Brighton CA Charles Adair UT 37 2 33 1 70 1.6
Fremont Mission AB Advika Bhike CA 37 2 33 1 70 1.6
Copper Hills OB Olivia Baron UT 37 2 33 1 70 1.6
Juan Diego Catholic TV Thomas Varghese UT 20 1 17 1 70 1.6
SLC West TS Taisei Summerhays UT 91 4 67 1.2 70 1.6
Pocatello LS Luke Smith ID 83 4 67 1.1 70 1.6
Park City LS Lauren Stampfli UT 37 2 33 1 70 1.6
George Washington LTa Lucas Taliaferro CO 37 2 33 1 70 1.6
Marlborough AW Alexis Weiss CA 56 3 50 1 70 1.6
Brophy SA Saif Agha AZ 56 3 50 1 70 1.6
Eagle SS Sierra Scott ID 37 2 33 1 70 1.6
Highland AM Audrey Mullen ID 37 2 33 1 70 1.6
Park City NL Noam Levinsky UT 56 3 50 1 70 1.6
Presentation IC Isha Chadalavada CA 37 2 33 1 70 1.6
H.B. Plant TK Taman Kanchanapalli FL 258 6 100 2.3 70 1.6
Interlake AX Anthony Xie WA 83 4 67 1.1 70 1.6
Whatcom AB Alexander Batt WA 180 6 100 1.6 70 1.6
George Washington GE Gavin Engelstad CO 37 2 33 1 70 1.6
Marlborough JS Julia Steinberg CA 168 5 83 1.8 70 1.6
Shaker Heights SS Sriram Srinivas OH 83 4 67 1.1 70 1.6
SLC West HZ Henry Zheng UT 37 2 33 1 70 1.6
Highland MX Mandi Xu ID 56 3 50 1 70 1.6
East IA Isabelle Anderson UT 0 0 0 1 70 1.6
Cyprus ZJ Zoee Jones UT 37 2 33 1 70 1.6
SLC West AD Alicia Du UT 20 1 17 1 70 1.6
Brophy CT Calvin Tyler AZ 149 5 83 1.6 70 1.6
Salem Hills CJ Cole Jones UT 0 0 0 1 70 1.6
Fort Collins AL Aidan Lane CO 37 2 33 1 70 1.6
SLC West AK Anoushka Kharkar UT 56 3 50 1 70 1.6
Pocatello LH Lilyan Hunt ID 20 1 17 1 70 1.6
San Marino EW Edmond Wen CA 135 6 100 1.2 70 1.6
Marlborough VA Violet Affleck CA 56 3 50 1 70 1.6
Leland VS Varsha Shankar CA 56 3 50 1 70 1.6
Fort Collins LV Liam Von Fischer CO 56 3 50 1 70 1.6
Quarry Lane MD Mackenzie Davis CA 112 5 83 1.2 70 1.6
Sage MP Max Perin CA 56 3 50 1 70 1.6