National Speech and Debate Tournament

2019 — Dallas, TX/US

All Rounds in Big Questions Debate

Code Name Institution R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 R10 R11 R12 R13 R14
Q124 Sophie Rivasplata Claremont W L L L L W
Q116 Hannah Lytle Grain Valley L W W L L W
Q123 Pavan Guttipatti Eastview W W W W L L L L L W L W L W L
Q146 Inez Ramirez Miami W L L L L W
Q136 Michelle Ma Jasper W L W L W W W W W W L W L L W W L W L L L
Q120 Grace Chen Westwood W W L L W L
Q155 Carter Stulken Aberdeen Central L L W W L W
Q104 Casie Meyer John F. Kennedy W L L L W L
Q119 Mikil Foss Lincoln W L L L L W
Q108 Jade Adams Don Tyson School Of Innovation W W L L W L
Q134 Preston Bowden Tooele L W L L L L
Q111 David Dotson Vermilion L W L W W W W L W W L L W W L L W W L L W
Q162 Jimmy Yu Spring Woods W W L L L L
Q117 Davis Beck Mountain Brook W L L L W L
Q107 Maddie Jacques Topeka L L L W W L
Q112 Devin Jiang Unionville L W W W L L
Q130 Isaiah Moonlight East Mountain L W L L L W
Q133 Chris Burkhard Durham L W W L L L
Q129 Chloe Kinerson Reno W L L W W W L W W W L L W W L W W W W W W L L L
Q135 Neha Das Wilmington Charter W L L W W W L W W L W L L W L
Q122 Katelyn Goodpaster New Castle W L L W L W
Q126 Jay Mulay Montville L L W L L
Q139 Caleb Gotthardt Summit Christian L L W L W
Q153 Nicole Engen Millennium Charter L W W W W L L L L W W L L L W
Q151 Neel Sadda Flintridge Prep W W W L L W L L W W L L
Q127 Izzy Collins Gateway L L L L W L
Q132 Arjun Grama West Lafayette W W L W L L
Q150 William Hays Brophy CP W W L L W L
Q121 Claire Bailly Fargo Shanley L W W L W W L W L L W W L W L
Q149 Kathleen Inman Whitmer L W L L W W
Q159 David Needs Morristown West L L L W W L
Q156 Owen Akiyama South Medford L L L L W
Q145 Trinity White George Washington W W W W W W W L L W L W W L W L L L
Q106 Quade Mainzer Highland W W W L L W L L W L W L
Q138 William Titshaw Archer W L W L W W W W L W L L L W W L L L
Q105 John Henry Stearns Tuloso Midway W W W W L W L W W W W W W W W W W W W W W W W W W L W L W W W
Q144 Jaiden Roff Clay Center L L L L L
Q152 Jessica Petri Green River W L W W W W W L L L W W W L L
Q143 Esther Mergerson Center L L W W W W L L L W L L
Q102 Zachary Jones Lindale L W L L W W
Q103 Cameron Greene Regis W L W W L W W L W W L W W W L W W W L L L W W L L L L L W
Q101 Addison Hook Borger W W L W W L W L L L L W
Q142 Juliet Buckholdt Ridgeland L W W W W L L W W L L L W L L
Q137 Sarah Elder Renaissance L L W L L L
Q110 Anant Gupta Fairview L L W L L W
Q147 Aashka Gupta McDowell L W W W W W W W W L W W L L L L L W
Q140 Oscar Mercado Sanger W L L W L L
Q114 Taylor Cowlthorp McMinnville L L W W L W
Q100 Eden Jensen Farmington L L W L W L
Q109 Arush Iyer Eagan L W W L W L
Q163 Spencer Grosso Nova W W W W L L L W L L W W L W L
Q118 Ian Matuszeski Millard North L L L L L
Q128 Nathalee Simoneau Valdosta L W L W L W
Q125 Clare Abboud Jackson L W W W L W W W W L W L W L W W W L L W L
Q148 Sophia Fairchild Shawnee Mission Northwest W L L L W L
Q161 Emily Cocea Valley International Prep W L W W W W W L L W L L
Q158 Caleb Thayer Glendale W W L W L L
Q157 Andrew Dunn Hunter L W W L L L
Q141 Gabe Lima SF Roosevelt L L W W W L
Q164 Daniel Liang Plano West W W W L W W L W W L W W W W W L L L W L W W W W W L L W L W L L L
Q154 Colton Moore Cassville W L W L W L
Q113 Corbyn Stosich Skyline W W W W W L W W L L L L L L W
Q115 Amy Walker Chiawana L L L W L L