College Prep LD Invitational

2018 — Oakland, CA, CA/US

NDCA Dukes and Bailey Points in OLD

Code Name Institution Points Wins Pct Elim Field Geo
Santa Monica RE Rex Evans Santa Monica 214 5 83 2.3 80 1.4
Halstrom RA Ronak Ahuja Halstrom 168 5 83 1.8 80 1.4
Los Altos PD Parth Dhanotra Los Altos 157 6 100 1.4 80 1.4
Mountain View VP Varun Paranjpe Mountain View 157 6 100 1.4 80 1.4
Kamiak NB Niko Battle Kamiak 149 5 83 1.6 80 1.4
Stanford OHS AT Asher Towner Stanford OHS 149 5 83 1.6 80 1.4
Dougherty Valley KD Kabir Dubey Dougherty Valley 112 5 83 1.2 80 1.4
Dougherty Valley KK Kavin Kumaravel Dougherty Valley 112 5 83 1.2 80 1.4
Loyola JC John Choi Loyola 112 5 83 1.2 80 1.4
Pennsbury CZ Carolyn Zou Pennsbury 112 5 83 1.2 80 1.4
Quarry Lane SK Saianurag Karavadi Quarry Lane 112 5 83 1.2 80 1.4
Immaculate Heart LM Lena Mizrahi Immaculate Heart 106 4 67 1.4 80 1.4
BASIS Mesa AC Amrita Chakladar BASIS Mesa 91 4 67 1.2 80 1.4
Brentwood KR Katie Raphaelson Brentwood 91 4 67 1.2 80 1.4
Eastlake JY Jenna Yuan Eastlake 91 4 67 1.2 80 1.4
Harker AM Akshay Manglik Harker 91 4 67 1.2 80 1.4
Canyon Crest Independent JS Jacob Spiegelman Canyon Crest Independent 83 4 67 1.1 80 1.4
Canyon Crest Independent JY Jason Yang Canyon Crest Independent 83 4 67 1.1 80 1.4
Dougherty Valley AR Anurag Rao Dougherty Valley 83 4 67 1.1 80 1.4
Dougherty Valley ASu Albert Sun Dougherty Valley 83 4 67 1.1 80 1.4
Dougherty Valley VBa Vikram Balasubramanian Dougherty Valley 83 4 67 1.1 80 1.4
Harker AR Anshul Reddy Harker 83 4 67 1.1 80 1.4
Harker KS Kelly Shen Harker 83 4 67 1.1 80 1.4
Harker SS Sachin Shah Harker 83 4 67 1.1 80 1.4
Immaculate Heart FP Felicity Park Immaculate Heart 83 4 67 1.1 80 1.4
Katy Taylor AP Ann Popovici Katy Taylor 83 4 67 1.1 80 1.4
Loyola AO Andrew Overing Loyola 83 4 67 1.1 80 1.4
S. Eugene H. S WK Wiley Kohler S. Eugene H. S 83 4 67 1.1 80 1.4
Saratoga DK David Koh Saratoga 83 4 67 1.1 80 1.4
Saratoga UK Ujjwal Krishnamurthi Saratoga 83 4 67 1.1 80 1.4
West Linn DT Dennis Tang West Linn 83 4 67 1.1 80 1.4
Brophy CP CT Calvin Tyler Brophy CP 56 3 50 1 80 1.4
Canyon Crest Independent BP Benjamin Peng Canyon Crest Independent 56 3 50 1 80 1.4
Canyon Crest Independent SX Samuel Xiong Canyon Crest Independent 56 3 50 1 80 1.4
Cupertino HK Haritha Kumar Cupertino 56 3 50 1 80 1.4
Dougherty Valley AG Arya Goel Dougherty Valley 56 3 50 1 80 1.4
Dougherty Valley AGa Arjun Garg Dougherty Valley 56 3 50 1 80 1.4
Eastside AX Aaron Xie Eastside 56 3 50 1 80 1.4
Flintridge Prep AL Aaron Lee Flintridge Prep 56 3 50 1 80 1.4
Harker KM Krishay Mukhija Harker 56 3 50 1 80 1.4
Harker KMy Krishna Mysoor Harker 56 3 50 1 80 1.4
Independent Troy LG Lavanaya Garg Independent Troy 56 3 50 1 80 1.4
Los Altos AE Alexander Eckinger Los Altos 56 3 50 1 80 1.4
Los Osos Independent RN Ron Nath Los Osos Independent 56 3 50 1 80 1.4
Lynbrook SC Shreya Chilukuri Lynbrook 56 3 50 1 80 1.4
Lynbrook YM Yash Mishra Lynbrook 56 3 50 1 80 1.4
Mountain House CK Chandrasekar Kamaraj Mountain House 56 3 50 1 80 1.4
Rancho Bernardo JJ Jonathan Jeong Rancho Bernardo 56 3 50 1 80 1.4
Sage Hill Independent TG Timothy Guo Sage Hill Independent 56 3 50 1 80 1.4
Saratoga SN Satvik Narasimhan Saratoga 56 3 50 1 80 1.4
Walnut EC Ethan Chang Walnut 56 3 50 1 80 1.4
Westlake EE Ethan Elasky Westlake 56 3 50 1 80 1.4
Canyon Crest Independent SC Shreya Choksi Canyon Crest Independent 37 2 33 1 80 1.4
Canyon Crest Independent SZ Shera Zhong Canyon Crest Independent 37 2 33 1 80 1.4
Dougherty Valley JL Justin Lee Dougherty Valley 37 2 33 1 80 1.4
Dougherty Valley SK Shravan Konduru Dougherty Valley 37 2 33 1 80 1.4
Immaculate Heart VN Vivian Nguyen Immaculate Heart 37 2 33 1 80 1.4
Loyola BM Braden Masih Loyola 37 2 33 1 80 1.4
Lynbrook AD Arnav Dixit Lynbrook 37 2 33 1 80 1.4
Lynbrook KA Krishna Ajjarapu Lynbrook 37 2 33 1 80 1.4
Lynbrook KD Keshav Dandu Lynbrook 37 2 33 1 80 1.4
Lynbrook SK Sidarth Kannan Lynbrook 37 2 33 1 80 1.4
Magnet AN Avery Ngo Magnet 37 2 33 1 80 1.4
Marvin Baker MB Mahir Bansal Marvin Baker 37 2 33 1 80 1.4
Mountain House DK Dhruva Kolikineni Mountain House 37 2 33 1 80 1.4
Mountain House IV Immanuel Victor Mountain House 37 2 33 1 80 1.4
PHS (Independent) AS Amitoj Singh PHS (Independent) 37 2 33 1 80 1.4
Pinewood SB Srinivas Balagopal Pinewood 37 2 33 1 80 1.4
S. Eugene H. S DS Dover Sikes S. Eugene H. S 37 2 33 1 80 1.4
S. Eugene H. S LR Luzia Rode S. Eugene H. S 37 2 33 1 80 1.4
Stanford OHS Independent FH Franklin Ho Stanford OHS Independent 37 2 33 1 80 1.4
Harker JM Jason Monaghan Harker 20 1 17 1 80 1.4
Harker KW Kaitlyn Wang Harker 20 1 17 1 80 1.4
Harker RM Rahul Mulpuri Harker 20 1 17 1 80 1.4
Lynbrook AL Ankit Lakkapragada Lynbrook 20 1 17 1 80 1.4
Harker AT Armaan Thakker Harker 0 0 1 80 1.4
Harker NA Neo Alpha Harker 0 0 1 80 1.4
Harker NL Nika Lebedev Harker 0 0 1 80 1.4
Harker UP Utkarsh Priyam Harker 0 0 1 80 1.4
Mountain House AS Aashril Shazar Mountain House 0 0 1 80 1.4