The Milo Cup at Millard North

2019 — Omaha, NE/US
Final Places
The Milo Cup at Millard North
Congressional Debate
Tiebreak Set 1
Place Code Name State FRk FPRk Ballots
1st Lincoln Southeast SP Samuel Province NE 16 7 R131*1(5)R21*12(4)R3717*1(16)
2nd Lincoln East SC Suzie Cho NE 18 1 R112(3)R242*2(8)R3491*4(18)
3rd Edina AA Alexander Al-Najim MN 20 10 R122(4)R2323*(8)R32610*3(21)
4th Lincoln East RG Ritsa Giannakas NE 23 5 R115(6)R2132*(6)R3185*9(23)
5th Edina YM Yash Mangalick MN 23 6 R153(8)R2372*(12)R3626*9(23)
6th Omaha North Magnet TS Trey Smith NE 24 2 R144*2(10)R24*23(9)R3892*5(24)
7th Lincoln JQ Juliana Quatrocchi NE 24 4 R115(6)R2924*(15)R3944*7(24)
8th Edina AR Aditya Rewalliwar MN 25 8 R121(3)R221*1(4)R3538*9(25)
9th Sarasota RL Race Lamboley FL 29 9 R137(10)R2611*(8)R3399*8(29)
10th Lincoln Southeast AB Aaron Bolton NE 29 13 R151(6)R2281*(11)R39913*2(33)
11th Lincoln East MV Morgan Valley NE 30 3 R121(3)R2255*(12)R3993*9(30)
12th Millard West GZ Garrett Zaporowski NE 32 16 R112*3(6)R22*81(11)R39516*9(39)
13th Millard South LS Liam Singleton NE 33 14 R163*8(17)R23*4(7)R39914*6(38)
14th Millard North AD Anusha Deshpande NE 34 12 R193(12)R254*9(18)R39712*9(37)
15th Lincoln Southwest KS Katrina Schwensen NE 36 11 R144(8)R216*4(11)R39911*9(38)
16th Lincoln North Star LO Layla Omari NE 36 15 R146(10)R2544*(13)R39915*9(42)
Tiebreak Set 2
Place Code Name State PRk PPRk Ballots
Prelim Millard North SR Shriya Raghuvanshi NE 23 3 R194(13)R2163*(10)
Prelim James Madison Memorial AS Anika Sanyal WI 23 6 R163(9)R2716*(14)
Prelim Edina AT Anushka Thorat MN 25 5 R134(7)R2855*(18)
Prelim Lincoln East SJ Snigdha Jangala NE 29 7 R196(15)R2437*(14)
Prelim Millard West AF Alex Fontana NE 30 5 R165(11)R295*5(19)
Prelim Millard West CL Cameron Lewis NE 31 3 R159(14)R273*7(17)
Prelim Millard South BE Ben Earhart NE 31 6 R162(8)R2896*(23)
Prelim Lincoln Southwest AS Anna Synya NE 31 9 R176(13)R239*6(18)
Prelim Lincoln East AC Abby Chan NE 34 7 R187(15)R2667*(19)
Prelim Millard North RC Richard Cui NE 34 10 R195*9(23)R25*6(11)
Prelim Norfolk CL Cash Luhr NE 34 16 R137(10)R2616*9(31)
Prelim Edina BZ Bowen Zheng MN 36 8 R148(12)R27108*(25)
Prelim Marian EK Ellie Kripal NE 36 10 R199(18)R25410*(19)
Prelim Creighton Prep JM Jack McNally NE 36 12 R176*5(18)R26*57(18)
Prelim Millard North KW Kheely Warren NE 37 26 R1513*7(25)R213*34(20)
Prelim Millard North SY Shreya Yadav NE 38 8 R199(18)R298*3(20)
Prelim Norfolk CH Carter Hattery NE 38 14 R197*9(25)R27*6(13)
Prelim Marian OL Omaima Lado NE 39 16 R128*4(14)R28*98(25)
Prelim Norfolk AG Adam Gamerl NE 40 7 R189(17)R287*8(23)
Prelim Norfolk BA Brandon Aguirre NE 40 9 R199(18)R2499*(22)
Prelim Lincoln North Star MS Maab Shogar NE 40 24 R1912*6(27)R212*7(19)
Prelim Lincoln AI Alaa Ismail NE 42 8 R179(16)R2998*(26)
Prelim Millard North ZL Zayn Larsen NE 43 9 R179(16)R29119*(29)
Prelim Lincoln Southwest EM Eli Morales NE 43 10 R199(18)R29710*(26)
Prelim Millard North AK Aleze Kane NE 44 10 R198(17)R2910*9(28)
Prelim Millard West RH Rami Hanash NE 44 12 R199(18)R29812*(29)
Prelim Lincoln Southwest ED Emma Drought NE 44 13 R198(17)R29913*(31)
Prelim Apple Valley PP Paige Perry MN 44 16 R189(17)R291616*(41)
Prelim Apple Valley KD Kathy Dinh MN 44 30 R1815*9(32)R215*9(24)
Prelim Lincoln East ES Emajyn Spadt NE 45 11 R199(18)R29911*(29)
Prelim Millard South SL Samuel LaPlante NE 45 11 R199(18)R291211*(32)
Prelim Marian EA Emily Atamov NE 45 11 R199(18)R2911*9(29)
Prelim Norfolk MM Maria Moreno NE 45 12 R199(18)R29912*(30)
Prelim Lincoln East AT Ankitha Turangi NE 45 12 R199(18)R2912*9(30)
Prelim Millard South RW Rylee Waldschmidt NE 45 13 R199(18)R291413*(36)
Prelim Lincoln East PF Peter Ferguson NE 45 13 R199(18)R2913*9(31)
Prelim Norfolk JH Janea Hirschman NE 45 14 R199(18)R29914*(32)
Prelim Millard North FB Faith Brown NE 45 14 R199(18)R2914*9(32)
Prelim Creighton Prep MM Michael Marar NE 45 14 R199(18)R291314*(36)
Prelim Millard South DT Destiny Tobar NE 45 15 R199(18)R29915*(33)
Prelim Lincoln East EZ Eshal Zahur NE 45 15 R199(18)R291515*(39)
Prelim Lincoln Southwest ES Eric Schmeling NE 45 15 R199(18)R2915*9(33)
Prelim Millard South OR Olivia Rasmussen NE 45 16 R199(18)R29916*(34)
Prelim Millard North VS Varun Sivakumar NE 45 20 R1910*9(28)R210*9(19)
Prelim Lincoln Southwest MK Mady Keiser NE 45 22 R1911*9(29)R211*9(20)
Prelim Millard South DC David Church NE 45 28 R1914*9(32)R214*9(23)
Prelim Norfolk LB Logan Bleick NE 45 32 R1916*9(34)R216*9(25)
Prelim Lincoln Southwest VJ Vishal Jeyam NE 50 18 R199*9(27)R29*95(23)