Heart of Texas Invitational

2018 — Dallas, TX/US

NDCA Dukes and Bailey Points in LD

Code Name Institution Points Wins Pct Elim Field Geo
Harvard-Westlake AD Ari Davidson Harvard-Westlake 252 6 100 2.3 91 1.2
Harvard-Westlake AM Alexandra Mork Harvard-Westlake 175 6 100 1.6 91 1.2
Greenhill AM Anna Myers Greenhill 164 5 83 1.8 91 1.2
Greenhill BZ Brian Zhou Greenhill 153 6 100 1.4 91 1.2
Harvard-Westlake JN Jaya Nayar Harvard-Westlake 146 5 83 1.6 91 1.2
Harvard-Westlake SK Spencer Klink Harvard-Westlake 127 5 83 1.4 91 1.2
Harvard-Westlake SP Spencer Paul Harvard-Westlake 127 5 83 1.4 91 1.2
Anderson SJ Sesh Joe Anderson 109 5 83 1.2 91 1.2
Harvard-Westlake MG Matthew Gross Harvard-Westlake 109 5 83 1.2 91 1.2
Harvard-Westlake SM Samantha McLoughlin Harvard-Westlake 109 5 83 1.2 91 1.2
Morrison KC Kevin Cheng Morrison 109 5 83 1.2 91 1.2
Immaculate Heart MC Madeleine Conrad-Mogin Immaculate Heart 103 4 67 1.4 91 1.2
Harker AM Akshay Manglik Harker 100 5 83 1.1 91 1.2
Carroll SM Samir Mohsin Carroll 88 4 67 1.2 91 1.2
Harvard-Westlake VC Vishan Chaudhary Harvard-Westlake 88 4 67 1.2 91 1.2
Strake Jesuit College Prep JP Joshua Porter Strake Jesuit College Prep 88 4 67 1.2 91 1.2
West Des Moines Valley LB Lucas Bryant West Des Moines Valley 88 4 67 1.2 91 1.2
Carroll GI Gautam Iyer Carroll 81 4 67 1.1 91 1.2
Carroll TR Tarun Ratnasabapathy Carroll 81 4 67 1.1 91 1.2
Greenhill MR Mihir Rai Greenhill 81 4 67 1.1 91 1.2
Harker AR Anshul Reddy Harker 81 4 67 1.1 91 1.2
Harker AT Aditya Tadimeti Harker 81 4 67 1.1 91 1.2
Harvard-Westlake JG Jessa Glassman Harvard-Westlake 81 4 67 1.1 91 1.2
Harvard-Westlake WB Will Berlin Harvard-Westlake 81 4 67 1.1 91 1.2
McMillen NG Nevin Gera McMillen 81 4 67 1.1 91 1.2
Montgomery GC Grayson Constantine Montgomery 81 4 67 1.1 91 1.2
Prosper AA Alecxander Antonakakis Prosper 81 4 67 1.1 91 1.2
Strake Jesuit College Prep JH Joshua Herrera Strake Jesuit College Prep 81 4 67 1.1 91 1.2
Strake Jesuit College Prep VL Vincent Liu Strake Jesuit College Prep 81 4 67 1.1 91 1.2
Village AIy Aditya Iyer Village 81 4 67 1.1 91 1.2
Westlake HS (Austin) AL Andrew Lee Westlake HS (Austin) 81 4 67 1.1 91 1.2
Westwood SM Saavan Myneni Westwood 81 4 67 1.1 91 1.2
Cypress Ranch MZ Michael Zhou Cypress Ranch 74 4 67 1 91 1.2
Anderson AR Aseel Rawashdeh Anderson 55 3 50 1 91 1.2
Colleyville Heritage CW Celine Wei Colleyville Heritage 55 3 50 1 91 1.2
Colleyville Heritage SM Sarah Manjee Colleyville Heritage 55 3 50 1 91 1.2
Greenhill AZ Anais Zhang Greenhill 55 3 50 1 91 1.2
Greenhill RZ Reid Zlotky Greenhill 55 3 50 1 91 1.2
Harker AD Arnav Dani Harker 55 3 50 1 91 1.2
Harker AV Aditi Vinod Harker 55 3 50 1 91 1.2
Harker SS Sachin Shah Harker 55 3 50 1 91 1.2
Hebron AS Aashir Sanjrani Hebron 55 3 50 1 91 1.2
Hebron PN Philip Ng Hebron 55 3 50 1 91 1.2
Immaculate Heart LM Lena Mizrahi Immaculate Heart 55 3 50 1 91 1.2
Kinkaid JS Jack Scofield Kinkaid 55 3 50 1 91 1.2
Kinkaid SM Shreya Mehta Kinkaid 55 3 50 1 91 1.2
Lovejoy CM Collins Morgan Lovejoy 55 3 50 1 91 1.2
McNeil AR Abhishek Rao McNeil 55 3 50 1 91 1.2
McNeil KK Kartikeya Kotamraju McNeil 55 3 50 1 91 1.2
Meadows KS Kobby Sarfo Meadows 55 3 50 1 91 1.2
Northland Christian AB Aaron Barcio Northland Christian 55 3 50 1 91 1.2
Northland Christian ABr Austin Broussard Northland Christian 55 3 50 1 91 1.2
Strake Jesuit College Prep AM Arun Mehra Strake Jesuit College Prep 55 3 50 1 91 1.2
Strake Jesuit College Prep AMe Aneel Mehra Strake Jesuit College Prep 55 3 50 1 91 1.2
Strake Jesuit College Prep BEr Ben Erdmann Strake Jesuit College Prep 55 3 50 1 91 1.2
Trinity Valley KK Kishan Kalaria Trinity Valley 55 3 50 1 91 1.2
Village AFa Adnan Fatakdawala Village 55 3 50 1 91 1.2
Westwood AL Alex Lee Westwood 55 3 50 1 91 1.2
Winston Churchill MD Maggie Davis Winston Churchill 55 3 50 1 91 1.2
Anderson MR Malik Rawashdeh Anderson 37 2 33 1 91 1.2
Austin SFA AR Anevay Ramirez Austin SFA 37 2 33 1 91 1.2
Colleyville Heritage IN Itbaan Nafi Colleyville Heritage 37 2 33 1 91 1.2
Grapevine MT Micah Thode Grapevine 37 2 33 1 91 1.2
Grapevine RM Riya Mohan Grapevine 37 2 33 1 91 1.2
Harker AN Ayan Nath Harker 37 2 33 1 91 1.2
Hockaday AS Adley Sykes Hockaday 37 2 33 1 91 1.2
Hockaday MP Madeline Petrikas Hockaday 37 2 33 1 91 1.2
Immaculate Heart FP Felicity Park Immaculate Heart 37 2 33 1 91 1.2
Immaculate Heart VN Vivian Nguyen Immaculate Heart 37 2 33 1 91 1.2
Keller JB Jada Bourne Keller 37 2 33 1 91 1.2
Marlborough JS Julia Steinberg Marlborough 37 2 33 1 91 1.2
Marlborough ST SarahMae Tuohy Marlborough 37 2 33 1 91 1.2
Montgomery DH Devin Hernandez Montgomery 37 2 33 1 91 1.2
Montgomery LC Lauren Cotton Montgomery 37 2 33 1 91 1.2
Morrison EC Eric Chang Morrison 37 2 33 1 91 1.2
Northland Christian JQ Jack Quisenberry Northland Christian 37 2 33 1 91 1.2
St Francis AF Annalisa Federighi St Francis 37 2 33 1 91 1.2
St Francis DJ Deepankar Joshi St Francis 37 2 33 1 91 1.2
Trinity Valley RB Raj Baweja Trinity Valley 37 2 33 1 91 1.2
Westlake HS (Austin) AR Abhinav Rachakonda Westlake HS (Austin) 37 2 33 1 91 1.2
Austin SFA JH James Hartline Austin SFA 19 1 17 1 91 1.2
Cypress Ranch CG Christian Gamez Cypress Ranch 19 1 17 1 91 1.2
Cypress Ranch MQ Mingrui Qian Cypress Ranch 19 1 17 1 91 1.2
Harker SG Sophia Gottfried Harker 19 1 17 1 91 1.2
Hebron ZR Zoha Rizvi Hebron 19 1 17 1 91 1.2
Keller AR Alexis Rangel Keller 19 1 17 1 91 1.2
West Des Moines Valley TH Tony Holm West Des Moines Valley 19 1 17 1 91 1.2
Westlake HS (Austin) EAb Ethan Abraham Westlake HS (Austin) 19 1 17 1 91 1.2
Winston Churchill SM Sophia Mora Winston Churchill 19 1 17 1 91 1.2
Austin SFA ZJ Zoe Jones Austin SFA 0 0 1 91 1.2
Richardson AK Arlin Khan Richardson 0 0 1 91 1.2