Grapevine Classic

2018 — Grapevine High School, TX/US
NDCA Dukes and Bailey Points
LD
Place Code Name State Points Wins Pct Elim Field Geo
Norman CS Callahan Stroud OK 28 1 17 1 100 1.6
Marvin Baker MB Mahir Bansal TX 28 1 17 1 100 1.6
Hebron AS Aashir Sanjrani TX 53 2 33 1 100 1.6
Episcopal School Of Dallas ZH Zan Haq TX 118 4 67 1.1 100 1.6
Carnegie Vanguard AB Arnav Burudgunte TX 80 3 50 1 100 1.6
Plano East Senior HN Hari Namdhari TX 28 1 17 1 100 1.6
Westwood DL Davina Le TX 80 3 50 1 100 1.6
Carroll GI Gautam Iyer TX 172 4 67 1.6 100 1.6
John Paul II AG Aalaya Gurram TX 28 1 17 1 100 1.6
Prosper WB Wesley Barrett TX 53 2 33 1 100 1.6
Yukon PT Paul Taylor OK 0 0 1 100 1.6
Union GL Grayson Lasater OK 53 2 33 1 100 1.6
Dulles NJ Neer Jain TX 118 4 67 1.1 100 1.6
Keller AR Alexis Rangel TX 53 2 33 1 100 1.6
Oakwood School - North Hollywood SM Sarah Mostow CA 80 3 50 1 100 1.6
Burleson Centennial CM Cameron Marsh TX 28 1 17 1 100 1.6
Cypress Woods AZ Angela Zhong TX 80 3 50 1 100 1.6
Lovejoy KC Kaya Czyz TX 53 2 33 1 100 1.6
Montgomery CD Cyprian Dumas AL 53 2 33 1 100 1.6
Houston Memorial AQ Andrew Qin TX 80 3 50 1 100 1.6
Plano West Sr SW Shishir Waghgray TX 28 1 17 1 100 1.6
Centennial HS - Frisco NS Nidhi Sonwalkar TX 53 2 33 1 100 1.6
Westwood SM Saavan Myneni TX 80 3 50 1 100 1.6
Kinkaid JS Jack Scofield TX 53 2 33 1 100 1.6
Hebron SV Shunnar Virani TX 0 0 1 100 1.6
Plano East Senior HG Hamsika Gorty TX 28 1 17 1 100 1.6
McMillen NG Nevin Gera TX 129 4 67 1.2 100 1.6
Dulles TJ Tony Jha TX 53 2 33 1 100 1.6
Carroll TR Tarun Ratnasabapathy TX 160 5 83 1.2 100 1.6
Garland KP Khoa Pham TX 151 4 67 1.4 100 1.6
John Paul II TH That Hein TX 28 1 17 1 100 1.6
CTCS NS Nathan Smith TX 80 3 50 1 100 1.6
Plano Senior AW Allen Wu TX 28 1 17 1 100 1.6
Trinity AH Abigail Headlee TX 28 1 17 1 100 1.6
KAPS BT Ben Thomas TX 129 4 67 1.2 100 1.6
Episcopal School Of Dallas JI Jose Portella Iii TX 53 2 33 1 100 1.6
Pennsbury CZ Carolyn Zou PA 80 3 50 1 100 1.6
BandK Prep KJ Kati Johnson TX 129 4 67 1.2 100 1.6
LC Anderson SJ Sesh Joe TX 118 4 67 1.1 100 1.6
Keller JB Jada Bourne TX 118 4 67 1.1 100 1.6
Greenhill RZ Reid Zlotky TX 53 2 33 1 100 1.6
George Ranch MS Mohammad Sheikh TX 118 4 67 1.1 100 1.6
Colleyville Heritage IN Itbaan Nafi TX 53 2 33 1 100 1.6
Westlake AL Andrew Lee TX 80 3 50 1 100 1.6
All Saints Episcopal GL Gabrielle Lea TX 118 4 67 1.1 100 1.6
Lovejoy AK Anastasia Kusbit TX 0 0 1 100 1.6
Katy Taylor AP Ann Popovici TX 89 3 50 1.1 100 1.6
Plano Senior VP Vandan Patel TX 80 3 50 1 100 1.6
Durham BD Bennett Dombcik NC 53 2 33 1 100 1.6
Los Alamos AD Antonio Dowdy NM 80 3 50 1 100 1.6
Strake Jesuit College Prep JP Josh Porter TX 129 4 67 1.2 100 1.6
Greenhill MR Mihir Rai TX 368 6 100 2.3 100 1.6
Colleyville Heritage AB Ali Bharwani TX 53 2 33 1 100 1.6
Houston Memorial AO Alejo Orvananos TX 118 4 67 1.1 100 1.6
Oakwood School - North Hollywood MW Maximillian Wolf-Valdes CA 129 4 67 1.2 100 1.6
Cypress Woods YW Yohan Wang TX 80 3 50 1 100 1.6
Montgomery DH Devin Hernandez TX 53 2 33 1 100 1.6
Hebron KP Krish Patel TX 53 2 33 1 100 1.6
James Bowie JB Joseph Bridges TX 53 2 33 1 100 1.6
Oakwood School - North Hollywood AO August Orser CA 53 2 33 1 100 1.6
Northland Christian ABa Aaron Barcio TX 28 1 17 1 100 1.6
Carroll SM Samir Mohsin TX 112 3 50 1.4 100 1.6
Burleson Centennial RW Richard Westfall TX 28 1 17 1 100 1.6
Plano East Senior DL Daniel Luciani TX 28 1 17 1 100 1.6
Montgomery GC Grayson Constantine TX 151 4 67 1.4 100 1.6
Prosper AA Alecxander Antonakakis TX 80 3 50 1 100 1.6
Guyer CM Ciarra McClinton TX 53 2 33 1 100 1.6
James Bowie TW Tate Weston TX 147 5 83 1.1 100 1.6
Prosper JR Jai Ravipati TX 28 1 17 1 100 1.6
Lovejoy CM Collins Morgan TX 80 3 50 1 100 1.6
Northland Christian JQ Jack Quisenberry TX 53 2 33 1 100 1.6
Garland BM Brandon Molina TX 53 2 33 1 100 1.6
Episcopal School Of Dallas JF Jiaying Fu TX 53 2 33 1 100 1.6
Trinity RL Rebecca Lembrino-Crowe TX 53 2 33 1 100 1.6
Strake Jesuit College Prep JH Joshua Herrera TX 213 5 83 1.6 100 1.6
Lindale BH Brock Hines TX 0 0 1 100 1.6
Plano Senior AJ Aryan Jasani TX 28 1 17 1 100 1.6
Greenhill AM Anna Myers TX 240 5 83 1.8 100 1.6
Kinkaid SM Shreya Mehta TX 118 4 67 1.1 100 1.6
LC Anderson KS Kyle Stephens TX 53 2 33 1 100 1.6
Garland IR Ishan Rereddy TX 53 2 33 1 100 1.6
Westlake AC Amanda Chen TX 80 3 50 1 100 1.6
Colleyville Heritage SM Sarah Manjee TX 80 3 50 1 100 1.6
Strake Jesuit College Prep WH Wyatt Hatfield TX 80 3 50 1 100 1.6
Winston Churchill MD Maggie Davis TX 80 3 50 1 100 1.6
Episcopal School Of Dallas SB Sameer Bhasin TX 53 2 33 1 100 1.6
Trinity PD Preston Dawson TX 28 1 17 1 100 1.6
Duchesne Academy of the Sacred Heart SV Sofia Varner TX 28 1 17 1 100 1.6
Lovejoy AR Ashley Rihani TX 28 1 17 1 100 1.6
Marcus KL Kyle Lleras TX 112 3 50 1.4 100 1.6
Westwood TL Truman Le TX 89 3 50 1.1 100 1.6
Dulles FS Favian Sun TX 80 3 50 1 100 1.6
Greenhill AZ Anais Zhang TX 53 2 33 1 100 1.6
Carroll PD Paul Doherty TX 53 2 33 1 100 1.6
Cypress Falls RK Rajveer Kindra TX 89 3 50 1.1 100 1.6
Greenhill BZ Brian Zhou TX 160 5 83 1.2 100 1.6
John Paul II BT Brooklyn Trott TX 80 3 50 1 100 1.6
Burleson Centennial MJ Murphy Jones TX 53 2 33 1 100 1.6
Jack C Hays PF Patrick Fox TX 118 4 67 1.1 100 1.6
Burleson Centennial HM Hope Moffatt TX 53 2 33 1 100 1.6
Oakwood School - North Hollywood WA Wyatt Alpert CA 118 4 67 1.1 100 1.6
Round Rock SG Sreya Gandra TX 80 3 50 1 100 1.6
Colleyville Heritage CW Celine Wei TX 80 3 50 1 100 1.6
Westlake CR Cassidy Reynolds TX 0 0 1 100 1.6
Newsome DB Dylan Burke FL 80 3 50 1 100 1.6
Houston Memorial JM Julia Meraji TX 53 2 33 1 100 1.6
Northland Christian AB Austin Broussard TX 80 3 50 1 100 1.6
Montgomery HS Harrison Smith TX 53 2 33 1 100 1.6
Trinity Valley KK Kishan Kalaria TX 53 2 33 1 100 1.6
Westwood AZ Alice Zhang TX 89 3 50 1.1 100 1.6
John Paul II BP Breigh Plat TX 80 3 50 1 100 1.6
Strake Jesuit College Prep VL Vincent Liu TX 129 4 67 1.2 100 1.6
Dulles JG Joshua George TX 89 3 50 1.1 100 1.6
Yukon MW Madison Wahkinney OK 53 2 33 1 100 1.6
Union TR Tyler Rossow OK 80 3 50 1 100 1.6
Hebron PN Philip Ng TX 53 2 33 1 100 1.6
BASIS San Antonio Shavano ZC Zoey Chacon TX 80 3 50 1 100 1.6
Winston Churchill JE Jackson Economou TX 53 2 33 1 100 1.6
West Linn DT Dennis Tang OR 80 3 50 1 100 1.6