Loyola Invitational

2018 — Los Angeles, CA/US

NDCA Dukes and Bailey Points in Varsity LD

Code Name Institution Points Wins Pct Elim Field Geo
Halstrom RA Ronak Ahuja Halstrom 249 5 83 2.3 93 1.4
Arcadia JC Jason Chan Arcadia 173 5 83 1.6 93 1.4
Brentwood RY Ryan Younger Brentwood 158 4 67 1.8 93 1.4
Dougherty Valley KD Kabir Dubey Dougherty Valley 157 6 100 1.2 93 1.4
Kamiak NB Niko Battle Kamiak 157 6 100 1.2 93 1.4
Dougherty Valley KK Kavin Kumaravel Dougherty Valley 152 5 83 1.4 93 1.4
Lake Travis (Independent) BL Beckett Larcher Lake Travis (Independent) 152 5 83 1.4 93 1.4
Northwood VA Viren Abhyankar Northwood 152 5 83 1.4 93 1.4
Immaculate Heart LM Lena Mizrahi Immaculate Heart 144 6 100 1.1 93 1.4
Harvard-Westlake AM Alexandra Mork Harvard-Westlake 140 4 67 1.6 93 1.4
Harvard-Westlake JN Jaya Nayar Harvard-Westlake 130 5 83 1.2 93 1.4
Harvard-Westlake VC Vishan Chaudhary Harvard-Westlake 130 5 83 1.2 93 1.4
Northwood DL Daniel Luo Northwood 130 5 83 1.2 93 1.4
Quarry Lane SK Saianurag Karavadi Quarry Lane 130 5 83 1.2 93 1.4
Brentwood EB Emma Blum Brentwood 123 4 67 1.4 93 1.4
Stanford OHS Independent AT Asher Towner Stanford OHS Independent 119 5 83 1.1 93 1.4
Dougherty Valley AR Anurag Rao Dougherty Valley 105 4 67 1.2 93 1.4
Harvard-Westlake AG Andrew Gong Harvard-Westlake 105 4 67 1.2 93 1.4
Arcadia EL Evelyn Lo Arcadia 96 4 67 1.1 93 1.4
Brentwood KR Katie Raphaelson Brentwood 96 4 67 1.1 93 1.4
Canyon Crest Independent EL Edward Li Canyon Crest Independent 96 4 67 1.1 93 1.4
Cupertino HK Haritha Kumar Cupertino 96 4 67 1.1 93 1.4
Dougherty Valley DS David Si Dougherty Valley 96 4 67 1.1 93 1.4
Harvard-Westlake MP Matthew Paul Harvard-Westlake 96 4 67 1.1 93 1.4
Harvard-Westlake SK Spencer Klink Harvard-Westlake 96 4 67 1.1 93 1.4
Harvard-Westlake SP Spencer Paul Harvard-Westlake 96 4 67 1.1 93 1.4
Harvard-Westlake WB Will Berlin Harvard-Westlake 96 4 67 1.1 93 1.4
Immaculate Heart MC Madeleine Conrad-Mogin Immaculate Heart 96 4 67 1.1 93 1.4
Interlake MW Megan Wu Interlake 96 4 67 1.1 93 1.4
Los Altos JH Josh Hejna Los Altos 96 4 67 1.1 93 1.4
Mountain View VP Varun Paranjpe Mountain View 96 4 67 1.1 93 1.4
San Marino VL Vincent Liu San Marino 96 4 67 1.1 93 1.4
Westlake EE Ethan Elasky Westlake 96 4 67 1.1 93 1.4
Arizona College Prep - Erie Campus PA Parsa Amini Arizona College Prep - Erie Campus 66 3 50 1 93 1.4
BASIS Mesa AC Amrita Chakladar BASIS Mesa 66 3 50 1 93 1.4
Brentwood DL Dylan Liu Brentwood 66 3 50 1 93 1.4
Brentwood DW Daniella Wilson Brentwood 66 3 50 1 93 1.4
Brentwood HG Harper Green Brentwood 66 3 50 1 93 1.4
Brentwood LE Linus Epstein Brentwood 66 3 50 1 93 1.4
Canyon Crest Independent JS Jacob Spiegelman Canyon Crest Independent 66 3 50 1 93 1.4
Canyon Crest Independent JY Jason Yang Canyon Crest Independent 66 3 50 1 93 1.4
Canyon Crest Independent SX Samuel Xiong Canyon Crest Independent 66 3 50 1 93 1.4
Davis Senior ET Elise Turkovich Davis Senior 66 3 50 1 93 1.4
Dougherty Valley AS Albert Sun Dougherty Valley 66 3 50 1 93 1.4
Dougherty Valley MN Mishka Narasimhan Dougherty Valley 66 3 50 1 93 1.4
Dougherty Valley TS Tristan Shaughnessy Dougherty Valley 66 3 50 1 93 1.4
Hamilton Independent AM Aatmik Mallya Hamilton Independent 66 3 50 1 93 1.4
Hamilton Independent NK Nivea Krishnan Hamilton Independent 66 3 50 1 93 1.4
Immaculate Heart FP Felicity Park Immaculate Heart 66 3 50 1 93 1.4
Independent Troy LG Lavanaya Garg Independent Troy 66 3 50 1 93 1.4
Los Osos Independent RN Ron Nath Los Osos Independent 66 3 50 1 93 1.4
Marlborough LD Lydia Dimsu Marlborough 66 3 50 1 93 1.4
Marlborough SD Sophia Danielpour Marlborough 66 3 50 1 93 1.4
Northwood GA Garrett Arnold Northwood 66 3 50 1 93 1.4
Northwood KK Karthik Krishnan Northwood 66 3 50 1 93 1.4
Northwood SA Sasha Anand Northwood 66 3 50 1 93 1.4
Pinnacle KA Kristen Arnold Pinnacle 66 3 50 1 93 1.4
Quarry Lane ZD Zachary Davis Quarry Lane 66 3 50 1 93 1.4
Sage Independent AA Ali Ansari Sage Independent 66 3 50 1 93 1.4
San Marino JJ Justin Jang San Marino 66 3 50 1 93 1.4
Sprague LW Lindsey Williams Sprague 66 3 50 1 93 1.4
Arcadia ML Michelle Lee Arcadia 43 2 33 1 93 1.4
Arcadia NS Nelly Segimoto Arcadia 43 2 33 1 93 1.4
Archer School for Girls JT Jessica Tuchin Archer School for Girls 43 2 33 1 93 1.4
Arizona College Prep - Erie Campus NP Niklas Pearce Arizona College Prep - Erie Campus 43 2 33 1 93 1.4
Brentwood SHo Sierra Houegban Brentwood 43 2 33 1 93 1.4
Canyon Crest Independent CW Catherine Wang Canyon Crest Independent 43 2 33 1 93 1.4
Coral Academy Of Science Las Vegas SB Sierra Bille Coral Academy Of Science Las Vegas 43 2 33 1 93 1.4
Dougherty Valley SP Shray Patel Dougherty Valley 43 2 33 1 93 1.4
Immaculate Heart VN Vivian Nguyen Immaculate Heart 43 2 33 1 93 1.4
La Reina KB Kate Burgee La Reina 43 2 33 1 93 1.4
La Reina TH Tori Hoge La Reina 43 2 33 1 93 1.4
Los Altos AE Alexander Eckinger Los Altos 43 2 33 1 93 1.4
Marlborough CL Cameron Lange Marlborough 43 2 33 1 93 1.4
Marlborough GN Grace Nelson Marlborough 43 2 33 1 93 1.4
Marlborough JS Julia Steinberg Marlborough 43 2 33 1 93 1.4
Northwood AD Andrew Do Northwood 43 2 33 1 93 1.4
Palo Alto HS Independent EH Ethan Hwang Palo Alto HS Independent 43 2 33 1 93 1.4
PHS (Independent) AS Amitoj Singh PHS (Independent) 43 2 33 1 93 1.4
Quarry Lane MD Mackenzie Davis Quarry Lane 43 2 33 1 93 1.4
Quarry Lane VG Vineela Gogineni Quarry Lane 43 2 33 1 93 1.4
Rancho Bernardo JJ Jonathan Jeong Rancho Bernardo 43 2 33 1 93 1.4
Torrey Pines JS Jungwoo Seo Torrey Pines 43 2 33 1 93 1.4
Eastside AX Aaron Xie Eastside 23 1 17 1 93 1.4
Eastside DH Daniel Hu Eastside 23 1 17 1 93 1.4
La Reina EM Emma Martin La Reina 23 1 17 1 93 1.4
Marlborough EY Emma Yanai Marlborough 23 1 17 1 93 1.4
OCSA Independent NA Nihar Abhyankar OCSA Independent 23 1 17 1 93 1.4
Portola HS Independent AN Avery Ngo Portola HS Independent 23 1 17 1 93 1.4
San Marino JC Jacob Chon San Marino 23 1 17 1 93 1.4
San Marino MM Mark MacDermott San Marino 23 1 17 1 93 1.4
Sierra Canyon AR Abdullah Rafique Sierra Canyon 23 1 17 1 93 1.4
West Tech AW Alexander Wong West Tech 0 0 1 93 1.4