Arizona State HDSHC Invitational

2019 — AZ/US
Final Places
Arizona State HDSHC Invitational
Congress
Tiebreak Set 1
Place Entry School State FRk FJP FRcp FRk -1HL FRcp -1HL FPRk Ballots
1st BK Alison Cohen Chandler Prep AZ R13R22R31R42*3(5)R572*3(12)R6541*22(14)
2nd AH Karthick Arunachalam Arunachalam Independent TX R14R25R34R41*2(3)R591*1(11)R6914*11(16)
3rd CC Arshia Mehta Dougherty Valley CA R15R21R33R44*9(13)R515*6(12)R6256*64(23)
4th FN Thomas Chung Scottsdale Prep AZ R16R22R32R42*1(3)R5171*(9)R6973*33(25)
5th FX Andrew Sun Harker CA R14R21R33R41*2(3)R5924*(15)R64310*46(27)
6th CF Ryan Keane El Camino Real Charter CA R12R22R34R41*2(3)R5191*(11)R6167*99(32)
7th CC Keshav Haranath Dougherty Valley CA R18R25R37R42*6(8)R5738*(18)R67216*59(39)
8th DB Rohit Jhawar Kennedy CA R11R24R32R41*9(10)R5692*(17)R6982*79(35)
9th AA Yaseen Shah Advanced Technologies Acad NV R13R21R31R44*1(5)R5232*(7)R6695*98(37)
10th EF Alexandra Kallaher Northwest Career And Technical NV R16R24R33R465*(11)R5516*(12)R63917*99(47)
11th FX Jason Huang Harker CA R11R24R32R43*1(4)R59210*(21)R69915*95(47)
12th FK Vivek Beeram St Mary's Hall TX R13R27R35R43*6(9)R53610*(19)R69911*87(44)
13th CB Eden Gustin Desert Vista AZ R12R27R35R45*5(10)R5487*(19)R6998*99(44)
14th CB Hunter McCormick Desert Vista AZ R11R24R39R46*4(10)R5543*(12)R6899*99(44)
15th CF Ved Kulkarni El Camino Real Charter CA R16R21R39R47*2(9)R5512*4(21)R69912*99(48)
16th DB Grant Bell Kennedy CA R18R25R34R44*4(8)R538*7(18)R69913*99(49)
17th AA Jefrin Jojan Advanced Technologies Acad NV R14R22R32R47*2(9)R5210*2(14)R69914*99(50)
18th CC Sohum Gupta Dougherty Valley CA R12R23R31R45*1(6)R5316*(10)R69918*99(54)
Tiebreak Set 2
Place Entry School State ERk EJP ERcp ERk -1HL ERcp -1HL EPRk Ballots
semis FX Nakul Bajaj Harker CA R11R25R35R466*(12)R5974*(20)
semis GH Ethan Siegel Valley International Prep CA R17R24R39R44*2(6)R5855*(18)
semis CK Elaine Cheng Flintridge Prep CA R17R28R32R45*3(8)R547*9(20)
semis CX Nivedan Dharmavaram Hillsborough FL R13R25R35R452*(7)R5958*(22)
semis CF Eman Hamed El Camino Real Charter CA R12R27R35R42*5(7)R5487*(19)
semis CT Cassandra Berlin Hawken OH R12R22R31R45*4(9)R593*9(21)
semis EK Dominic Thibault Palo Alto CA R14R21R34R421*(3)R58612*(26)
semis CE Emily Donaldson Durham NC R13R21R37R41*7(8)R52911*(22)
semis CB Isaac Kan Desert Vista AZ R16R23R33R435*(8)R594*8(21)
semis CC Anish Bathwal Dougherty Valley CA R18R23R32R43*4(7)R5995*(23)
semis CC Divya Mehrotra Dougherty Valley CA R13R23R36R46*6(12)R5993*(21)
semis EK Maya Levine Palo Alto CA R11R24R31R43*3(6)R5811*5(24)
semis DN Meredith Jenkins Lyons Township IL R12R23R31R416*(7)R5699*(24)
semis FX Nathan Ohana Harker CA R16R22R34R42*6(8)R59412*(25)
semis FX Ashwin Rammohan Harker CA R16R25R39R45*1(6)R596*9(24)
semis FK Shilpa Gunuganti St Mary's Hall TX R11R21R31R41*1(2)R57915*(31)
semis CB Emily Wong Desert Vista AZ R13R24R32R48*3(11)R5999*(27)
semis AY Mateo Portelli Bishop Gorman NV R17R29R34R43*6(9)R569*9(24)
semis DB Sara Faraj Kennedy CA R11R24R31R44*3(7)R59911*(29)
semis ES Michael Bendok Phoenix Country Day AZ R11R22R33R44*5(9)R59913*(31)
semis FN Reeti Patel Scottsdale Prep AZ R14R26R31R418*(9)R5913*9(31)
semis BC Liana Schmitter-Emerson Campbell Hall CA R13R22R36R422*(4)R59913*(31)
semis AB Zachary Auster Albuquerque NM R12R27R32R453*(8)R59914*(32)
semis FX Annie Ma Harker CA R18R22R37R443*(7)R5914*9(32)
semis CF Kian Gholibeik El Camino Real Charter CA R18R21R34R44*1(5)R59914*(32)
semis GB Evelyn Lo Torrey Pines CA R13R28R33R46*5(11)R59915*(33)
semis FX Riyaa Randhawa Harker CA R14R26R33R42*2(4)R5915*9(33)
Tiebreak Set 3
Place Entry School State Rk PJP Rcp Rk -1HL Rcp -1HL PRk Ballots
Prelim ED Dohyun Kim North Hollywood CA R19R21R38R444*(8)
Prelim FN Leila Khan Scottsdale Prep AZ R16R23R38R46*4(10)
Prelim BP Matthew Cuthbert Copper Hills UT R15R23R36R48*5(13)
Prelim CB Sahil Khan Desert Vista AZ R19R29R33R43*4(7)
Prelim BN Karan Balaji College Prep CA R15R26R35R45*7(12)
Prelim BR Jenna Fliesen Coral Academy Of Science Las Vegas NV R17R28R34R491*(10)
Prelim CC Khushi Wadhwa Dougherty Valley CA R15R27R32R487*(15)
Prelim BC Jack Garrett Campbell Hall CA R12R25R37R48*7(15)
Prelim EF Manuel Blanco Northwest Career And Technical NV R14R29R33R49*5(14)
Prelim CW Lucas Osborn Helix Charter CA R17R25R39R46*3(9)
Prelim DB Joseph Maucieri Kennedy CA R17R26R36R438*(11)
Prelim DB Michelle Erickson Kennedy CA R14R27R35R45*9(14)
Prelim AE Amy Gaudet Amy Gaudet Independent CA R19R25R36R46*4(10)
Prelim CF Matteo Akbarpour El Camino Real Charter CA R11R29R38R494*(13)
Prelim AA Matthew Vogel Advanced Technologies Acad NV R18R28R37R41*7(8)
Prelim AA Nico Robert Villafuerte Advanced Technologies Acad NV R12R29R37R412*5(17)
Prelim ES Darwin Harriss Phoenix Country Day AZ R15R26R36R48*7(15)
Prelim BP Alyssa Beckstead Copper Hills UT R19R26R34R48*6(14)
Prelim EK Ryan Wisowaty Palo Alto CA R19R24R37R477*(14)
Prelim EK Alex Selwyn Palo Alto CA R19R23R35R411*9(20)
Prelim FN Anish Verma Scottsdale Prep AZ R15R28R39R46*8(14)
Prelim GB Alina Ho Torrey Pines CA R17R23R38R49*9(18)
Prelim CS Jillian Kahn Hamilton AZ R19R29R36R49*3(12)
Prelim FR Elexesninnia Villanda Spring Valley NV R18R26R39R47*7(14)
Prelim CF Isabella Dowgiallo El Camino Real Charter CA R19R28R36R48*6(14)
Prelim BM Sahi Chundu Clark NV R19R29R38R42*9(11)
Prelim FX Helen Li Harker CA R19R27R39R43*9(12)
Prelim GM Kyle Harrison Waterford UT R15R26R39R411*9(20)
Prelim GB Isabella Liu Torrey Pines CA R16R29R37R49*7(16)
Prelim AA David Johnson Advanced Technologies Acad NV R19R26R38R47*8(15)
Prelim DB Sean Allin Kennedy CA R14R29R39R49*8(17)
Prelim CB Frida Gutierrez Desert Vista AZ R16R29R39R47*8(15)
Prelim AA Alejandro Gonzalez Advanced Technologies Acad NV R15R29R39R4910*(19)
Prelim AA Spencer Whitefoot Advanced Technologies Acad NV R15R29R39R410*9(19)
Prelim GB Albert Jen Torrey Pines CA R19R29R35R412*9(21)
Prelim ED Joe Gonsalves North Hollywood CA R17R29R37R49*9(18)
Prelim EK Anya Lassila Palo Alto CA R18R29R36R410*9(19)
Prelim CB Kenny Smith Desert Vista AZ R19R29R38R47*8(15)
Prelim CF Michelle Haq El Camino Real Charter CA R19R29R39R47*8(15)
Prelim FR Pablo Ponce Spring Valley NV R17R28R39R410*9(19)
Prelim AF Jeffrey Welte, Jr. Arbor View NV R19R27R38R413*9(22)
Prelim DB Ojochenemi Idachaba Kennedy CA R19R29R39R4710*(17)
Prelim BC Matlock Grossman Campbell Hall CA R19R27R39R410*9(19)
Prelim DB Miles Mason Kennedy CA R19R29R39R4811*(19)
Prelim BP Isaac Vallejos Copper Hills UT R18R29R39R4912*(21)
Prelim EP Tom Perret Park City UT R19R29R39R48*9(17)
Prelim FN Sartaj Malhi Scottsdale Prep AZ R19R29R38R410*9(19)
Prelim DB Robert Trygg Kennedy CA R19R29R39R411*8(19)
Prelim CK Silvia Gibilaro Flintridge Prep CA R19R28R39R411*9(20)
Prelim CP Jenna Seehafer Green Valley NV R19R28R39R4912*(21)
Prelim GC David Owens Tucson AZ R19R29R39R413*9(22)
Prelim CA Alile Anthony Desert Ridge AZ R19R29R39R499*(18)
Prelim DJ Astrid Ji Logan UT R19R29R39R499*(18)
Prelim BP Seth Nielsen Copper Hills UT R19R29R39R49*9(18)
Prelim EP Lance Rothchild Park City UT R19R29R39R410*9(19)
Prelim BZ Sergio Flores Desert Oasis NV R19R29R39R410*9(19)
Prelim FK Peyton Randolph St Mary's Hall TX R19R29R39R411*9(20)
Prelim EE Bryana Dry Northridge UT R19R29R39R411*9(20)
Prelim CA Asha Anthony Desert Ridge AZ R19R29R39R4911*(20)
Prelim BP Bruce Mortensen Copper Hills UT R19R29R39R411*9(20)
Prelim EE Kaitlin Young Northridge UT R19R29R39R412*9(21)
Prelim AA Joanna Bieda Advanced Technologies Acad NV R19R29R39R412*9(21)
Prelim DB Joliese Alvarado Kennedy CA R19R29R39R412*9(21)
Prelim AD Jason Nuridjanian American Prep NV R19R29R39R412*9(21)
Prelim AC Destiny Hernandez American Leadership UT R19R29R39R412*9(21)
Prelim FR Mark Marchlewski Spring Valley NV R19R29R39R413*9(22)
Prelim EF Breana Boelkens Northwest Career And Technical NV R19R29R39R413*9(22)
Prelim BR Zena Hajji Coral Academy Of Science Las Vegas NV R19R29R39R413*9(22)
Prelim AD Hayden Bergman-O'Leary American Prep NV R19R29R39R4913*(22)
Prelim GC Abigail Greenwell Tucson AZ R19R29R39R413*9(22)
Prelim GC Gianluca Tenino Tucson AZ R19R29R39R4913*(22)
Prelim AC Eric Ellison American Leadership UT R19R29R39R413*9(22)
Prelim AA Steven Waker Advanced Technologies Acad NV R19R29R39R4914*(23)
Prelim AA Seth Teller Advanced Technologies Acad NV R19R29R39R414*9(23)
Prelim GF Arianna Chavez V. Sue Cleveland NM R19R29R39R414*9(23)
Prelim BP Adrian Hernandez Copper Hills UT R19R29R39R414*9(23)
Prelim CF Marion Noble El Camino Real Charter CA R19R29R39R4914*(23)
Prelim GC Sage Furrer Tucson AZ R19R29R39R414*9(23)
Prelim GC Martin Wallis Tucson AZ R19R29R39R414*9(23)
Prelim CB Krishna Ramani Desert Vista AZ R19R29R39R414*9(23)