Carrollton Sacred Heart

2017 — Coconut Grove, FL/US

Cumulative Results: NCX

Whiting & John, Tampa Preparatory School Seed
Round Opponent Judge Decision
1 Cypress Bay ML
Andy Reisman
L
2 Carrollton School of the Sacred Heart NG
Max Abramson
L
3 Woodward HO
Maria Felix-Padilla
L
4 Carrollton HS
Aly Fiebrantz
L
Slebos & White, Tampa Preparatory School Seed
Round Opponent Judge Decision
1 Woodward HO
Dorothy Darden
L
2 Woodward RK
Lance Kotler
L
3 Carrollton ArMe
Andy Reisman
L
4 Carrollton School of the Sacred Heart NG
Francis Swanson
L
McLaren & Ravo, Tampa Preparatory School Seed
Round Opponent Judge Decision
2 Woodward CG
Dorothy Darden
L
3 Cypress Bay ML
Mariana Carta
L
4 Woodward HO
Lily Touret
L
Reddy & Kandimalla, Woodward Academy 1st Seed 5 231 115.5 346.9 5.6 4.38
Round Opponent Judge Decision
1 Carrollton ArMe
Mary Grace Darmody
W
2 Tampa Prep SW
Lance Kotler
W
3 Carrollton School of the Sacred Heart NG
Francis Swanson
W
4 Cypress Bay ML
Dorothy Darden
L
5 Carrollton HS
Francis Swanson
W
6 Carrollton School of the Sacred Heart NG
Tripp Haskins
W
Hammond & O'Stricker, Woodward Academy 2nd Seed 5 229.1 115 343.2 5.66 1.64
Round Opponent Judge Decision
1 Tampa Prep SW
Dorothy Darden
W
2 Carrollton ArMe
Mary Grace Darmody
L
3 Tampa Prep JW
Maria Felix-Padilla
W
4 Tampa Prep MR
Lily Touret
W
5 Carrollton School of the Sacred Heart NG
Mary Grace Darmody
W
6 Woodward CG
Mariana Carta
W
Mason & Levinson, Cypress Bay HS 3rd Seed 5 228.9 114.6 343.2 4 1.42
Round Opponent Judge Decision
1 Tampa Prep JW
Andy Reisman
W
2 Carrollton HS
John Bamford
W
3 Tampa Prep MR
Mariana Carta
W
4 Woodward RK
Dorothy Darden
W
5 Woodward CG
Lily Touret
L
6 Carrollton ArMe
Max Abramson
W
Chranya & Georgetown, Woodward Academy 4th Seed 4 228.2 113.9 341.6 4.6 5.61
Round Opponent Judge Decision
1 Carrollton School of the Sacred Heart NG
Lance Kotler
L
2 Tampa Prep MR
Dorothy Darden
W
3 Carrollton HS
Jordana Sternberg
W
4 Carrollton ArMe
Erik Mathis
W
5 Cypress Bay ML
Lily Touret
W
6 Woodward HO
Mariana Carta
L
Harrison & Soto, Carrollton School of the Sacred Heart 5th Seed 3 226.9 113.5 340.5 2.66 1.72
Round Opponent Judge Decision
2 Cypress Bay ML
John Bamford
L
3 Woodward CG
Jordana Sternberg
L
4 Tampa Prep JW
Aly Fiebrantz
W
5 Woodward RK
Francis Swanson
L
Mestre & Arvanitis, Carrollton School of the Sacred Heart 6th Seed 3 226.6 113.5 339.7 2.5 7.52
Round Opponent Judge Decision
1 Woodward RK
Mary Grace Darmody
L
2 Woodward HO
Mary Grace Darmody
W
3 Tampa Prep SW
Andy Reisman
W
4 Woodward CG
Erik Mathis
L
6 Cypress Bay ML
Max Abramson
L
Natalie Giustini, Carrollton School of the Sacred Heart 7th Seed 3 223.3 112.4 332.9 2 8.52
Round Opponent Judge Decision
1 Woodward CG
Lance Kotler
W
2 Tampa Prep JW
Max Abramson
W
3 Woodward RK
Francis Swanson
L
4 Tampa Prep SW
Francis Swanson
W
5 Woodward HO
Mary Grace Darmody
L
6 Woodward RK
Tripp Haskins
L