Glenbrooks Speech and Debate Tournament

2019 — Northbrook and Glenview, IL/US

Cumulative Results: VLD

Kumail Zaidi, Oak Hall 1st Seed 7 147.3 4.29 206.3 7.05
Kumail Zaidi; 147.3 206.3 209.44 88.3 0 7 4th speaker
Round Opponent Judge Decision Kumail Zaidi
1 Interlake AX
Nelson Okunlola
W
29.1
2 Harrison GC
Claudia Ribera
W
29.4
3 Hill NL
Vishan Chaudhary
W
29.5
4 Okoboji TA
Sesh Joe
W
29.4
5 Harrison AZ
Raymond Zhang
W
29.8
6 Archbishop Mitty JL
Christopher Vincent
W
29.9
7 McNeil AR
Rodrigo Paramo
W
29.2
David Edwards, Charlotte Catholic HS 2nd Seed 7 146.7 4.14 205 9.29
David Edwards; 146.7 205 206.98 88.1 0 7 9th speaker
Round Opponent Judge Decision David Edwards
1 Bergen County Academies MS
Devansh Chauhan
W
29.9
2 American Heritage Boca/Delray NT
Tim Alderete
W
28.4
3 Chanhassen GL
Chris Randall
W
29.3
4 Episcopal School of Dallas ZH
Rodrigo Paramo
W
29.4
5 Houston Memorial AQ
Anna Myers
W
29
6 Marquette Univ SL
Indu Pandey
W
29.6
7 Strake Jesuit AM
Jugal Amodwala
W
29.4
Animesh Joshi, West Des Moines Valley HS 3rd Seed 6 148.1 4 207 5.36
Animesh Joshi; 148.1 207 206.2 88.9 0 6 1st speaker
Round Opponent Judge Decision Animesh Joshi
1 Interlake AS
Matthew Chen
W
28.9
2 Apple Valley MA
Raul Larsen
W
29.7
3 Strake Jesuit ZD
Nigel Taylor-Ward
L
30
4 Westlake FD
Kaija Snyder
W
30
5 Park City ES
Jonathan Horowitz
W
29.7
6 Strake Jesuit JP
Spencer Orlowski
W
29.2
7 Lake Highland Prep JD
Robby Gillespie
W
29.5
Rex Evans, Santa Monica High School 4th Seed 6 147.6 4.29 206.9 2.52
Rex Evans; 147.6 206.9 209.89 88.4 0 6 3rd speaker
Round Opponent Judge Decision Rex Evans
1 Houston Memorial SC
Sesh Joe
W
29.4
2 Immaculate Heart JL
Kedrick Stumbris
W
29.9
3 Scarsdale ZS
Jacob Nails
W
30
4 Strake Jesuit JP
Evan Engel
W
29.5
5 Lake Highland Prep JD
Nelson Okunlola
L
29.3
6 NSU SF
Jonas Le Barillec
W
29.3
7 Archbishop Mitty JP
Lena Mizrahi
W
29.5
Alexandra Mork, Harvard-Westlake School 5th Seed 6 147.1 4.43 206.3 2.69
Alexandra Mork; 147.1 206.3 207.58 87.9 0 6 5th speaker
Round Opponent Judge Decision Alexandra Mork
1 Loyola LH
Lena Mizrahi
W
29.2
2 Katy Taylor AP
Nelson Okunlola
L
29.3
3 Mountain Brook CG
Crawford Leavoy
W
29.3
4 Durham JP
Maanik Chotalla
W
30
5 Westlake EE
David Dosch
W
29.3
6 Houston Memorial SC
Maya Xia
W
29.3
7 Scarsdale CC
Jacob Nails
W
29.9
Ben Erdmann, Strake Jesuit College Preparatory 6th Seed 6 146.3 3.57 204.8 9.92
Ben Erdmann; 146.3 204.8 205.88 87.8 0 6 12th speaker
Round Opponent Judge Decision Ben Erdmann
1 Munster AM
Vikram Kalghatgi
W
29.4
2 Okoboji TA
Madeleine Conrad-Mogin
W
28.7
3 Houston Memorial AQ
Muhammad Khattak
L
29.1
4 Iowa City West MG
Maya Sanghavi
W
29.3
5 Hill NL
Chris Randall
W
29.6
6 Rosemount Sr CP
Miguel Harvey
W
29.8
7 Marquette Univ SL
Nelson Okunlola
W
28.9
Tarun Ratnasabapathy, Southlake Carroll 7th Seed 6 146.2 3.86 204.9 3.45
Tarun Ratnasabapathy; 146.2 204.9 207.59 87.7 0 6 15th speaker
Round Opponent Judge Decision Tarun Ratnasabapathy
1 St. Andrew's Episcopal OE
Dino De La O
W
29.4
2 McDowell SA
Matthew Chen
W
29.2
3 Greenhill KD
John McMillan
W
29.5
4 Greenhill VG
Jasmine Stidham
W
29.1
5 Crescenta Valley AT
Jonas Le Barillec
L
29
6 Katy Taylor AP
Indu Pandey
W
29
7 Greenhill AZ
Lucas Clarke
W
29.7
Tej Gedela, William G. Enloe HS 8th Seed 6 146.1 4.14 204.7 5.49
Tej Gedela; 146.1 204.7 205.75 87.5 0 6 16th speaker
Round Opponent Judge Decision Tej Gedela
1 Newark Science VA
Jharick Shields
W
29.4
2 Appleton East SM
Vikram Kalghatgi
W
29.6
3 Houston Memorial AS
Indu Pandey
W
29
4 Harrison RA
Jugal Amodwala
W
29.6
5 Edgemont RG
Jasmine Stidham
W
29.1
6 Archbishop Mitty JP
David Dosch
L
29
7 Houston Memorial AQ
Jason Yang
W
29
Giovanni Cutri, Harrison 9th Seed 6 145.8 4.43 204.2 4.86
Giovanni Cutri; 145.8 204.2 202.92 87.6 0 6 24th speaker
Round Opponent Judge Decision Giovanni Cutri
1 Harker AV
Raymond Zhang
W
28.7
2 Oak Hall KZ
Claudia Ribera
L
28.6
3 Harker QC
Raul Larsen
W
29.4
4 Evanston Twp HE
Niko Battle
W
29.4
5 Harker AM
Tim Alderete
W
28.8
6 Scarsdale ZS
Vikram Kalghatgi
W
29.5
7 Bellarmine EG
Aly Fiebrantz
W
29.8
Asher Towner, Crescenta Valley HS 10th Seed 6 145.7 4.71 204.1 2.49
Asher Towner; 145.7 204.1 204.75 87.4 0 6 25th speaker
Round Opponent Judge Decision Asher Towner
1 Loyola JC
Vikram Kalghatgi
W
29.7
2 Vestavia Hills RC
Maya Sanghavi
W
29.2
3 American Heritage Plantation NR
Sesh Joe
W
29.1
4 McNeil AR
Jasmine Stidham
W
29
5 Southlake Carroll TR
Jonas Le Barillec
W
29.1
6 Scarsdale CC
Chris Castillo
L
28.7
7 Strake Jesuit ZD
Anna Myers
W
29.3
Arun Mehra, Strake Jesuit College Preparatory 11th Seed 6 145.6 4.71 203.9 7.38
Arun Mehra; 145.6 203.9 203.46 87.6 0 6 28th speaker
Round Opponent Judge Decision Arun Mehra
1 Apple Valley MA
Maya Xia
W
29
2 Scarsdale WC
Vikram Kalghatgi
W
29.7
3 Appleton North MU
Mark Kivimaki
W
29.3
4 Lexington SG
Jason Yang
W
28.6
5 Harvard-Westlake SM
Lucas Clarke
W
28.7
6 Harvard-Westlake AG
Nelson Okunlola
W
29.3
7 Charlotte Catholic DE
Jugal Amodwala
L
29.3
Simran Gandhi, Lexington HS 12th Seed 6 145.6 4.14 203.9 4.32
Simran Gandhi; 145.6 203.9 204.92 87.4 0 6 27th speaker
Round Opponent Judge Decision Simran Gandhi
1 Evanston Twp GK
Mike Bietz
W
28.9
2 Brophy BF
Robby Gillespie
W
29.1
3 Harvard-Westlake GZ
Nick Smith
W
29.7
4 Strake Jesuit AM
Jason Yang
L
28.6
5 Kinkaid SM
James Stuckert
W
29.3
6 Bergen County Academies MS
Becca Traber
W
29.3
7 Newark Science SB
Indu Pandey
W
29
Riya Ganpati, Edgemont HS 13th Seed 6 145.5 4.57 203.6 5.42
Riya Ganpati; 145.5 203.6 205.27 87.3 0 6 31st speaker
Round Opponent Judge Decision Riya Ganpati
1 McDowell KP
Jonathan Horowitz
W
28.8
2 Loyola BC
Jharick Shields
W
29.3
3 American Heritage Plantation AD
Indu Pandey
W
29
4 Harker AM
Scott Phillips
W
28.6
5 William G. Enloe TG
Jasmine Stidham
L
29
6 Harvard-Westlake SM
Jyleesa Hampton
W
29.4
7 American Heritage Plantation PB
Nirmal Balachundhar
W
29.5
Aneel Mehra, Strake Jesuit College Preparatory 14th Seed 6 145 4 203.3 2.28
Aneel Mehra; 145 203.3 203.49 87 0 6 45th speaker
Round Opponent Judge Decision Aneel Mehra
1 Fishers EA
Dominic Henderson
W
29
2 Bellarmine EG
Devansh Chauhan
W
29
3 Brophy CT
Vishan Chaudhary
W
28.7
4 Lexington EL
Sam Azbel
L
29.2
5 Seven Lakes RR
Ethan Massa
W
29.6
6 Harvard-Westlake GZ
Lucas Clarke
W
29
7 Harvard-Westlake AG
Anna Myers
W
28.8
Peregrine Beckett, American Heritage Plantation HS 15th Seed 5 147.8 3.71 206.6 0.74
Peregrine Beckett; 147.8 206.6 205.65 88.6 0 5 2nd speaker
Round Opponent Judge Decision Peregrine Beckett
1 Marquette Univ SL
Jonathan Horowitz
L
29.5
2 Greenhill AZ
Maanik Chotalla
W
30
3 Meadows AP
Kedrick Stumbris
W
28.8
4 West Des Moines Valley CG
Mark Kivimaki
W
29.8
5 West Des Moines Valley TK
Becca Traber
W
29.2
6 St. Andrew's Episcopal OE
Jose Denis
W
30
7 Edgemont RG
Nirmal Balachundhar
L
29.3
Eric Gottlieb, Bellarmine College Prep 16th Seed 5 146.9 4.57 205.8 4.96
Eric Gottlieb; 146.9 205.8 175.68 87.9 0 5 6th speaker
Round Opponent Judge Decision Eric Gottlieb
1 Newark Science TO
Chetan Hertzig
W
29
2 Strake Jesuit AMe
Devansh Chauhan
L
28.9
3 Houston Memorial DX
Niko Battle
W
30
4 Dulles AS
Robbie Steirn
W
30
5 Isidore Newman DA
Jonathan Alston
W
29.1
6 Westwood SM
Jasmine Stidham
W
29.3
7 Harrison GC
Aly Fiebrantz
L
29.5
Ava Zinman, Harrison 17th Seed 5 146.7 4.14 205.5 7.41
Ava Zinman; 146.7 205.5 205.86 88 0 5 7th speaker
Round Opponent Judge Decision Ava Zinman
1 Thomas Jefferson HSST AP
Kaija Snyder
W
30
2 Munster AM
Kalina Pierga
W
29
3 Archbishop Mitty LK
Jonathan Alston
W
29.2
4 Lake Highland Prep AV
Nick Montecalvo
W
28.8
5 Oak Hall KZ
Raymond Zhang
L
29.7
6 Lake Highland Prep JD
Kyle Kopf
L
29.6
7 Whitmer KI
Tim Alderete
W
29.2
Spencer Klink, Harvard-Westlake School 18th Seed 5 146.7 4.14 205.1 7.6
Spencer Klink; 146.7 205.1 205.43 88 0 5 8th speaker
Round Opponent Judge Decision Spencer Klink
1 Westwood SM
Anna Myers
W
29.1
2 Hunter NK
Nick Smith
W
29.4
3 Harker AM
Madeleine Conrad-Mogin
L
29.6
4 Westlake EE
Chris Castillo
L
28.7
5 Mountain Brook CG
Aly Fiebrantz
W
29.7
6 West Des Moines Valley TK
Vikram Kalghatgi
W
29.2
7 Hill NL
Jyleesa Hampton
W
29.4
Andrew Gong, Harvard-Westlake School 19th Seed 5 146.5 4.86 205.3 0.14
Andrew Gong; 146.5 205.3 206.38 87.9 0 5 10th speaker
Round Opponent Judge Decision Andrew Gong
1 Houston Memorial DX
Mark Woodhead
W
29.2
2 Park City ES
Maanik Chotalla
W
30
3 Durham JP
Cort Sylvester
W
28.8
4 Strake Jesuit ZD
Jharick Shields
W
29.3
5 Lexington EL
Nick Smith
W
29.7
6 Strake Jesuit AM
Nelson Okunlola
L
29.4
7 Strake Jesuit AMe
Anna Myers
L
28.9
Evan Li, Lexington HS 20th Seed 5 146.3 4.57 204.9 1.77
Evan Li; 146.3 204.9 205.05 87.8 0 5 11th speaker
Round Opponent Judge Decision Evan Li
1 Immaculate Heart FP
Indu Pandey
W
28.9
2 Interlake AX
Matthew Chen
W
29.3
3 Lakeville South LS
Mina Lee
W
29.4
4 Strake Jesuit AMe
Sam Azbel
W
29.1
5 Harvard-Westlake AG
Nick Smith
L
29.3
6 McNeil AR
Becca Traber
L
29.2
7 American Heritage Plantation AD
Conal Thomas-McGinnis
W
29.7
Zion Dixon, Strake Jesuit College Preparatory 21st Seed 5 146.3 4.57 204.8 7.18
Zion Dixon; 146.3 204.8 204.42 87.4 0 5 13th speaker
Round Opponent Judge Decision Zion Dixon
1 McNeil KK
Jonas Le Barillec
W
29
2 Bronx Science AW
Jugal Amodwala
W
28.5
3 West Des Moines Valley AJ
Nigel Taylor-Ward
W
29.9
4 Harvard-Westlake AG
Jharick Shields
L
29.2
5 Harker AR
Raul Larsen
W
30
6 Harker KM
Christopher Vincent
W
29
7 Crescenta Valley AT
Anna Myers
L
29.2
Simone Braithwaite, Newark Science 22nd Seed 5 146.2 4.71 205.1 3.53
Simone Braithwaite; 146.2 205.1 206.36 87.6 0 5 14th speaker
Round Opponent Judge Decision Simone Braithwaite
1 Hunter MD
Jayanne Forrest
W
29.6
2 Scarsdale VG
Mark Kivimaki
W
29.1
3 Cypress Bay PS
Tom Evnen
W
29.4
4 Strake Jesuit JGe
Kyle Kopf
W
30
5 Marquette Univ SL
Mina Lee
L
29
6 Westwood AZ
Anna Myers
W
28.9
7 Lexington SG
Indu Pandey
L
29.1
Shreya Mehta, The Kinkaid School 23rd Seed 5 146.1 4 204.5 5.74
Shreya Mehta; 146.1 204.5 205.38 87.6 0 5 17th speaker
Round Opponent Judge Decision Shreya Mehta
1 Greenhill KD
Claudia Ribera
L
28.9
2 Oakland Catholic HH
Jonas Le Barillec
W
29.1
3 Barrington ANy
Maanik Chotalla
W
29.6
4 Cypress Bay PS
Bennett Eckert
W
28.8
5 Lexington SG
James Stuckert
L
29
6 American Heritage Plantation NR
Beckett Larcher
W
29.5
7 Blair AC
Miguel Harvey
W
29.6
Samantha McLoughlin, Harvard-Westlake School 24th Seed 5 146 4.43 204.6 7.79
Samantha McLoughlin; 146 204.6 206.13 87.7 0 5 18th speaker
Round Opponent Judge Decision Samantha McLoughlin
1 Lake Highland Prep JA
Bennett Eckert
W
29.3
2 Westwood AZ
Nick Smith
W
29.1
3 Iowa City West MG
Maya Xia
W
29.3
4 West Des Moines Valley KC
Crawford Leavoy
W
29.7
5 Strake Jesuit AM
Lucas Clarke
L
28.9
6 Edgemont RG
Jyleesa Hampton
L
29.3
7 American Heritage Plantation PG
Kedrick Stumbris
W
29
Andrew Qin, Houston Memorial High School 25th Seed 5 145.9 4.86 204 9.84
Andrew Qin; 145.9 204 206.05 87.6 0 5 21st speaker
Round Opponent Judge Decision Andrew Qin
1 Harvard-Westlake CC
Maya Xia
W
28.7
2 Denver East TH
Maya Sanghavi
W
29.1
3 Strake Jesuit BE
Muhammad Khattak
W
29.2
4 Westlake AL
Sam Azbel
W
29.3
5 Charlotte Catholic DE
Anna Myers
L
29
6 Loyola JC
Ethan Massa
W
29.4
7 William G. Enloe TG
Jason Yang
L
29.3
Curtis Chang, Scarsdale HS 26th Seed 5 145.5 3.57 204.3 8.87
Curtis Chang; 145.5 204.3 204.6 87.2 0 5 29th speaker
Round Opponent Judge Decision Curtis Chang
1 Harker AR
Varad Agarwala
L
29.1
2 Evanston Twp CC
Becca Traber
W
29.4
3 Green Canyon BW
Conal Thomas-McGinnis
W
30
4 Thomas Jefferson HSST AP
Ethan Massa
W
29
5 Greenhill VG
Maya Xia
W
28.9
6 Crescenta Valley AT
Chris Castillo
W
28.8
7 Harvard-Westlake AM
Jacob Nails
L
29.1
Lukas Krause, Archbishop Mitty High School 27th Seed 5 145.3 3.71 204.1 5.85
Lukas Krause; 145.3 204.1 204.88 87.2 0 5 36th speaker
Round Opponent Judge Decision Lukas Krause
1 Meadows CA
Niko Battle
W
30
2 Barrington RS
Mina Lee
W
29.2
3 Harrison AZ
Jonathan Alston
L
28.8
4 Lake Highland Prep JD
James Stuckert
L
29.1
5 Harker AT
Lena Mizrahi
W
28.9
6 Portola Bulldogs AS
Nelson Okunlola
W
28.9
7 Interlake AS
Jugal Amodwala
W
29.2
Joanne Park, Archbishop Mitty High School 28th Seed 5 145.2 4.43 203 0.95
Joanne Park; 145.2 203 204.57 87.2 0 5 40th speaker
Round Opponent Judge Decision Joanne Park
1 American Heritage Plantation AD
Kalina Pierga
L
28.5
2 Isidore Newman LB
Carter Levinson
W
29.1
3 Whitmer MZ
Nelson Okunlola
W
29.3
4 American Heritage Plantation NR
Nirmal Balachundhar
W
29.2
5 Hunter SK
Jugal Amodwala
W
28.8
6 William G. Enloe TG
David Dosch
W
29.1
7 Santa Monica RE
Lena Mizrahi
L
29
Lucas Hunter, Loyola High School 29th Seed 5 145.2 3.43 203.7 8.8
Lucas Hunter; 145.2 203.7 204.22 87.2 0 5 39th speaker
Round Opponent Judge Decision Lucas Hunter
1 Harvard-Westlake AM
Lena Mizrahi
L
29.1
2 Cypress Bay IM
Anna Myers
W
28.8
3 Bronx Science AW
Niko Battle
L
29.8
4 Pine Crest Prep LS
Jyleesa Hampton
W
28.9
5 Houston Memorial DX
Maya Xia
W
28.7
6 Interlake AX
Nick Mirza
W
29.2
7 Brophy CT
Nirmal Balachundhar
W
29.2
Abhishek Rao, McNeil HS 30th Seed 5 145.1 4.29 203.3 1.61
Abhishek Rao; 145.1 203.3 204.76 86.9 0 5 43rd speaker
Round Opponent Judge Decision Abhishek Rao
1 Westlake EA
Muhammad Khattak
W
29
2 Lake Highland Prep PC
Jacob Nails
W
29.8
3 West Des Moines Valley TK
Dino De La O
W
29
4 Crescenta Valley AT
Jasmine Stidham
L
28.9
5 Greenhill KD
Evan Engel
W
28.4
6 Lexington EL
Becca Traber
W
29.3
7 Oak Hall KZ
Rodrigo Paramo
L
28.9
Sam Larson, Marquette Univ HS 31st Seed 5 145 4.71 203.3 3.95
Sam Larson; 145 203.3 203.54 86.9 0 5 44th speaker
Round Opponent Judge Decision Sam Larson
1 American Heritage Plantation PB
Jonathan Horowitz
W
29.5
2 Bronx Science JB
Niko Battle
W
29.9
3 Harker AT
Tim Alderete
W
28.4
4 Flintridge Prep AL
Vishan Chaudhary
W
28.6
5 Newark Science SB
Mina Lee
W
29.2
6 Charlotte Catholic DE
Indu Pandey
L
29
7 Strake Jesuit BE
Nelson Okunlola
L
28.7
Josh Porter, Strake Jesuit College Preparatory 32nd Seed 5 145 4.43 203.3 4.83
Josh Porter; 145 203.3 202.74 86.7 0 5 46th speaker
Round Opponent Judge Decision Josh Porter
1 Isidore Newman JH
Rodrigo Paramo
W
28.3
2 Presentation HM
Mina Lee
W
28.9
3 Harker AR
Jharick Shields
W
28.8
4 Santa Monica RE
Evan Engel
L
28.9
5 American Heritage Plantation EM
Maya Sanghavi
W
29.5
6 West Des Moines Valley AJ
Spencer Orlowski
L
28.9
7 Archbishop Mitty JL
Niko Battle
W
30
Ann Popovici, Katy Taylor High School 33rd Seed 5 145 4.43 202.8 1.1
Ann Popovici; 145 202.8 202.78 87.1 0 5 49th speaker
Round Opponent Judge Decision Ann Popovici
1 Anderson BC
Vishan Chaudhary
W
28.4
2 Harvard-Westlake AM
Nelson Okunlola
W
29.4
3 Lake Highland Prep AV
Sesh Joe
L
29.1
4 Episcopal School of Dallas FG
Evan Engel
W
29
5 Brophy CT
Niko Battle
W
29
6 Southlake Carroll TR
Indu Pandey
L
28.8
7 Bronx Science AW
Carter Levinson
W
29.1
Nate Kruger, Hunter College 34th Seed 5 144.9 3.86 202.8 4.11
Nate Kruger; 144.9 202.8 202.82 86.9 0 5 52nd speaker
Round Opponent Judge Decision Nate Kruger
1 New Trier IV
John Scoggin
W
28.9
2 Harvard-Westlake SK
Nick Smith
L
29
3 Bronx Science JB
Jugal Amodwala
W
28.6
4 Westwood SM
Kedrick Stumbris
L
29
5 Harker AV
Whit Jackson
W
28.9
6 Vestavia Hills RC
Ethan Massa
W
29.1
7 Dulles AS
Becca Traber
W
29.3
Jacob Palmer, Durham Academy 35th Seed 5 144.8 4 202.7 3.91
Jacob Palmer; 144.8 202.7 203.37 86.9 0 5 53rd speaker
Round Opponent Judge Decision Jacob Palmer
1 Rosemount Sr CP
Bushra Shams
W
28
2 Immaculate Heart ZB
Mark Woodhead
W
28.8
3 Harvard-Westlake AG
Cort Sylvester
L
28.3
4 Harvard-Westlake AM
Maanik Chotalla
L
29.9
5 Scarsdale VG
Nirmal Balachundhar
W
28.7
6 Scarsdale WC
Bilal Butt
W
29.4
7 Westlake AL
Dominic Henderson
W
29.6
Saavan Myneni, Westwood HS 36th Seed 5 144.7 4.14 202.5 8.89
Saavan Myneni; 144.7 202.5 203.16 86.9 0 5 54th speaker
Round Opponent Judge Decision Saavan Myneni
1 Harvard-Westlake SK
Anna Myers
L
28.6
2 St. Andrew's Episcopal OE
Mike Bietz
W
29.2
3 Fusion KS
Claudia Ribera
W
28.9
4 Hunter NK
Kedrick Stumbris
W
29
5 Interlake AS
Jason Yang
W
28.8
6 Bellarmine EG
Jasmine Stidham
L
29
7 Bergen County Academies MS
Nick Smith
W
29
Jaya Dayal, Lake Highland Preparatory 37th Seed 5 144.7 4.14 201.9 2.25
Jaya Dayal; 144.7 201.9 202.63 87.1 0 5 56th speaker
Round Opponent Judge Decision Jaya Dayal
1 Minnetonka NT
Jyleesa Hampton
W
28.7
2 Fusion KS
Jason Smith
L
27.8
3 Barrington OG
Mark Woodhead
W
28.4
4 Archbishop Mitty LK
James Stuckert
W
29.2
5 Santa Monica RE
Nelson Okunlola
W
29.4
6 Harrison AZ
Kyle Kopf
W
29.2
7 West Des Moines Valley AJ
Robby Gillespie
L
29.2
Sebastian Frazier, NSU University School 38th Seed 5 144.7 3.29 202.3 6.99
Sebastian Frazier; 144.7 202.3 201.48 86.8 0 5 55th speaker
Round Opponent Judge Decision Sebastian Frazier
1 Charlotte Latin DA
Kamil Merchant
W
28.5
2 Houston Memorial AS
Kyle Kopf
L
28.9
3 Minnetonka SW
Devansh Chauhan
W
29.5
4 Westlake EA
Jonathan Horowitz
W
27.8
5 Westlake AL
Conal Thomas-McGinnis
W
29.8
6 Santa Monica RE
Jonas Le Barillec
L
28.4
7 Harvard-Westlake GZ
Vikram Kalghatgi
W
29.4
Joseph Georges, Strake Jesuit College Preparatory 39th Seed 5 144.6 4 202.1 9.73
Joseph Georges; 144.6 202.1 201.89 86.8 0 5 60th speaker
Round Opponent Judge Decision Joseph Georges
1 Harker QC
Anna Myers
W
29
2 Immaculate Heart FP
Jonas Le Barillec
L
28.8
3 Bronx Science WF
Madeleine Conrad-Mogin
W
28
4 Newark Science SB
Kyle Kopf
L
29.1
5 American Heritage Boca/Delray NT
Stephen Scopa
W
29
6 Anderson BC
Maya Xia
W
28.7
7 Lake Highland Prep AV
Conal Thomas-McGinnis
W
29.5
Alice Zhang, Westwood HS 40th Seed 5 144.5 3.57 202.6 1.44
Alice Zhang; 144.5 202.6 203.64 86.7 0 5
Round Opponent Judge Decision Alice Zhang
1 Brophy SA
Bennett Eckert
W
29
2 Harvard-Westlake SM
Nick Smith
L
28.9
3 Scarsdale BM
John Scoggin
W
28.9
4 Blair AC
Sesh Joe
W
28.9
5 Episcopal School of Dallas ZH
Vishan Chaudhary
W
28.7
6 Newark Science SB
Anna Myers
L
28.8
7 Harrison RA
Miguel Harvey
W
29.4
Benjamin Cortez, Loyola High School 41st Seed 5 144.5 3.43 202.6 1.35
Benjamin Cortez; 144.5 202.6 202.45 86.8 0 5
Round Opponent Judge Decision Benjamin Cortez
1 Presentation HM
Jacob Nails
W
28.6
2 Edgemont RG
Jharick Shields
L
29
3 Okoboji TA
Devansh Chauhan
L
29.1
4 Cypress Bay IM
Patrick Tolan
W
29
5 McDowell AG
Aly Fiebrantz
W
29.5
6 Los Osos RN
David Dosch
W
28.8
7 American Heritage Plantation EM
Lena Mizrahi
W
28.6
Scott Klein, Hunter College 42nd Seed 5 144 3.86 201.6 0.48
Scott Klein; 144 201.6 201.79 86.5 0 5
Round Opponent Judge Decision Scott Klein
1 American Heritage Plantation EM
Nirmal Balachundhar
L
29
2 New Trier TS
John Scoggin
W
28.9
3 McDowell AG
Jyleesa Hampton
W
28.7
4 Loyola JC
Nelson Okunlola
W
28.5
5 Archbishop Mitty JP
Jugal Amodwala
L
28.3
6 Lakeville South LS
Sam Azbel
W
29.3
7 Harker AR
Jacob Nails
W
28.9
Felicity Park, Immaculate Heart High School 43rd Seed 5 143.8 3.57 201.1 6.05
Felicity Park; 143.8 201.1 202.71 86.2 0 5
Round Opponent Judge Decision Felicity Park
1 Lexington EL
Indu Pandey
L
28.7
2 Strake Jesuit JGe
Jonas Le Barillec
W
29.1
3 Flintridge Prep AL
Patrick Tolan
L
28.6
4 Nova VA
Jacob Nails
W
29
5 Okoboji TA
Chris Castillo
W
28.2
6 Greenhill KD
Scott Phillips
W
28.7
7 Harker QC
Bennett Eckert
W
28.8
Ethan Elasky, Westlake High School 44th Seed 5 143.4 3.71 200.2 2.42
Ethan Elasky; 143.4 200.2 201.2 86.2 0 5
Round Opponent Judge Decision Ethan Elasky
1 Greenhill VG
Evan Engel
L
27.5
2 McDowell AG
Jason Smith
W
28.2
3 Marquette Univ SP
Nelson Okunlola
W
29.3
4 Harvard-Westlake SK
Chris Castillo
W
28.8
5 Harvard-Westlake AM
David Dosch
L
29
6 Evanston Twp HE
Anna Myers
W
28.9
7 Scarsdale ZS
Jason Yang
W
28.5
Zachary Siegel, Scarsdale HS 45th Seed 4 146 4 204.5 9.07
Zachary Siegel; 146 204.5 203.81 87.6 0 4 19th speaker
Round Opponent Judge Decision Zachary Siegel
1 Whitmer KI
Mark Kivimaki
W
29.1
2 Fishers EA
Conal Thomas-McGinnis
W
30
3 Santa Monica RE
Jacob Nails
L
29
4 Bronx Science AW
Robby Gillespie
W
29.2
5 Chanhassen GL
Ethan Massa
W
29.3
6 Harrison GC
Vikram Kalghatgi
L
29.4
7 Westlake EE
Jason Yang
L
28.5
John Choi, Loyola High School 46th Seed 4 146 3.43 204 3.9
John Choi; 146 204 173.32 87.7 0 4 20th speaker
Round Opponent Judge Decision John Choi
1 Crescenta Valley AT
Vikram Kalghatgi
L
29.5
2 Evanston Twp AM
Anna Myers
W
28.9
3 Nova VA
Robby Gillespie
W
28
4 Hunter SK
Nelson Okunlola
L
28.6
5 Evanston Twp CC
Spencer Orlowski
W
29.7
6 Houston Memorial AQ
Ethan Massa
L
29.3
7 Green Canyon RI
Robbie Steirn
W
30
Quentin Clark, The Harker School 47th Seed 4 145.9 3.86 203.6 8.87
Quentin Clark; 145.9 203.6 204.7 87.4 0 4 22nd speaker
Round Opponent Judge Decision Quentin Clark
1 Strake Jesuit JGe
Anna Myers
L
29.1
2 New Trier IV
Lena Mizrahi
W
28.9
3 Harrison GC
Raul Larsen
L
29.7
4 Durham AA
Jacob Nails
W
29.6
5 Thomas Jefferson HSST AP
Rodrigo Paramo
W
29
6 Immaculate Heart LB
Whit Jackson
W
29.3
7 Immaculate Heart FP
Bennett Eckert
L
28
Andrew Lee, Westlake 48th Seed 4 145.8 3.71 204.2 6.44
Andrew Lee; 145.8 204.2 203.47 87.5 0 4 23rd speaker
Round Opponent Judge Decision Andrew Lee
1 Barrington OG
Raul Larsen
W
29.3
2 Blair AC
Becca Traber
W
29.2
3 Episcopal School of Dallas FG
James Stuckert
W
29.1
4 Houston Memorial AQ
Sam Azbel
L
28.9
5 NSU SF
Conal Thomas-McGinnis
L
29.2
6 Thomas Jefferson HSST TG
Robby Gillespie
W
29
7 Durham JP
Dominic Henderson
L
29.5
Anais Zhang, Greenhill School 49th Seed 4 145.7 3.29 204 4.15
Anais Zhang; 145.7 204 204.39 87.5 0 4 26th speaker
Round Opponent Judge Decision Anais Zhang
1 Chesterton IQ
Claudia Ribera
W
29.1
2 American Heritage Plantation PB
Maanik Chotalla
L
29.7
3 Charlotte Latin DA
Crawford Leavoy
W
29.8
4 West Des Moines Valley TK
Chetan Hertzig
L
28.5
5 Meadows CA
Jonathan Alston
W
29.4
6 Flintridge Prep AL
Tim Alderete
W
28.5
7 Southlake Carroll TR
Lucas Clarke
L
29
George Zhang, Harvard-Westlake School 50th Seed 4 145.5 4.29 203.7 5.24
George Zhang; 145.5 203.7 203.9 87.3 0 4 30th speaker
Round Opponent Judge Decision George Zhang
1 Denver East TH
Tim Alderete
W
29
2 Research Triangle OS
Jyleesa Hampton
W
28.9
3 Lexington SG
Nick Smith
L
29
4 Evanston Twp CC
Mark Woodhead
W
29.3
5 Scarsdale WC
Jacob Nails
W
29.3
6 Strake Jesuit AMe
Lucas Clarke
L
28.9
7 NSU SF
Vikram Kalghatgi
L
29.3
Talia Hart, Denver East HS 51st Seed 4 145.5 3.14 203 3.56
Talia Hart; 145.5 203 201.07 87.5 0 4 32nd speaker
Round Opponent Judge Decision Talia Hart
1 Harvard-Westlake GZ
Tim Alderete
L
28
2 Houston Memorial AQ
Maya Sanghavi
L
27.5
3 St. Andrew's Episcopal AH
Kaija Snyder
W
30
4 Portola Bulldogs AS
Lena Mizrahi
L
28.7
5 Green Canyon BW
Kevin Sherwood
W
30
6 Oakland Catholic LW
John Compton
W
29.5
7 Thomas Jefferson HSST AP
Nigel Taylor-Ward
W
29.3
Anshul Reddy, The Harker School 52nd Seed 4 145.4 4.29 203.8 1.03
Anshul Reddy; 145.4 203.8 203.03 87.1 0 4 33rd speaker
Round Opponent Judge Decision Anshul Reddy
1 Scarsdale CC
Varad Agarwala
W
29.7
2 North Allegheny ED
Lena Mizrahi
W
28.8
3 Strake Jesuit JP
Jharick Shields
L
28.9
4 American Heritage Plantation AD
Nick Smith
W
28.8
5 Strake Jesuit ZD
Raul Larsen
L
29.5
6 Cypress Bay IM
Sarah London
W
29.4
7 Hunter SK
Jacob Nails
L
28.7
Akshay Manglik, The Harker School 53rd Seed 4 145.4 3.86 203.4 3.97
Akshay Manglik; 145.4 203.4 205.11 87.4 0 4 35th speaker
Round Opponent Judge Decision Akshay Manglik
1 Evanston Twp AM
Evan Engel
W
28.3
2 Neenah MO
Mark Woodhead
W
29.3
3 Harvard-Westlake SK
Madeleine Conrad-Mogin
W
29.7
4 Edgemont RG
Scott Phillips
L
28.5
5 Harrison GC
Tim Alderete
L
29.1
6 American Heritage Plantation AD
Jacob Nails
L
29.5
7 Immaculate Heart ZB
Raymond Zhang
W
29
Rohan Rao, Seven Lakes High School 54th Seed 4 145.4 3.14 203.7 9.63
Rohan Rao; 145.4 203.7 205.06 87 0 4 34th speaker
Round Opponent Judge Decision Rohan Rao
1 Marquette Univ SP
Nick Smith
W
29
2 Immaculate Heart LB
Nirmal Balachundhar
W
29
3 Episcopal School of Dallas ZH
John Scoggin
L
29
4 Denver East SB
Jonas Le Barillec
W
28.9
5 Strake Jesuit AMe
Ethan Massa
L
29.5
6 Hill NL
Muhammad Khattak
L
28.8
7 West Des Moines Valley CG
Devansh Chauhan
W
29.5
Arjun Verma, Lake Highland Preparatory 55th Seed 4 145.3 3.71 203.1 4.41
Arjun Verma; 145.3 203.1 202.43 87.2 0 4 38th speaker
Round Opponent Judge Decision Arjun Verma
1 Miami Beach Sr MD
Jayanne Forrest
W
29.3
2 Oakland Catholic LW
Kamil Merchant
W
29
3 Katy Taylor AP
Sesh Joe
W
29.2
4 Harrison AZ
Nick Montecalvo
L
28.5
5 Archbishop Mitty JL
Jyleesa Hampton
L
28.9
6 Chanhassen GL
Stephen Scopa
W
29
7 Strake Jesuit JGe
Conal Thomas-McGinnis
L
29.2
Kauaii Cua, West Des Moines Valley HS 56th Seed 4 145.3 3.29 203.5 5.16
Kauai Cua; 145.3 203.5 201.42 86.6 0 4 37th speaker
Round Opponent Judge Decision Kauai Cua
1 Minnetonka PB
Todd Kessler
W
29
2 Harker AV
Jacob Nails
L
28.7
3 Anderson BC
John McMillan
W
30
4 Harvard-Westlake SM
Crawford Leavoy
L
28.9
5 Flintridge Prep AL
Indu Pandey
L
28.2
6 Marquette Univ SP
Kaija Snyder
W
30
7 Park City ES
Sam Azbel
W
28.7
Wolf Cukier, Scarsdale HS 57th Seed 4 145.2 3.71 202.9 6.71
Wolf Cukier; 145.2 202.9 201.18 87.2 0 4 41st speaker
Round Opponent Judge Decision Wolf Cukier
1 Moore ES
Conal Thomas-McGinnis
W
29.2
2 Strake Jesuit AM
Vikram Kalghatgi
L
29.4
3 Pine Crest Prep LS
Kamil Merchant
W
28.8
4 Harker AT
Raymond Zhang
W
28.3
5 Harvard-Westlake GZ
Jacob Nails
L
29
6 Durham JP
Bilal Butt
L
29.2
7 Presentation NB
Cherish Recera
W
29
John Lee, Archbishop Mitty High School 58th Seed 4 145.1 4.29 203.4 8.4
John Lee; 145.1 203.4 203.78 87.1 0 4 42nd speaker
Round Opponent Judge Decision John Lee
1 Appleton North MU
Rodrigo Paramo
L
28.4
2 Durham AA
Nirmal Balachundhar
W
28.8
3 Green Canyon RI
Jugal Amodwala
W
29
4 Lakeville South LS
Ben Rosenthal
W
29.1
5 Lake Highland Prep AV
Jyleesa Hampton
W
29
6 Oak Hall KZ
Christopher Vincent
L
29.2
7 Strake Jesuit JP
Niko Battle
L
29.9
Abhinav Sinha, Dulles High School 59th Seed 4 145 4.14 203.3 9.78
Abhinav Sinha; 145 203.3 171.62 86.9 0 4 47th speaker
Round Opponent Judge Decision Abhinav Sinha
1 Presentation MS
Maanik Chotalla
W
29.7
2 Isidore Newman JH
Indu Pandey
W
28.7
3 Harrison RA
Maya Xia
L
28.3
4 Bellarmine EG
Robbie Steirn
L
30
5 West Des Moines Valley CG
James Stuckert
W
28.4
6 Appleton North MU
Sam Azbel
W
29
7 Hunter NK
Becca Traber
L
29.2
Henry Eberhart, Evanston Twp HS 60th Seed 4 144.9 4 203.1 3.18
Henry Eberhart; 144.9 203.1 203.77 86.9 0 4 50th speaker
Round Opponent Judge Decision Henry Eberhart
1 Isidore Newman DA
Chetan Hertzig
W
28.8
2 American Heritage Plantation PG
Kamil Merchant
L
29.2
3 Lake Highland Prep JA
Jyleesa Hampton
W
29
4 Harrison GC
Niko Battle
L
29
5 Westlake FD
Claudia Ribera
W
28.9
6 Westlake EE
Anna Myers
L
28.7
7 Iowa City West MG
Jayanne Forrest
W
29.5
Rebecca Anderson, Harrison 61st Seed 4 144.9 3.57 203 9.77
Rebecca Anderson; 144.9 203 203.56 87 0 4 51st speaker
Round Opponent Judge Decision Rebecca Anderson
1 Nova VA
Kalina Pierga
W
28.6
2 Minnetonka NT
Jonathan Alston
W
29.1
3 Dulles AS
Maya Xia
W
29
4 William G. Enloe TG
Jugal Amodwala
L
29.1
5 Bergen County Academies MS
Vikram Kalghatgi
L
29.5
6 Iowa City West MG
Claudia Ribera
W
28.8
7 Westwood AZ
Miguel Harvey
L
28.9
Maria Savransky, Bergen County Academies 62nd Seed 4 144.6 5 203 5.09
Maria Savransky; 144.5 203 201.96 86.55 0 4 61st speaker
Round Opponent Judge Decision Maria Savransky
1 Charlotte Catholic DE
Devansh Chauhan
L
29.1
2 Portola Bulldogs AS
Chetan Hertzig
W
28.8
3 North Allegheny ED
Maya Sanghavi
W
28.9
5 Harrison RA
Vikram Kalghatgi
W
29.6
6 Lexington SG
Becca Traber
L
28.8
7 Westwood SM
Nick Smith
L
28.8
Logan Stenzel, Lakeville South HS 63rd Seed 4 144.6 3.57 202.4 9.07
Logan Stenzel; 144.6 202.4 204.21 86.8 0 4 58th speaker
Round Opponent Judge Decision Logan Stenzel
1 West Des Moines Valley AA
Nick Smith
W
28.8
2 St. Andrew's Episcopal AH
Indu Pandey
W
28.9
3 Lexington EL
Mina Lee
L
29.2
4 Archbishop Mitty JL
Ben Rosenthal
L
29
5 Lake Highland Prep JA
Chris Castillo
W
29
6 Hunter SK
Sam Azbel
L
28.9
7 Cardinal Gibbons AD
Vishan Chaudhary
W
28.6
Calvin Tyler, Brophy College Prep 64th Seed 4 144.5 4 202.4 8.11
Calvin Tyler; 144.5 202.4 202.11 86.7 0 4
Round Opponent Judge Decision Calvin Tyler
1 American Heritage Plantation PG
Madeleine Conrad-Mogin
W
28.9
2 Cypress Bay GB
Nelson Okunlola
W
28.9
3 Strake Jesuit AMe
Vishan Chaudhary
L
28.6
4 Scarsdale VG
Robby Gillespie
W
28.9
5 Katy Taylor AP
Niko Battle
L
29.3
6 Harvard-Westlake CC
Lucas Clarke
W
28.8
7 Loyola LH
Nirmal Balachundhar
L
29
Annie (Yijing) Wang, The Bronx High School Of Science 65th Seed 4 144.3 4.29 202.3 3.85
Annie (Yijing) Wang; 144.3 202.3 200.84 86.5 0 4
Round Opponent Judge Decision Annie (Yijing) Wang
1 Oakland Catholic HH
Jyleesa Hampton
W
28.6
2 Strake Jesuit ZD
Jugal Amodwala
L
28
3 Loyola LH
Niko Battle
W
30
4 Scarsdale ZS
Robby Gillespie
L
29.1
5 North Allegheny ED
Beckett Larcher
W
29.3
6 Greenhill VG
Chris Castillo
W
28.5
7 Katy Taylor AP
Carter Levinson
L
28.8
Andrew Shaw, Interlake HS 66th Seed 4 144.3 4 202 2.58
Andrew Shaw; 144.3 202 202.56 86.6 0 4
Round Opponent Judge Decision Andrew Shaw
1 West Des Moines Valley AJ
Matthew Chen
L
28.6
2 Cardinal Gibbons ZD
John Compton
W
29
3 Lake Highland Prep AG
Jason Smith
W
29.1
4 Appleton North MU
Conal Thomas-McGinnis
W
29.1
5 Westwood SM
Jason Yang
L
28.8
6 Newark Science VA
Scott Phillips
W
28.6
7 Archbishop Mitty LK
Jugal Amodwala
L
28.8
Anika Dham, American Heritage Plantation HS 67th Seed 4 144.1 4.43 201.7 3.09
Anika Dham; 144.1 201.7 200.48 86.4 0 4
Round Opponent Judge Decision Anika Dham
1 Archbishop Mitty JP
Kalina Pierga
W
28.7
2 Isidore Newman DA
Kaija Snyder
W
29
3 Edgemont RG
Indu Pandey
L
28.6
4 Harker AR
Nick Smith
L
28.4
5 Cypress Bay PS
Devansh Chauhan
W
28.7
6 Harker AM
Jacob Nails
W
29.1
7 Lexington EL
Conal Thomas-McGinnis
L
29.2
Emilin Mathew, American Heritage Plantation HS 68th Seed 4 144.1 4 201.1 3.29
Emilin Mathew; 144.1 201.1 202.17 86.7 0 4
Round Opponent Judge Decision Emilin Mathew
1 Hunter SK
Nirmal Balachundhar
W
29.1
2 Newark Science TO
Sesh Joe
W
29.5
3 Greenhill VG
Adam Keller
L
28
4 West Des Moines Valley AA
Matthew Chen
W
29.1
5 Strake Jesuit JP
Maya Sanghavi
L
29.4
6 Park City ES
Madeleine Conrad-Mogin
W
27.5
7 Loyola BC
Lena Mizrahi
L
28.5
Krutin Devesh, Greenhill School 69th Seed 4 144 4.43 201.3 1.6
Krutin Devesh; 144 201.3 203.76 86.4 0 4
Round Opponent Judge Decision Krutin Devesh
1 Kinkaid SM
Claudia Ribera
W
29
2 Westlake FD
Cort Sylvester
W
28.8
3 Southlake Carroll TR
John McMillan
L
29
4 American Heritage Boca/Delray NT
Eddie Fitzgerald
W
28.9
5 McNeil AR
Evan Engel
L
28.3
6 Immaculate Heart FP
Scott Phillips
L
28.6
7 Lake Highland Prep JA
Daniel Luo
W
28.7
Monica Schneck, Presentation HS 70th Seed 4 143.9 2.71 201.4 8.52
Monica Schneck; 143.9 201.4 202.16 86.1 0 4
Round Opponent Judge Decision Monica Schneck
1 Dulles AS
Maanik Chotalla
L
29.4
2 Park City CM
Madeleine Conrad-Mogin
W
27.9
3 Scarsdale VG
Evan Engel
L
28.8
4 Evanston Twp GK
Jayanne Forrest
W
29.6
5 St. Andrew's Episcopal OE
Chris Randall
L
28.4
6 Immaculate Heart RR
Daniel Diamond
W
28.8
7 Flintridge Prep AL
James Stuckert
W
28.5
Arjun Chopra, Blair Academy 71st Seed 4 143.7 3.86 200.5 6.6
Arjun Chopra; 143.7 200.5 200.6 86.2 0 4
Round Opponent Judge Decision Arjun Chopra
1 Portola Bulldogs AS
Mina Lee
W
28.7
2 Westlake AL
Becca Traber
L
29
3 Harker AV
Nirmal Balachundhar
W
28.8
4 Westwood AZ
Sesh Joe
L
28.5
5 Cardinal Gibbons AD
Kamil Merchant
W
28.7
6 Houston Memorial AS
Eddie Fitzgerald
W
29.3
7 Kinkaid SM
Miguel Harvey
L
27.5
Krishna Mysoor, The Harker School 72nd Seed 4 143.6 3.43 200.7 5.93
Krishna Mysoor; 143.6 200.7 200.39 86.3 0 4
Round Opponent Judge Decision Krishna Mysoor
1 Cardinal Gibbons AD
Lisa Weber
L
29
2 Bronx Science WF
Bennett Eckert
W
28.7
3 Research Triangle OS
Kamil Merchant
W
29
4 Hill NL
Eddie Fitzgerald
L
28.3
5 McDowell KP
Tim Alderete
W
28.1
6 Strake Jesuit ZD
Christopher Vincent
L
28.7
7 Chanhassen GL
Evan Engel
W
28.9
Nicholas Randazzo, American Heritage Plantation HS 73rd Seed 4 143.4 4.2 201 8.19
Nicholas Randazzo; 143.33 201.04 199.15 86.1 0 4
Round Opponent Judge Decision Nicholas Randazzo
2 Chanhassen SA
Tom Evnen
W
28.6
3 Crescenta Valley AT
Sesh Joe
L
28.6
4 Archbishop Mitty JP
Nirmal Balachundhar
L
28.7
5 New Trier TS
Matthew Chen
W
28.7
6 Kinkaid SM
Beckett Larcher
L
29
Nethmin Liyanage, The Hill School 74th Seed 4 143.4 4.57 200.9 1.96
Nethmin Liyanage; 143.4 200.9 200.76 85.9 0 4
Round Opponent Judge Decision Nethmin Liyanage
1 Denver East SB
Crawford Leavoy
W
28.9
2 Los Osos RN
Chetan Hertzig
W
28.6
3 Oak Hall KZ
Vishan Chaudhary
L
28.7
4 Harker KM
Eddie Fitzgerald
W
28.6
5 Strake Jesuit BE
Chris Randall
L
28.5
6 Seven Lakes RR
Muhammad Khattak
W
28.6
7 Harvard-Westlake SK
Jyleesa Hampton
L
29
Vivian Guo, Scarsdale HS 75th Seed 4 143.4 3.71 200.8 3.97
Vivian Guo; 143.4 200.8 201.59 86.1 0 4
Round Opponent Judge Decision Vivian Guo
1 Cardinal Gibbons ZD
Jacob Nails
W
28.5
2 Newark Science SB
Mark Kivimaki
L
28.8
3 Presentation MS
Evan Engel
W
28.9
4 Brophy CT
Robby Gillespie
L
28.8
5 Durham JP
Nirmal Balachundhar
L
28.5
6 Brophy BF
Dino De La O
W
28.6
7 Immaculate Heart JL
Maya Xia
W
28.7
Temitope Ogundare, Newark Science 76th Seed 4 143.4 3.43 200.7 6.27
Temitope Ogundare; 143.4 200.7 201.27 86 0 4
Round Opponent Judge Decision Temitope Ogundare
1 Bellarmine EG
Chetan Hertzig
L
28.8
2 American Heritage Plantation EM
Sesh Joe
L
29.3
3 Immaculate Heart LB
Evan Engel
W
28.4
4 Green Canyon RI
Kamil Merchant
W
28
5 Anderson BC
Scott Phillips
L
28.6
6 Episcopal School of Dallas FG
Nick Montecalvo
W
29
7 Greenhill VG
Jharick Shields
W
28.6
Elijah Duckworth, North Allegheny 77th Seed 4 143.3 3 200.5 3.98
Elijah Duckworth; 143.3 200.5 199.8 85.9 0 4
Round Opponent Judge Decision Elijah Duckworth
1 Immaculate Heart RR
Jugal Amodwala
W
27.9
2 Harker AR
Lena Mizrahi
L
28.5
3 Bergen County Academies MS
Maya Sanghavi
L
28.5
4 Brophy BF
Jonas Le Barillec
W
28.8
5 Bronx Science AW
Beckett Larcher
L
28.6
6 Park City CM
Jonathan Alston
W
28.9
7 Lake Highland Prep AG
Sesh Joe
W
29.3
Brett Cryan, Anderson High School 78th Seed 4 143.2 3.86 201.1 2.51
Brett Cryan; 143.2 201.1 201.38 85.7 0 4
Round Opponent Judge Decision Brett Cryan
1 Katy Taylor AP
Vishan Chaudhary
L
28.3
2 Poly Prep Country Day DB
Sarah London
W
29
3 West Des Moines Valley KC
John McMillan
L
28.5
4 New Trier IV
Niko Battle
W
29.6
5 Newark Science TO
Scott Phillips
W
28.7
6 Strake Jesuit JGe
Maya Xia
L
28.5
7 St. Andrew's Episcopal OE
Evan Engel
W
28.5
Daniel Xu, Houston Memorial High School 79th Seed 4 143.2 3.86 200.9 4.78
Daniel Xu; 143.2 200.9 199.43 85.5 0 4
Round Opponent Judge Decision Daniel Xu
1 Harvard-Westlake AG
Mark Woodhead
L
28.2
2 Minnetonka PB
Robby Gillespie
W
28.2
3 Bellarmine EG
Niko Battle
L
28.5
4 Lake Highland Prep AG
Conal Thomas-McGinnis
W
29.5
5 Loyola LH
Maya Xia
L
28.4
6 Research Triangle OS
Daniel Luo
W
28.6
7 Isidore Newman LB
Kamil Merchant
W
29.5
Pranav Sattaraju, Cypress Bay HS 80th Seed 4 143.2 3.43 200.3 6.01
Pranav Sattaraju; 143.2 200.3 200.46 85.8 0 4
Round Opponent Judge Decision Pranav Sattaraju
1 Thomas Jefferson HSST TG
James Stuckert
W
28
2 Lake Highland Prep AG
Stephen Scopa
W
28.7
3 Newark Science SB
Tom Evnen
L
29.1
4 Kinkaid SM
Bennett Eckert
L
28.6
5 American Heritage Plantation AD
Devansh Chauhan
L
28.5
6 Brophy SA
Cherish Recera
W
29
7 West Des Moines Valley AA
Dino De La O
W
28.4
Amitoj Singh, Portola Bulldogs 81st Seed 4 143 3.86 200.4 1.8
Amitoj Singh; 143 200.4 199.79 85.7 0 4
Round Opponent Judge Decision Amitoj Singh
1 Blair AC
Mina Lee
L
28.5
2 Bergen County Academies MS
Chetan Hertzig
L
29
3 Isidore Newman JH
Anna Myers
W
28.7
4 Denver East TH
Lena Mizrahi
W
28.5
5 Isidore Newman LB
Jasmine Stidham
W
28.5
6 Archbishop Mitty LK
Nelson Okunlola
L
28.4
7 Newark Science VA
Sesh Joe
W
28.8
Prateek Gupta, American Heritage Plantation HS 82nd Seed 4 143 3.71 200.4 5.64
Prateek Gupta; 143 200.4 201.03 85.8 0 4
Round Opponent Judge Decision Prateek Gupta
1 Brophy CT
Madeleine Conrad-Mogin
L
28.3
2 Evanston Twp HE
Kamil Merchant
W
29.1
3 Isidore Newman LB
Todd Kessler
L
28.5
4 Oakland Catholic HH
Jason Smith
W
28.8
5 Appleton East SM
Miguel Harvey
W
28.5
6 Episcopal School of Dallas ZH
Carter Levinson
W
28.8
7 Harvard-Westlake SM
Kedrick Stumbris
L
28.4
Ryan Conn, Vestavia Hills HS 83rd Seed 4 143 3.57 200.2 8.08
Ryan Conn; 143 200.2 198.4 85.7 0 4
Round Opponent Judge Decision Ryan Conn
1 McDowell SA
Varad Agarwala
W
28.7
2 Crescenta Valley AT
Maya Sanghavi
L
28.5
3 Harvard-Westlake CC
Vikram Kalghatgi
W
29
4 Chanhassen GL
Vishan Chaudhary
L
28.2
5 Poly Prep Country Day DB
Tom Evnen
W
28.9
6 Hunter NK
Ethan Massa
L
28.4
7 Immaculate Heart SO
Cort Sylvester
W
28.5
Hannah Hoffmann, Oakland Catholic High School 84th Seed 4 143 3.14 200 8
Hannah Hoffmann; 143 200 171.12 85.5 0 4
Round Opponent Judge Decision Hannah Hoffmann
1 Bronx Science AW
Jyleesa Hampton
L
28.4
2 Kinkaid SM
Jonas Le Barillec
L
28.3
3 Fishers EA
Bushra Shams
W
28
4 American Heritage Plantation PG
Jason Smith
L
27.5
5 Park City CM
Oksana Savransky
W
28.8
6 Appleton East SM
Keri Stephens
W
29.5
7 Episcopal School of Dallas ZH
Arti Uberoi
W
29.5
Thomas Serrino, New Trier High School 85th Seed 4 142.9 3.29 200.1 5.15
Thomas Serrino; 142.9 200.1 200.72 85.8 0 4
Round Opponent Judge Decision Thomas Serrino
1 Fusion KS
Chris Randall
W
29
2 Hunter SK
John Scoggin
L
28.8
3 American Heritage Boca/Delray NT
Lena Mizrahi
L
28.3
4 Charlotte Latin DA
Jyleesa Hampton
W
28.7
5 American Heritage Plantation NR
Matthew Chen
L
28.8
6 Isidore Newman DA
Mike Bietz
W
28.2
7 Harker AV
David Dosch
W
28.3
Mihir Uberoi, Appleton North 86th Seed 4 142.7 3.71 199.1 4.1
Mihir Uberoi; 142.7 199.1 195.85 85.9 0 4
Round Opponent Judge Decision Mihir Uberoi
1 Archbishop Mitty JL
Rodrigo Paramo
W
28.5
2 McDowell KP
Jayanne Forrest
W
28.7
3 Strake Jesuit AM
Mark Kivimaki
L
28.7
4 Interlake AS
Conal Thomas-McGinnis
L
28.9
5 Denver East SB
Stephen Scopa
W
28.8
6 Dulles AS
Sam Azbel
L
28
7 Okoboji TA
Maya Sanghavi
W
27.5
Jackson Haber, Isidore Newman School 87th Seed 4 142.6 3.14 199.6 9.54
Jackson Haber; 142.6 199.6 200.34 85.7 0 4
Round Opponent Judge Decision Jackson Haber
1 Strake Jesuit JP
Rodrigo Paramo
L
28
2 Dulles AS
Indu Pandey
L
28.5
3 Portola Bulldogs AS
Anna Myers
L
28.4
4 St. Andrew's Episcopal AH
Daniel Lewis
W
28.8
5 John F. Kennedy AS
Bill Prater
W
27.5
6 Presentation HM
Patrick Tolan
W
28.9
7 Interlake AX
Nick Montecalvo
W
29.5
Ron Nath, Los Osos High School 88th Seed 4 142.4 3.14 199.5 5.14
Ron Nath; 142.4 199.5 199.01 85.4 0 4
Round Opponent Judge Decision Ron Nath
1 Isidore Newman LB
Nick Montecalvo
L
28.5
2 Hill NL
Chetan Hertzig
L
28.5
3 Chanhassen SA
Lena Mizrahi
W
28.4
4 Bronx Science WF
Anna Myers
W
28.3
5 McNeil KK
Jacob Nails
W
28.8
6 Loyola BC
David Dosch
L
28.6
7 Houston Memorial SC
Jonas Le Barillec
W
28.4
Aditya Tadimeti, The Harker School 89th Seed 4 142.1 3.71 199.1 8.48
Aditya Tadimeti; 142.1 199.1 200.03 85.2 0 4
Round Opponent Judge Decision Aditya Tadimeti
1 Brophy BF
Jason Yang
W
28.7
2 Presentation NB
John Scoggin
W
28.1
3 Marquette Univ SL
Tim Alderete
L
28.2
4 Scarsdale WC
Raymond Zhang
L
28.2
5 Archbishop Mitty LK
Lena Mizrahi
L
28.6
6 American Heritage Boca/Delray NT
Nirmal Balachundhar
W
28.9
7 Harvard-Westlake CC
Madeleine Conrad-Mogin
W
28.4
Faizaan Dossani, Westlake 90th Seed 4 141.9 3.57 198.1 8.98
Faizaan Dossani; 141.9 198.1 197.28 85 0 4
Round Opponent Judge Decision Faizaan Dossani
1 Flintridge Prep AL
Mina Lee
W
28.5
2 Greenhill KD
Cort Sylvester
L
28.1
3 Moore ES
Bill Prater
W
26.2
4 West Des Moines Valley AJ
Kaija Snyder
L
30
5 Evanston Twp HE
Claudia Ribera
L
27.9
6 Evanston Twp CC
Maanik Chotalla
W
29
7 Rosemount Sr CP
Sarah London
W
28.4
Maximilian Dittgen, Hunter College 91st Seed 4 141.5 2.29 198.3 5.38
Maximilian Dittgen; 141.5 198.3 196.5 84.8 0 4
Round Opponent Judge Decision Maximilian Dittgen
1 Newark Science SB
Jayanne Forrest
L
29
2 Minnetonka SW
Jyleesa Hampton
L
28.3
3 Park City CM
Jacob Nails
L
28
4 Fishers EA
Kalina Pierga
W
28.7
5 Pine Crest Prep LS
Robby Gillespie
W
28.4
6 McDowell AG
Sesh Joe
W
28.1
7 Houston Memorial AS
Nelson Okunlola
W
27.8
Zan Haq, The Episcopal School of Dallas 92nd Seed 3 145 4 203 3.79
Zan Haq; 145 203 174.08 87 0 3 48th speaker
Round Opponent Judge Decision Zan Haq
1 Park City CM
Jason Yang
W
28.9
2 Barrington ANy
Christopher Vincent
W
29
3 Seven Lakes RR
John Scoggin
W
29.1
4 Charlotte Catholic DE
Rodrigo Paramo
L
29.2
5 Westwood AZ
Vishan Chaudhary
L
28.5
6 American Heritage Plantation PG
Carter Levinson
L
28.8
7 Oakland Catholic HH
Arti Uberoi
L
29.5
Anthony Xie, Interlake HS 93rd Seed 3 144.2 3.86 201.9 0.22
Anthony Xie; 144.2 201.9 201.62 86.6 0 3
Round Opponent Judge Decision Anthony Xie
1 Oak Hall KZ
Nelson Okunlola
L
29
2 Lexington EL
Matthew Chen
L
28.5
3 Little Rock Central GR
Mark Woodhead
W
28.3
4 Fusion KS
Jayanne Forrest
W
29.4
5 Barrington OG
Miguel Harvey
W
28.6
6 Loyola LH
Nick Mirza
L
29.1
7 Isidore Newman JH
Nick Montecalvo
L
29
Aiden Sherwood, Houston Memorial High School 94th Seed 3 144.1 4 201.4 6.55
Aiden Sherwood; 144.13 201.37 170.98 86.7 0 3
Round Opponent Judge Decision Aiden Sherwood
1 Green Canyon RI
Jonas Le Barillec
W
28.4
2 NSU SF
Kyle Kopf
W
29
3 William G. Enloe TG
Indu Pandey
L
28.8
5 Westlake EA
Conal Thomas-McGinnis
W
29.6
6 Blair AC
Eddie Fitzgerald
L
29.1
7 Hunter MD
Nelson Okunlola
L
27.7
Lia Bu, Isidore Newman School 95th Seed 3 143.6 3.86 199.1 4.64
Lia Bu; 143.6 199.1 199.64 86.2 0 3
Round Opponent Judge Decision Lia Bu
1 Los Osos RN
Nick Montecalvo
W
29
2 Archbishop Mitty JP
Carter Levinson
L
28.5
3 American Heritage Plantation PG
Todd Kessler
W
29
4 Park City ES
Raymond Cho
L
26.5
5 Portola Bulldogs AS
Jasmine Stidham
L
28.4
6 Whitmer MZ
Joshua Coots
W
29
7 Houston Memorial DX
Kamil Merchant
L
28.7
Cierra Phillips, Rosemount Sr HS 96th Seed 3 143.5 3.71 201.3 7.27
Cierra Phillips; 143.5 201.3 201.3 86.4 0 3
Round Opponent Judge Decision Cierra Phillips
1 Durham JP
Bushra Shams
L
28
2 Green Canyon RI
Lisa Weber
L
29.1
3 Neenah MO
Kevin Sherwood
W
30
4 Whitmer KI
Cherish Recera
W
29
5 Episcopal School of Dallas FG
Raymond Cho
W
28.5
6 Strake Jesuit BE
Miguel Harvey
L
28.9
7 Westlake FD
Sarah London
L
27.8
Parker Cohen, Lake Highland Preparatory 97th Seed 3 143.5 2.71 201.4 4.84
Parker Cohen; 143.5 201.4 199.83 86.5 0 3
Round Opponent Judge Decision Parker Cohen
1 McDowell AG
Maya Sanghavi
L
28
2 McNeil AR
Jacob Nails
L
28
3 Houston Memorial SC
Conal Thomas-McGinnis
L
29
4 Miami Beach Sr MD
Kalina Pierga
W
28.9
5 Green Canyon RI
Jayanne Forrest
L
28.6
6 West Des Moines Valley TH
Sesh Joe
W
29
7 Scarsdale BM
Beckett Larcher
W
29.9
Nikita Tanguturi, American Heritage Boca/Delray HS 98th Seed 3 143.4 4 200.8 8.15
Nikita Tanguturi; 143.4 200.8 201.38 86 0 3
Round Opponent Judge Decision Nikita Tanguturi
1 Immaculate Heart ZB
Vishan Chaudhary
W
28.5
2 Charlotte Catholic DE
Tim Alderete
L
28.3
3 New Trier TS
Lena Mizrahi
W
28.4
4 Greenhill KD
Eddie Fitzgerald
L
28.7
5 Strake Jesuit JGe
Stephen Scopa
L
29.1
6 Harker AT
Nirmal Balachundhar
L
28.8
7 Evanston Twp GK
Matthew Chen
W
29
Claire Conner, Harvard-Westlake School 99th Seed 3 143.4 3.29 201.4 2.5
Claire Conner; 143.4 201.4 200.47 86.1 0 3
Round Opponent Judge Decision Claire Conner
1 Houston Memorial AQ
Maya Xia
L
28.3
2 Fishers RB
Cherish Recera
W
29
3 Vestavia Hills RC
Vikram Kalghatgi
L
29.7
4 Scarsdale BM
Raymond Zhang
W
28.8
5 Immaculate Heart JL
Whit Jackson
W
28.6
6 Brophy CT
Lucas Clarke
L
28.7
7 Harker AT
Madeleine Conrad-Mogin
L
28.3
Izaak Van Til, New Trier High School 100th Seed 3 143.4 2.86 200.7 2.6
Izaak Van Til; 143.4 200.7 199.42 86.1 0 3
Round Opponent Judge Decision Izaak Van Til
1 Hunter NK
John Scoggin
L
28.1
2 Harker QC
Lena Mizrahi
L
28.8
3 Miami Beach Sr MD
Jonas Le Barillec
W
28.4
4 Anderson BC
Niko Battle
L
28.9
5 Immaculate Heart RR
Daniel Luo
W
28.4
6 Okoboji TA
Nigel Taylor-Ward
L
29.2
7 Immaculate Heart LB
Vikram Kalghatgi
W
28.9
Sophia Mast, Appleton East HS 101st Seed 3 143.3 3.29 199.4 7.37
Sophia Mast; 143.3 199.4 198.16 86 0 3
Round Opponent Judge Decision Sophia Mast
1 Mountain Brook CG
Cherish Recera
L
29
2 William G. Enloe TG
Vikram Kalghatgi
L
29.1
3 Thomas Jefferson HSST TG
Jonas Le Barillec
W
28.4
4 Edina MK
Lena Mizrahi
W
28.3
5 American Heritage Plantation PG
Miguel Harvey
L
28.6
6 Oakland Catholic HH
Keri Stephens
L
29
7 Chesterton IQ
John Compton
W
27
Kartikeya Kotamraju, McNeil HS 102nd Seed 3 143.3 2.71 200.8 9.06
Kartikeya Kotamraju; 143.3 200.8 200.48 86.1 0 3
Round Opponent Judge Decision Kartikeya Kotamraju
1 Strake Jesuit ZD
Jonas Le Barillec
L
28.7
2 Chanhassen GL
Conal Thomas-McGinnis
L
29
3 Fishers RB
Jayanne Forrest
W
29.5
4 Chanhassen SA
Maya Sanghavi
W
28.9
5 Los Osos RN
Jacob Nails
L
28.2
6 Presentation NB
Evan Engel
L
28
7 Minnetonka NT
Muhammad Khattak
W
28.5
Sebastian Cho, Houston Memorial High School 103rd Seed 3 143.2 3.71 200.5 2.71
Sebastian Cho; 143.2 200.5 197.73 85.8 0 3
Round Opponent Judge Decision Sebastian Cho
1 Santa Monica RE
Sesh Joe
L
28.3
2 West Des Moines Valley AA
Niko Battle
L
29.2
3 Lake Highland Prep PC
Conal Thomas-McGinnis
W
29.3
4 Immaculate Heart RR
Vikram Kalghatgi
W
29
5 Presentation NB
Dino De La O
W
28
6 Harvard-Westlake AM
Maya Xia
L
28.5
7 Los Osos RN
Jonas Le Barillec
L
28.2
Victoria Ajayi, Newark Science 104th Seed 3 143.2 3.57 200.4 1.17
Victoria Ajayi; 143.2 200.4 198.59 85.9 0 3
Round Opponent Judge Decision Victoria Ajayi
1 William G. Enloe TG
Jharick Shields
L
28.8
2 Episcopal School of Dallas FG
Jayanne Forrest
L
28.7
3 Edina MK
Chetan Hertzig
W
28.5
4 Bronx Science JB
Anna Myers
W
28.7
5 West Des Moines Valley AA
Claudia Ribera
W
28.8
6 Interlake AS
Scott Phillips
L
28.5
7 Portola Bulldogs AS
Sesh Joe
L
28.4
Alexander George, Lake Highland Preparatory 105th Seed 3 143.2 3.29 198.9 7.39
Alexander George; 143.2 198.9 197.76 85.8 0 3
Round Opponent Judge Decision Alexander George
1 Neenah MO
Maya Sanghavi
W
28.5
2 Cypress Bay PS
Stephen Scopa
L
28.6
3 Interlake AS
Jason Smith
L
28.7
4 Houston Memorial DX
Conal Thomas-McGinnis
L
29.2
5 Minnetonka NT
Robby Gillespie
W
28.5
6 Mountain Brook CG
Jayanne Forrest
W
28.9
7 North Allegheny ED
Sesh Joe
L
26.5
Harshini Manian, Presentation HS 106th Seed 3 143 3 200.3 8.32
Harshini Manian; 143 200.32 198.64 85.8 0 3
Round Opponent Judge Decision Harshini Manian
1 Loyola BC
Jacob Nails
L
28.3
2 Strake Jesuit JP
Mina Lee
L
28.4
3 Cypress Bay GB
Jayanne Forrest
L
28.8
4 New Trier CS
Lisa Weber
W
29
5 Meadows AP
Mark Woodhead
W
28.5
6 Isidore Newman JH
Patrick Tolan
L
28.7
Grace Lynch, Chanhassen HS 107th Seed 3 142.9 4.14 200.5 0.62
Grace Lynch; 142.9 200.5 199.83 85.6 0 3
Round Opponent Judge Decision Grace Lynch
1 Oakland Catholic LW
Jason Smith
W
28.3
2 McNeil KK
Conal Thomas-McGinnis
W
29.7
3 Charlotte Catholic DE
Chris Randall
L
29
4 Vestavia Hills RC
Vishan Chaudhary
W
28.4
5 Scarsdale ZS
Ethan Massa
L
27.9
6 Lake Highland Prep AV
Stephen Scopa
L
28.5
7 Harker KM
Evan Engel
L
28.7
Tony Holm, West Des Moines Valley HS 108th Seed 3 142.9 2.71 198.9 0.26
Tony Holm; 142.9 198.9 170.43 85.9 0 3
Round Opponent Judge Decision Tony Holm
1 Okoboji TA
Nirmal Balachundhar
L
28.5
2 Immaculate Heart SO
John McMillan
L
28
3 Barrington RS
Kaija Snyder
L
26
4 Moore ES
Robbie Steirn
W
30
5 Bronx Science JB
Nigel Taylor-Ward
W
28.9
6 Lake Highland Prep PC
Sesh Joe
L
29
7 Charlotte Latin DA
Chetan Hertzig
W
28.5
Shelby O'Connell, Immaculate Heart High School 109th Seed 3 142.8 3 200.8 0.95
Shelby O'Connell; 142.63 200.78 199.48 85.05 0 3
Round Opponent Judge Decision Shelby O'Connell
1 Bronx Science WF
Robby Gillespie
L
28.1
2 West Des Moines Valley TH
John McMillan
W
29.3
3 Thomas Jefferson HSST AP
Vikram Kalghatgi
L
30
4 Marquette Univ SP
Patrick Tolan
W
28.4
5 Iowa City West MG
Nirmal Balachundhar
L
28
7 Vestavia Hills RC
Cort Sylvester
L
28.3
David Bogner, Poly Prep Country Day School 110th Seed 3 142.7 2.86 200.3 7.36
David Bogner; 142.7 200.3 200.89 85.7 0 3
Round Opponent Judge Decision David Bogner
1 Whitmer MZ
Conal Thomas-McGinnis
W
29.6
2 Anderson BC
Sarah London
L
28.4
3 Park City ES
Raymond Zhang
L
28.5
4 Cypress Bay GB
Maanik Chotalla
W
29
5 Vestavia Hills RC
Tom Evnen
L
28.8
6 Durham AA
Bushra Shams
L
28
7 Marquette Univ SP
John Compton
W
28
Thomas Knudsen, West Des Moines Valley HS 111th Seed 3 142.6 4 199.7 2.61
Thomas Knudsen; 142.63 199.73 169.8 85.65 0 3
Round Opponent Judge Decision Thomas Knudsen
1 Presentation NB
Muhammad Khattak
W
28.1
2 Scarsdale BM
Mark Kivimaki
W
28
3 McNeil AR
Dino De La O
L
28.4
4 Greenhill AZ
Chetan Hertzig
W
28.7
5 American Heritage Plantation PB
Becca Traber
L
28.9
6 Harvard-Westlake SK
Vikram Kalghatgi
L
29.1
Varsha Gande, Greenhill School 112th Seed 3 142.6 4.14 199.8 9.06
Varsha Gande; 142.6 199.8 198.73 85.6 0 3
Round Opponent Judge Decision Varsha Gande
1 Westlake EE
Evan Engel
W
28.6
2 Miami Beach Sr MD
Claudia Ribera
W
28.8
3 American Heritage Plantation EM
Adam Keller
W
28.5
4 Southlake Carroll TR
Jasmine Stidham
L
28.6
5 Scarsdale CC
Maya Xia
L
28.4
6 Bronx Science AW
Chris Castillo
L
28.4
7 Newark Science TO
Jharick Shields
L
28.5
Aditi Vinod, The Harker School 113th Seed 3 142.6 3.86 200 3.58
Aditi Vinod; 142.6 200 200.51 85.6 0 3
Round Opponent Judge Decision Aditi Vinod
1 Harrison GC
Raymond Zhang
L
28.2
2 West Des Moines Valley KC
Jacob Nails
W
28.8
3 Blair AC
Nirmal Balachundhar
L
28.7
4 Green Canyon BW
John Scoggin
W
27.9
5 Hunter NK
Whit Jackson
L
28.7
6 McDowell KP
Daniel Lewis
W
29.5
7 New Trier TS
David Dosch
L
28.2
Jane Lichtman, Immaculate Heart High School 114th Seed 3 142.6 3 200.1 3.5
Jane Lichtman; 142.6 200.1 199.84 85.5 0 3
Round Opponent Judge Decision Jane Lichtman
1 Edina MK
Indu Pandey
W
28.7
2 Santa Monica RE
Kedrick Stumbris
L
28.4
3 Evanston Twp CC
Raymond Zhang
L
27.8
4 Minnetonka NT
Bennett Eckert
W
28.6
5 Harvard-Westlake CC
Whit Jackson
L
28.5
6 Barrington OG
Daniel Lewis
W
29.7
7 Scarsdale VG
Maya Xia
L
28.4
Ollie Stoneman, Research Triangle HS 115th Seed 3 142.5 3 200.2 8.86
Ollie Stoneman; 142.5 200.2 200.63 85.5 0 3
Round Opponent Judge Decision Ollie Stoneman
1 Durham AA
Nelson Okunlola
W
28.4
2 Harvard-Westlake GZ
Jyleesa Hampton
L
28.5
3 Harker KM
Kamil Merchant
L
28.7
4 McDowell AG
Devansh Chauhan
L
28.3
5 Scarsdale BM
Jayanne Forrest
W
29.4
6 Houston Memorial DX
Daniel Luo
L
28.3
7 Brophy SA
Mike Bietz
W
28.6
M.C. (Mengcheng) Guo, Iowa City West 116th Seed 3 142.4 3.71 199.6 9.71
M.C. (Mengcheng) Guo; 142.4 199.6 197.32 85.4 0 3
Round Opponent Judge Decision M.C. (Mengcheng) Guo
1 Barrington RS
Niko Battle
W
29.5
2 Brophy SA
Evan Engel
W
28.5
3 Harvard-Westlake SM
Maya Xia
L
28.3
4 Strake Jesuit BE
Maya Sanghavi
L
28.6
5 Immaculate Heart SO
Nirmal Balachundhar
W
28.1
6 Harrison RA
Claudia Ribera
L
27.7
7 Evanston Twp HE
Jayanne Forrest
L
28.9
Osose Ewaleifoh, St. Andrew's Episcopal School 117th Seed 3 142.3 4.14 199 0.3
Osose Ewaleifoh; 142.3 199 199.4 85.2 0 3
Round Opponent Judge Decision Osose Ewaleifoh
1 Southlake Carroll TR
Dino De La O
L
28.5
2 Westwood SM
Mike Bietz
L
28.1
3 Evanston Twp AM
Claudia Ribera
W
28.6
4 Whitmer MZ
Kamil Merchant
W
27
5 Presentation MS
Chris Randall
W
29
6 American Heritage Plantation PB
Jose Denis
L
29.7
7 Anderson BC
Evan Engel
L
28.1
Kirtan Patel, McDowell HS 118th Seed 3 142.3 3.29 199.7 8.05
Kirtan Patel; 142.3 199.7 198.54 85.3 0 3
Round Opponent Judge Decision Kirtan Patel
1 Edgemont RG
Jonathan Horowitz
L
28
2 Appleton North MU
Jayanne Forrest
L
28.6
3 Cardinal Gibbons ZD
Cherish Recera
W
29
4 Park City CM
Elizabeth Sperti
W
28.5
5 Harker KM
Tim Alderete
L
28
6 Harker AV
Daniel Lewis
L
29.4
7 Edina MK
Spencer Orlowski
W
28.2
TJ Ascherl, Okoboji 119th Seed 3 142.1 4.71 198.4 0.25
TJ Ascherl; 142.1 198.4 197.49 85.1 0 3
Round Opponent Judge Decision TJ Ascherl
1 West Des Moines Valley TH
Nirmal Balachundhar
W
28.6
2 Strake Jesuit BE
Madeleine Conrad-Mogin
L
28.4
3 Loyola BC
Devansh Chauhan
W
29.3
4 Oak Hall KZ
Sesh Joe
L
28.1
5 Immaculate Heart FP
Chris Castillo
L
28
6 New Trier IV
Nigel Taylor-Ward
W
29
7 Appleton North MU
Maya Sanghavi
L
27
Alyssa Ashmore, West Des Moines Valley HS 120th Seed 3 142 3.29 199.9 2.81
Alyssa Makena; 142 199.9 201.15 85.1 0 3
Round Opponent Judge Decision Alyssa Makena
1 Lakeville South LS
Nick Smith
L
28.4
2 Houston Memorial SC
Niko Battle
W
30
3 Chesterton IQ
Bill Prater
W
27.9
4 American Heritage Plantation EM
Matthew Chen
L
28.9
5 Newark Science VA
Claudia Ribera
L
28.6
6 Bronx Science WF
Jugal Amodwala
W
28.1
7 Cypress Bay PS
Dino De La O
L
28
Francisco Gomez-Quinonez, The Episcopal School of Dallas 121st Seed 3 142 3.14 199.2 1.24
Francisco Gomez-Quinonez; 142 199.2 199.98 85.1 0 3
Round Opponent Judge Decision Francisco Gomez-Quinonez
1 New Trier CS
Casey Meyer
W
28.2
2 Newark Science VA
Jayanne Forrest
W
29.2
3 Westlake AL
James Stuckert
L
28.3
4 Katy Taylor AP
Evan Engel
L
28.3
5 Rosemount Sr CP
Raymond Cho
L
28
6 Newark Science TO
Nick Montecalvo
L
28.5
7 Cypress Bay IM
Crawford Leavoy
W
28.7
Jaden Ackerman, Lake Highland Preparatory 122nd Seed 3 141.9 3.57 198.3 6.96
Jaden Ackerman; 141.9 198.3 198.72 85.1 0 3
Round Opponent Judge Decision Jaden Ackerman
1 Harvard-Westlake SM
Bennett Eckert
L
27.7
2 West Des Moines Valley CG
Sesh Joe
W
28.3
3 Evanston Twp HE
Jyleesa Hampton
L
28.7
4 Apple Valley MA
Nelson Okunlola
W
28.5
5 Lakeville South LS
Chris Castillo
L
28.6
6 Fusion KS
Devansh Chauhan
W
28.2
7 Greenhill KD
Daniel Luo
L
28.3
Aaron Lee, Flintridge Preparatory 123rd Seed 3 141.8 4 198.3 6.81
Aaron Lee; 141.8 198.3 197.44 85.1 0 3
Round Opponent Judge Decision Aaron Lee
1 Westlake FD
Mina Lee
L
28.4
2 Thomas Jefferson HSST TG
Devansh Chauhan
W
28.1
3 Immaculate Heart FP
Patrick Tolan
W
28.4
4 Marquette Univ SL
Vishan Chaudhary
L
28.4
5 West Des Moines Valley KC
Indu Pandey
W
28.3
6 Greenhill AZ
Tim Alderete
L
28.4
7 Presentation MS
James Stuckert
L
28.3
Rebecca Ivans, Green Canyon High School 124th Seed 3 141.8 3.29 198.8 2.39
Rebecca Ivans; 141.8 198.8 168.93 84.7 0 3
Round Opponent Judge Decision Rebecca Ivans
1 Houston Memorial AS
Jonas Le Barillec
L
28
2 Rosemount Sr CP
Lisa Weber
W
29.3
3 Archbishop Mitty JL
Jugal Amodwala
L
27.8
4 Newark Science TO
Kamil Merchant
L
27
5 Lake Highland Prep PC
Jayanne Forrest
W
28.7
6 Neenah MO
Bushra Shams
W
28
7 Loyola JC
Robbie Steirn
L
30
Julian Bekong, The Bronx High School Of Science 125th Seed 3 141.7 3 198.4 8.75
Dahlia Bekong; 141.7 198.4 197.21 85 0 3
Round Opponent Judge Decision Dahlia Bekong
1 Chanhassen SA
Madeleine Conrad-Mogin
W
28
2 Marquette Univ SL
Niko Battle
L
28.4
3 Hunter NK
Jugal Amodwala
L
27.9
4 Newark Science VA
Anna Myers
L
28.6
5 West Des Moines Valley TH
Nigel Taylor-Ward
L
28.8
6 Meadows AP
Mina Lee
W
28
7 McDowell AG
Claudia Ribera
W
28.7
Alex Dumas, Cardinal Gibbons 126th Seed 3 141.7 3 198.3 9.97
Alex Dumas; 141.7 198.3 197.83 84.9 0 3
Round Opponent Judge Decision Alex Dumas
1 Harker KM
Lisa Weber
W
29.2
2 Thomas Jefferson HSST AP
John Compton
L
29
3 West Des Moines Valley CG
Maanik Chotalla
L
28.2
4 Chesterton IQ
Matthew Chen
W
27.8
5 Blair AC
Kamil Merchant
L
28.5
6 Green Canyon BW
Ben Rosenthal
W
27.4
7 Lakeville South LS
Vishan Chaudhary
L
28.2
Claire Gilbert, West Des Moines Valley HS 127th Seed 3 141.6 3.29 199.6 7.71
Claire Gilbert; 141.6 199.6 168.15 84.9 0 3
Round Opponent Judge Decision Claire Gilbert
1 Meadows AP
Dino De La O
W
28
2 Lake Highland Prep JA
Sesh Joe
L
28.2
3 Cardinal Gibbons AD
Maanik Chotalla
W
28.5
4 American Heritage Plantation PB
Mark Kivimaki
L
28.2
5 Dulles AS
James Stuckert
L
28.4
6 Minnetonka SW
Robbie Steirn
W
30
7 Seven Lakes RR
Devansh Chauhan
L
28.3
Niha Bozza, Presentation HS 128th Seed 3 141.6 3 198.2 3.42
Niha Bozza; 141.6 198.2 197.67 84.6 0 3
Round Opponent Judge Decision Niha Bozza
1 West Des Moines Valley TK
Muhammad Khattak
L
28.2
2 Harker AT
John Scoggin
L
27.6
3 Brophy SA
Robby Gillespie
W
28.3
4 Minnetonka SW
Vikram Kalghatgi
W
29
5 Houston Memorial SC
Dino De La O
L
28
6 McNeil KK
Evan Engel
W
28.1
7 Scarsdale WC
Cherish Recera
L
29
Ethan Seabourn, Moore HS 129th Seed 3 141.6 2.71 197.7 3.47
Ethan Seabourn; 141.6 197.7 170.45 85.1 0 3
Round Opponent Judge Decision Ethan Seabourn
1 Scarsdale WC
Conal Thomas-McGinnis
L
29
2 Little Rock Central GR
Cherish Recera
W
29
3 Westlake FD
Bill Prater
L
26.1
4 West Des Moines Valley TH
Robbie Steirn
L
30
5 Oakland Catholic LW
Casey Meyer
L
28.2
6 Meadows CA
Bennett Eckert
W
27.9
7 Thomas Jefferson HSST TG
Kamil Merchant
W
27.5
David Adler, Isidore Newman School 130th Seed 3 141.4 3.29 197.8 2.28
David Adler; 141.4 197.8 201.38 84.6 0 3
Round Opponent Judge Decision David Adler
1 Evanston Twp HE
Chetan Hertzig
L
28.5
2 American Heritage Plantation AD
Kaija Snyder
L
29
3 Immaculate Heart ZB
Bennett Eckert
W
27.4
4 McDowell SA
Bill Prater
W
28.1
5 Bellarmine EG
Jonathan Alston
L
28
6 New Trier TS
Mike Bietz
L
28
7 Denver East SB
Eddie Fitzgerald
W
28.8
Kyle Stephens, Fusion Academy 131st Seed 3 141.2 3.29 191.2 5.73
Kyle Stephens; 141.2 191.2 195.39 84.8 0 3
Round Opponent Judge Decision Kyle Stephens
1 New Trier TS
Chris Randall
L
28.4
2 Lake Highland Prep JD
Jason Smith
W
28.3
3 Westwood SM
Claudia Ribera
L
27.9
4 Interlake AX
Jayanne Forrest
L
29
5 Nova VA
Todd Kessler
W
28.5
6 Lake Highland Prep JA
Devansh Chauhan
L
28.1
7 McDowell SA
Kaija Snyder
W
21
Bennett Fees, Brophy College Prep 132nd Seed 3 141 3.71 197.1 0.66
Bennett Fees; 141 197.1 197.3 84.7 0 3
Round Opponent Judge Decision Bennett Fees
1 Harker AT
Jason Yang
L
28.4
2 Lexington SG
Robby Gillespie
L
28.4
3 Minnetonka PB
John Compton
W
28
4 North Allegheny ED
Jonas Le Barillec
L
28.3
5 Durham AA
Ben Rosenthal
W
27.4
6 Scarsdale VG
Dino De La O
L
27.9
7 Evanston Twp CC
Nick Mirza
W
28.7
Christian Glenos, Mountain Brook HS 133rd Seed 3 140.9 3.29 196.9 0
Christian Glenos; 140.9 196.9 196.7 84.5 0 3
Round Opponent Judge Decision Christian Glenos
1 Appleton East SM
Cherish Recera
W
29
2 Chesterton IQ
Bushra Shams
L
27
3 Harvard-Westlake AM
Crawford Leavoy
L
28.6
4 Barrington ANy
Raymond Cho
W
27.8
5 Harvard-Westlake SK
Aly Fiebrantz
L
28
6 Lake Highland Prep AG
Jayanne Forrest
L
28.6
7 Barrington RS
Jonathan Alston
W
27.9
Michelle Zheng, Whitmer HS 134th Seed 3 140.7 2.71 196.4 8.11
Michelle Zheng; 140.7 196.4 199.06 84.7 0 3
Round Opponent Judge Decision Michelle Zheng
1 Poly Prep Country Day DB
Conal Thomas-McGinnis
L
28.9
2 John F. Kennedy AS
Casey Meyer
W
28.3
3 Archbishop Mitty JP
Nelson Okunlola
L
28.4
4 St. Andrew's Episcopal OE
Kamil Merchant
L
26.8
5 Evanston Twp GK
Jason Smith
W
27.5
6 Isidore Newman LB
Joshua Coots
L
28
7 St. Andrew's Episcopal AH
Elizabeth Sperti
W
28.5
Kathleen Inman, Whitmer HS 135th Seed 3 140.6 2.57 196.6 0.65
Kathleen Inman; 140.6 196.6 196.07 83.9 0 3
Round Opponent Judge Decision Kathleen Inman
1 Scarsdale ZS
Mark Kivimaki
L
27.9
2 Nova VA
Casey Meyer
L
27.9
3 New Trier CS
Anna Myers
W
28.1
4 Rosemount Sr CP
Cherish Recera
L
29
5 Neenah MO
Oksana Savransky
W
28.9
6 Denver East SB
John Compton
W
27
7 Harrison AZ
Tim Alderete
L
27.8
Priscilla Bunday, Minnetonka HS 136th Seed 3 140.3 2.83 196.8 4.99
Priscilla Bunday; 140.25 196.82 197.17 84.45 0 3
Round Opponent Judge Decision Priscilla Bunday
1 West Des Moines Valley KC
Todd Kessler
L
28.5
2 Houston Memorial DX
Robby Gillespie
L
28.3
3 Brophy BF
John Compton
L
27
4 Meadows CA
Mina Lee
L
27.4
5 Cardinal Gibbons ZD
John McMillan
W
28
6 Barrington ANy
Annabelle Arney
W
29.5
Adam Astrachan, Durham Academy 137th Seed 3 140.3 3 196 3.87
Adam Astrachan; 140.3 196 197.13 84.3 0 3
Round Opponent Judge Decision Adam Astrachan
1 Research Triangle OS
Nelson Okunlola
L
27.9
2 Archbishop Mitty JL
Nirmal Balachundhar
L
28.4
3 Munster AM
Jason Smith
W
27.5
4 Harker QC
Jacob Nails
L
28.5
5 Brophy BF
Ben Rosenthal
L
27.2
6 Poly Prep Country Day DB
Bushra Shams
W
28
7 Barrington OG
Cherish Recera
W
28.5
Emma Stockwell, Park City 138th Seed 3 140 3.86 195.6 2.54
Emma Stockwell; 140 195.6 196.79 83.9 0 3
Round Opponent Judge Decision Emma Stockwell
1 St. Andrew's Episcopal AH
John Compton
W
27.5
2 Harvard-Westlake AG
Maanik Chotalla
L
28.7
3 Poly Prep Country Day DB
Raymond Zhang
W
28.7
4 Isidore Newman LB
Raymond Cho
W
26.9
5 West Des Moines Valley AJ
Jonathan Horowitz
L
28
6 American Heritage Plantation EM
Madeleine Conrad-Mogin
L
27.4
7 West Des Moines Valley KC
Sam Azbel
L
28.4
Atin Pothiraj, Thomas Jefferson HSST 139th Seed 3 139.8 3.71 196.3 8.11
Atin Pothiraj; 139.8 196.3 194.14 84.5 0 3
Round Opponent Judge Decision Atin Pothiraj
1 Harrison AZ
Kaija Snyder
L
28.1
2 Cardinal Gibbons AD
John Compton
W
29.5
3 Immaculate Heart SO
Vikram Kalghatgi
W
27
4 Scarsdale CC
Ethan Massa
L
28.2
5 Harker QC
Rodrigo Paramo
L
28.3
6 Westlake EA
Matthew Chen
W
28.2
7 Denver East TH
Nigel Taylor-Ward
L
27
William Freedman, The Bronx High School Of Science 140th Seed 3 139.8 3.29 195.5 1.3
William Freedman; 139.8 195.5 196.11 84 0 3
Round Opponent Judge Decision William Freedman
1 Immaculate Heart SO
Robby Gillespie
W
28.4
2 Harker KM
Bennett Eckert
L
28.4
3 Strake Jesuit JGe
Madeleine Conrad-Mogin
L
27.4
4 Los Osos RN
Anna Myers
L
28.2
5 Charlotte Latin DA
Muhammad Khattak
W
28.2
6 West Des Moines Valley AA
Jugal Amodwala
L
27.6
7 Westlake EA
Nick Smith
W
27.3
Lauren Weiss, Oakland Catholic High School 141st Seed 3 138.1 3 194.3 1.81
Lauren Weiss; 137.88 194.25 197.71 83.25 0 3
Round Opponent Judge Decision Lauren Weiss
1 Chanhassen GL
Jason Smith
L
26.5
2 Lake Highland Prep AV
Kamil Merchant
L
26.5
3 Minnetonka NT
Cherish Recera
L
28
5 Moore ES
Casey Meyer
W
28.3
6 Denver East TH
John Compton
L
27.5
7 Minnetonka SW
Lisa Weber
W
29.7
Steven Wang, Minnetonka HS 142nd Seed 2 144.6 3.14 202.6 2.44
Steven Wang; 144.6 202.6 173.33 86.5 0 2 57th speaker
Round Opponent Judge Decision Steven Wang
1 Evanston Twp CC
Cherish Recera
L
29
2 Hunter MD
Jyleesa Hampton
W
28.6
3 NSU SF
Devansh Chauhan
L
28.5
4 Presentation NB
Vikram Kalghatgi
L
28.9
5 Chesterton IQ
Deserea Niemann
W
28
6 West Des Moines Valley CG
Robbie Steirn
L
30
7 Oakland Catholic LW
Lisa Weber
L
29.6
Megan O'Keefe, Neenah HS 143rd Seed 2 144.6 2.71 202.1 8.98
Megan O'Keefe; 144.6 202.1 201.9 86.6 0 2 59th speaker
Round Opponent Judge Decision Megan O'Keefe
1 Lake Highland Prep AG
Maya Sanghavi
L
27.5
2 Harker AM
Mark Woodhead
L
28.7
3 Rosemount Sr CP
Kevin Sherwood
L
30
4 Immaculate Heart ZB
Dominic Henderson
W
28.2
5 Whitmer KI
Oksana Savransky
L
29.7
6 Green Canyon RI
Bushra Shams
L
28
7 Little Rock Central GR
Annabelle Arney
W
30
Om Gandhi, Barrington High School 144th Seed 2 143.1 3 200.7 0.09
Om Gandhi; 143.1 200.7 200.73 85.9 0 2
Round Opponent Judge Decision Om Gandhi
1 Westlake AL
Raul Larsen
L
28.7
2 Pine Crest Prep LS
Bushra Shams
W
29
3 Lake Highland Prep JD
Mark Woodhead
L
28.5
4 Meadows AP
Chetan Hertzig
W
28.2
5 Interlake AX
Miguel Harvey
L
28
6 Immaculate Heart JL
Daniel Lewis
L
29.6
7 Durham AA
Cherish Recera
L
28.7
Celia Chambers, Evanston Twp HS 145th Seed 2 142.8 3.57 199.8 0.63
Celia Chambers; 142.8 199.8 196.75 85.6 0 2
Round Opponent Judge Decision Celia Chambers
1 Minnetonka SW
Cherish Recera
W
29
2 Scarsdale CC
Becca Traber
L
28.5
3 Immaculate Heart JL
Raymond Zhang
W
28
4 Harvard-Westlake GZ
Mark Woodhead
L
28.7
5 Loyola JC
Spencer Orlowski
L
28.5
6 Westlake FD
Maanik Chotalla
L
28.5
7 Brophy BF
Nick Mirza
L
28.6
Sandy Askins, McDowell HS 146th Seed 2 142.7 3.14 200.7 7.86
Sandy Askins; 142.7 200.7 198.99 85.2 0 2
Round Opponent Judge Decision Sandy Askins
1 Vestavia Hills RC
Varad Agarwala
L
28.3
2 Southlake Carroll TR
Matthew Chen
L
28.4
3 Meadows CA
Nirmal Balachundhar
W
28.5
4 Isidore Newman DA
Bill Prater
L
28
5 Barrington ANy
Kevin Sherwood
W
29.5
6 Barrington RS
Raymond Zhang
L
28
7 Fusion KS
Kaija Snyder
L
30
Serena Barish, Denver East HS 147th Seed 2 142.4 3 199.4 8.47
Serena Barish; 142.4 199.4 168.42 85.5 0 2
Round Opponent Judge Decision Serena Barish
1 Hill NL
Crawford Leavoy
L
28.7
2 New Trier CS
Robbie Steirn
W
30
3 Evanston Twp GK
Kalina Pierga
W
28.5
4 Seven Lakes RR
Jonas Le Barillec
L
28.6
5 Appleton North MU
Stephen Scopa
L
28.4
6 Whitmer KI
John Compton
L
27
7 Isidore Newman DA
Eddie Fitzgerald
L
28.2
Zachary Dumas, Cardinal Gi