USC Damus Spring Trojan Championships

2019 — Los Angeles, CA/US

Cumulative Results: NLD

Wyeth Renwick, Marlborough School 1st Seed 5 116.5 58.2 174.4 11 3.78
Round Opponent Judge Decision
1 ModernBrain ML
Ken Smith
W
2 Harvard-Westlake JI
Carly Pearlman
L
3 Meadows AP
Ari Davidson
W
4 Harvard-Westlake SL
Mike Murray
W
5 Beckman CK
Vishan Chaudhary
W
6 Harvard-Westlake SK
Ian Cook
W
8 Harvard-Westlake MK
Kelley Kim
L
Simon Lee, Harvard-Westlake 2nd Seed 5 115.6 58 172.6 14.33 1.05
Round Opponent Judge Decision
1 Peninsula HC
Eshaan Verma
W
2 Meadows SL
Kinsey Bluestein
W
3 Beckman CK
Rachel Jenkins
W
4 Marlborough WR
Mike Murray
L
5 Beckman AP
Josh Raphaelson
W
6 Immaculate Heart SO
Kristin Eisner
W
9 Beckman CK
Julia Steinberg
W
Steven Ko, Harvard-Westlake 3rd Seed 5 115.4 57.6 172.8 10.5 8.89
Round Opponent Judge Decision
1 Marlborough NB
Victor Briseno
W
2 Immaculate Heart SO
Mike Murray
W
3 Marlborough VA
Gabbi Green
W
4 Meadows SL
Ali Heera
W
5 Nova 42 SZ
Eshaan Verma
W
6 Marlborough WR
Ian Cook
L
8 Beckman CK
Julia Steinberg
L
Claire Conner, Harvard-Westlake 4th Seed 5 115 58 171.3 17.33 2.86
Round Opponent Judge Decision
1 ModernBrain PR
Ali Heera
W
2 Palos Verdes Independent ES
Andrew Little
W
3 Marlborough RM
Joshua Alpert
W
4 Meadows AP
Josh Raphaelson
L
5 Immaculate Heart SO
Rachel Jenkins
W
6 Beckman AP
Mike Murray
W
Julia Im, Harvard-Westlake 5th Seed 4 116.6 58 174.9 11.83 3.16
Round Opponent Judge Decision
1 Palos Verdes Independent IK
Ali Heera
W
2 Marlborough WR
Carly Pearlman
W
3 Beckman VS
Mike Murray
W
4 Beckman JA
Rachel Jenkins
L
5 Marlborough VA
Shanzeh Faheem
W
6 Beckman CK
Joshua Alpert
L
7 Palos Verdes Independent ES
Julia Steinberg
W
Sabrina Zhang, Nova 42 Academy 6th Seed 4 116.2 58.8 173.5 13.5 7.03
Round Opponent Judge Decision
1 Harvard-Westlake ML
Kelley Kim
W
2 Marlborough AW
Andrew Little
W
3 Harvard-Westlake HH
Kristin Eisner
W
4 Harvard-Westlake MK
Josh Raphaelson
W
5 Harvard-Westlake SK
Eshaan Verma
L
6 Harvard-Westlake GM
Shira Silver
L
7 Beckman CK
Andrew Little
L
Gus Mingst, Harvard-Westlake 7th Seed 4 115.8 58.1 173.6 16.83 7.58
Round Opponent Judge Decision
1 Beckman AP
Andrew Little
L
2 Marlborough ED
Eshaan Verma
W
3 ModernBrain PR
Ian Cook
W
4 Immaculate Heart SO
Ken Smith
L
5 Palos Verdes Independent IK
Kristin Eisner
W
6 Nova 42 SZ
Shira Silver
W
7 Beckman VS
Ian Cook
W
Matthew Ko, Harvard-Westlake 8th Seed 4 114.8 57.7 171.5 17.67 3.45
Round Opponent Judge Decision
1 ModernBrain AL
Ken Smith
W
2 Beckman CK
Naomi Raal
L
3 Beckman AP
Eshaan Verma
W
4 Nova 42 SZ
Josh Raphaelson
L
5 ModernBrain PV
Mike Murray
W
6 Beckman JA
Andrew Little
W
7 Marlborough VA
Eshaan Verma
W
8 Marlborough WR
Kelley Kim
W
Violet Affleck, Marlborough School 9th Seed 4 114.1 56.8 170.8 16.17 8.93
Round Opponent Judge Decision
1 Meadows SL
Carly Pearlman
W
2 Peninsula HC
Ian Cook
W
3 Harvard-Westlake SK
Gabbi Green
L
4 Harvard-Westlake HH
Joshua Alpert
W
5 Harvard-Westlake JI
Shanzeh Faheem
L
6 Palos Verdes Independent IK
Samantha McLoughlin
W
7 Harvard-Westlake MK
Eshaan Verma
L
Vincent Smith, Beckman High School 10th Seed 4 113.8 57.1 170.9 19.67 9.77
Round Opponent Judge Decision
1 ModernBrain PV
Ian Cook
W
2 Harvard-Westlake ML
Ali Heera
L
3 Harvard-Westlake JI
Mike Murray
L
4 ModernBrain PR
Kristin Eisner
W
5 Meadows AP
Samantha McLoughlin
W
6 Marlborough AW
Ari Davidson
W
7 Harvard-Westlake GM
Ian Cook
L
Cookie Kim, Beckman High School 11th Seed 4 113.6 56.3 170.5 10.67 3.59
Round Opponent Judge Decision
1 Marlborough ED
Andrew Little
W
2 Harvard-Westlake MK
Naomi Raal
W
3 Harvard-Westlake SL
Rachel Jenkins
L
4 Harvard-Westlake JM
Eshaan Verma
W
5 Marlborough WR
Vishan Chaudhary
L
6 Harvard-Westlake JI
Joshua Alpert
W
7 Nova 42 SZ
Andrew Little
W
8 Harvard-Westlake SK
Julia Steinberg
W
9 Harvard-Westlake SL
Julia Steinberg
L
Eric Sheng, Palos Verdes Independent 12th Seed 4 112.7 56.2 169.1 18.33 8.89
Round Opponent Judge Decision
1 Beckman JA
Eshaan Verma
W
2 Harvard-Westlake CC
Andrew Little
L
3 Harvard-Westlake ML
Gabbi Green
L
4 Marlborough ED
Samantha McLoughlin
W
5 Harvard-Westlake JM
Kristin Eisner
W
6 Meadows AP
Vishan Chaudhary
W
7 Harvard-Westlake JI
Julia Steinberg
L
Shelby O'Connell, Immaculate Heart High School 13th Seed 3 116 58 172.8 10.33 5.78
Round Opponent Judge Decision
1 Marlborough AW
Ian Cook
W
2 Harvard-Westlake SK
Mike Murray
L
3 Harvard-Westlake JM
Ali Heera
W
4 Harvard-Westlake GM
Ken Smith
W
5 Harvard-Westlake CC
Rachel Jenkins
L
6 Harvard-Westlake SL
Kristin Eisner
L
Alex Pham, Beckman High School 14th Seed 3 115.3 57.9 172.8 10.83 9.03
Round Opponent Judge Decision
1 Harvard-Westlake GM
Andrew Little
W
2 Palos Verdes Independent IK
Naomi Raal
W
3 Harvard-Westlake MK
Eshaan Verma
L
4 Harvard-Westlake ML
Kristin Eisner
W
5 Harvard-Westlake SL
Josh Raphaelson
L
6 Harvard-Westlake CC
Mike Murray
L
Natalie Bernstein, Marlborough School 15th Seed 3 114.7 57.4 172.2 18.33 3.49
Round Opponent Judge Decision
1 Harvard-Westlake SK
Victor Briseno
L
2 ModernBrain PR
Ken Smith
L
3 Beckman JA
Samantha McLoughlin
L
4 ModernBrain ML
Ari Davidson
W
5 ModernBrain AL
Shira Silver
W
6 Harvard-Westlake JM
Ian Cook
W
Jessica Ark, Beckman High School 16th Seed 3 113.2 56.7 169.7 13 3.88
Round Opponent Judge Decision
1 Palos Verdes Independent ES
Eshaan Verma
L
2 Harvard-Westlake HH
Josh Raphaelson
L
3 Marlborough NB
Samantha McLoughlin
W
4 Harvard-Westlake JI
Rachel Jenkins
W
5 Harvard-Westlake ML
Joshua Alpert
W
6 Harvard-Westlake MK
Andrew Little
L
Pradyuman Raja, ModernBrain 17th Seed 3 112.6 56.7 169.6 13.33 8.65
Round Opponent Judge Decision
1 Harvard-Westlake CC
Ali Heera
L
2 Marlborough NB
Ken Smith
W
3 Harvard-Westlake GM
Ian Cook
L
4 Beckman VS
Kristin Eisner
L
5 Marlborough RM
Samantha McLoughlin
W
6 Harvard-Westlake HH
Rachel Jenkins
W
Hope Hsieh, Harvard-Westlake 18th Seed 3 112.6 56.5 168.9 15.83 8.01
Round Opponent Judge Decision
1 Meadows AP
Mike Murray
W
2 Beckman JA
Josh Raphaelson
W
3 Nova 42 SZ
Kristin Eisner
L
4 Marlborough VA
Joshua Alpert
L
5 Marlborough AW
Shira Silver
W
6 ModernBrain PR
Rachel Jenkins
L
Sophia Lopez, The Meadows School 19th Seed 3 112.3 56.3 168.7 16.5 6.44
Round Opponent Judge Decision
1 Marlborough VA
Carly Pearlman
L
2 Harvard-Westlake SL
Kinsey Bluestein
L
3 ModernBrain AL
Kristin Eisner
W
4 Harvard-Westlake SK
Ali Heera
L
5 Peninsula HC
Vishan Chaudhary
W
6 Marlborough ED
Shira Silver
W
Marissa Lee, Harvard-Westlake 20th Seed 3 111.9 56.3 168.9 14.67 6.47
Round Opponent Judge Decision
1 Nova 42 SZ
Kelley Kim
L
2 Beckman VS
Ali Heera
W
3 Palos Verdes Independent ES
Gabbi Green
W
4 Beckman AP
Kristin Eisner
L
5 Beckman JA
Joshua Alpert
L
6 ModernBrain AL
Andrew Little
W
Jack Moreland, Harvard-Westlake 21st Seed 2 115.7 58 173.2 16.67 7.35
Round Opponent Judge Decision
1 Marlborough RM
Mike Murray
W
2 ModernBrain ML
Josh Raphaelson
W
3 Immaculate Heart SO
Ali Heera
L
4 Beckman CK
Eshaan Verma
L
5 Palos Verdes Independent ES
Kristin Eisner
L
6 Marlborough NB
Ian Cook
L
Alex Pasha, The Meadows School 22nd Seed 2 113.6 56.6 169.8 12.33 1.59
Round Opponent Judge Decision
1 Harvard-Westlake HH
Mike Murray
L
2 ModernBrain PV
Ali Heera
W
3 Marlborough WR
Ari Davidson
L
4 Harvard-Westlake CC
Josh Raphaelson
W
5 Beckman VS
Samantha McLoughlin
L
6 Palos Verdes Independent ES
Vishan Chaudhary
L
Mike Li, ModernBrain 23rd Seed 2 113 56.6 169.6 19.5 4.98
Round Opponent Judge Decision
1 Marlborough WR
Ken Smith
L
2 Harvard-Westlake JM
Josh Raphaelson
L
3 Marlborough AW
Vishan Chaudhary
L
4 Marlborough NB
Ari Davidson
L
5 Marlborough ED
Joanna Im
W
6 Peninsula HC
Samantha McLoughlin
W
Ian Kim, Palos Verdes Independent 24th Seed 2 111.5 56.1 167.4 15 3.74
Round Opponent Judge Decision
1 Harvard-Westlake JI
Ali Heera
L
2 Beckman AP
Naomi Raal
L
3 ModernBrain PV
Joanna Im
W
4 Marlborough RM
Eshaan Verma
W
5 Harvard-Westlake GM
Kristin Eisner
L
6 Marlborough VA
Samantha McLoughlin
L
Alexis Weiss, Marlborough School 25th Seed 2 111.2 56 167.1 16.5 8.63
Round Opponent Judge Decision
1 Immaculate Heart SO
Ian Cook
L
2 Nova 42 SZ
Andrew Little
L
3 ModernBrain ML
Vishan Chaudhary
W
4 ModernBrain PV
Ken Smith
W
5 Harvard-Westlake HH
Shira Silver
L
6 Beckman VS
Ari Davidson
L
Rosetta Millar, Marlborough School 26th Seed 2 109.4 55.1 162.9 20.83 4.66
Round Opponent Judge Decision
1 Harvard-Westlake JM
Mike Murray
L
2 ModernBrain AL
Kinsey Bluestein
W
3 Harvard-Westlake CC
Joshua Alpert
L
4 Palos Verdes Independent IK
Eshaan Verma
L
5 ModernBrain PR
Samantha McLoughlin
L
6 ModernBrain PV
Josh Raphaelson
W
Ela Desai, Marlborough School 27th Seed 1 112.7 56.3 168.2 16.67 8.34
Round Opponent Judge Decision
1 Beckman CK
Andrew Little
L
2 Harvard-Westlake GM
Eshaan Verma
L
3 Peninsula HC
Ari Davidson
W
4 Palos Verdes Independent ES
Samantha McLoughlin
L
5 ModernBrain ML
Joanna Im
L
6 Meadows SL
Shira Silver
L
Henry Chung, Peninsula High School 28th Seed 1 110.8 55.3 167.8 18.33 5.35
Round Opponent Judge Decision
1 Harvard-Westlake SL
Eshaan Verma
L
2 Marlborough VA
Ian Cook
L
3 Marlborough ED
Ari Davidson
L
4 ModernBrain AL
Ali Heera
W
5 Meadows SL
Vishan Chaudhary
L
6 ModernBrain ML
Samantha McLoughlin
L
Praveen Vadlamani, ModernBrain 29th Seed 0 109 55 162.3 19.17 3.8
Round Opponent Judge Decision
1 Beckman VS
Ian Cook
L
2 Meadows AP
Ali Heera
L
3 Palos Verdes Independent IK
Joanna Im
L
4 Marlborough AW
Ken Smith
L
5 Harvard-Westlake MK
Mike Murray
L
6 Marlborough RM
Josh Raphaelson
L
Alex Lin, ModernBrain 30th Seed 0 108.1 54 165 19.33 0.39
Round Opponent Judge Decision
1 Harvard-Westlake MK
Ken Smith
L
2 Marlborough RM
Kinsey Bluestein
L
3 Meadows SL
Kristin Eisner
L
4 Peninsula HC
Ali Heera
L
5 Marlborough NB
Shira Silver
L
6 Harvard-Westlake ML
Andrew Little
L