Bracket
45th Harvard National Forensics Tournament
VLD
Triples (64) Doubles (32) Octafinals (16) Quarterfinals (8) Semifinals (4) Finals (2) Champion
1. Success Academy Manhattan TR
Success Academy Manhattan TR
Success Academy Manhattan TR
Success Academy Manhattan TR
St. Andrew's Episcopal IB
Cambridge Rindge and Latin AG
Cambridge Rindge and Latin AG
Andrew Garber
64. Roslyn AG
33. Strake Jesuit College Prep AMe
Strake Jesuit College Prep AMe
32. Lexington VR
17. William G. Enloe TG
William G. Enloe TG
Princeton DS
48. Lake Travis BO
49. Tulsa Washington SR
Princeton DS
16. Princeton DS
9. West Broward EM
West Broward EM
West Broward EM
St. Andrew's Episcopal IB
56. Ridge AL
41. Roslyn BL
Roslyn BL
24. Millburn AH
25. All Saints Episcopal GL
American Heritage Plantation PB
St. Andrew's Episcopal IB
40. American Heritage Plantation PB
57. Carnegie Vanguard AB
St. Andrew's Episcopal IB
8. St. Andrew's Episcopal IB
5. Walt Whitman DH
Walt Whitman DH
Walt Whitman DH
Walt Whitman DH
American Heritage Plantation RG
60. Harrison GC
37. Hunter NK
Lake Highland Prep SS
28. Lake Highland Prep SS
21. Larcher Independent BL
Larcher Independent BL
Larcher Independent BL
44.
53. Walt Whitman BW
Charlotte Catholic DE
12. Charlotte Catholic DE
13. Scarsdale CC
Scarsdale CC
American Heritage Plantation RG
American Heritage Plantation RG
52. Bergen County Academies MS
45. Success Academy Manhattan LD
American Heritage Plantation RG
20. American Heritage Plantation RG
29. Acton-Boxborough ML
Acton-Boxborough ML
Acton-Boxborough ML
36. Strake Jesuit AM
61. Lexington JM
Lexington JM
4. Lexington EL
3. Edgemont RG
Edgemont RG
Edgemont RG
Lexington SG
Hunter MN
62. NSU SF
35. Hunter SK
Needham ZL
30. Needham ZL
19. Lake Highland Prep AM
Lake Highland Prep AM
Lexington SG
46. Harrison AZ
51. Harrison EV
Lexington SG
14. Lexington SG
11. Hunter MN
Hunter MN
Hunter MN
Hunter MN
54. Strake Jesuit College Prep BE
43. James Bowie TW
Success Academy Manhattan BC
22. Success Academy Manhattan BC
27. Freehold Township NL
West Broward AC
King AK
38. West Broward AC
59. King AK
King AK
6. Westview Independent RS
7. West Des Moines Valley AJ
West Des Moines Valley AJ
Success Academy Manhattan CE
Success Academy Manhattan CE
Cambridge Rindge and Latin AG
58. Strake Jesuit College Prep VL
39. Strake Jesuit College Prep WH
Success Academy Manhattan CE
26. Success Academy Manhattan CE
23. Lake Highland Prep JW
Lake Highland Prep JW
Phillips Academy Andover TC
42. Keller JB
55. Strake Jesuit College Prep JH
Phillips Academy Andover TC
10. Phillips Academy Andover TC
15. Stuyvesant CL
Stuyvesant CL
Cambridge Rindge and Latin AG
Cambridge Rindge and Latin AG
50. Newsome DB
47. Thomas Jefferson HSST RK
Cambridge Rindge and Latin AG
18. Cambridge Rindge and Latin AG
31. Westview Independent RSu
Houston Memorial AQ
West Des Moines Valley CT
34. Houston Memorial AQ
63. Chaminade PV
West Des Moines Valley CT
2. West Des Moines Valley CT