Glenbrooks Speech and Debate Tournament

2018 — Northbrook and Glenview, IL/US

155 Judges in Individual Events

Para First Last School State
Camille Acosta Santa Ana High School CA
Audrey Addison Oxbridge Academy of the Palm Beaches FL
Michele Aklan West Orange High School FL
Hector Alvero Western High School FL
Rita Anderson Eagan HS MN
Joni Anker Eagan HS MN
Dan Ball Munster HS IN
Andrew Barrett J Frank Dobie HS TX
Marco Bazan James Bowie High School TX
Brady Beckman Eastview HS MN
Emily Benavides Advanced Learning Academy HS CA
Matt Bender Hired
Lauren Bond Western High School FL
Mike Borgsdorf Granada Hills Charter High School CA
Sandhya Boyapalle Carrollwood Day School FL
Andrew Brady Chaska HS MN
Pamela Brown Bradley Tech WI
Ayanna Brown Munster HS IN
Anna Bullock Chanhassen HS MN
Dario Camara Western High School FL
Luis Cardenas Democracy Prep Charter High NY
Murphy Cavanaugh Hired
Victor Cervantes Brophy College Prep AZ
Becky Chabot Wayzata High School MN
Aaron Coffey Hired
Mojeri Coker Naperville North High School IL
Jacki Collins Morristown West HS TN
Jordan Connell Westlake High School (Austin) TX
Mandy Cook Bentonville West HS AR
Jodi Craiglow Hoover HS OH
Benjamin Cruz Archbishop Mitty High School CA
Emmanuel Cruz Democracy Prep Bronx Prep NY
Aubrey Davidson Theodore Roosevelt High School IA
Steven Davis Hired
Jayyy Dawkins Phoenix Country Day School AZ
Joele Denis American Heritage Plantation HS FL
Danielle Douge Evanston Twp HS IL
Doug Dubrowski Ardrey Kell HS NC
Billy Elles Moore HS OK
Carolyn Evans Phoenix Country Day School AZ
Wendy Faerber White House High School TN
Maria Ferreira Wagner Eagan HS MN
Amy French Cotter High School MN
Robert French Cotter High School MN
Hailey Frye Chanhassen HS MN
Ely Garcia Miami Beach Sr HS FL
Casey Golden St Thomas Aquinas HS FL
Anna Good Glenbrook North HS IL
Nathan Goodrich Century HS CA
Mary Gormley Delbarton School NJ
Amy Gower Brentwood Academy (US) TN
Evan Gower Brentwood Academy (US) TN
April Grabner Chanhassen HS MN
Jerakah Greene Tulsa Washington OK
Bryan Grosso Eastview HS MN
Lewis Gurgis Democracy Prep Endurance NY
Kate Hamm Ransom Everglades FL
Chris Harrow Ardrey Kell HS NC
Andrea Hauser Fort Atkinson HS WI
Travis Hazelett Bettendorf HS IA
Ali Helland Cotter High School MN
Megan Helmick Roseville Area HS MN
Bret Hemmerlin Roseville Area HS MN
Craig Heyne NSU University School FL
Emily Higdon White House High School TN
Daniel Hodges Apple Valley HS MN
Erica Hoffman Chaparral Star Academy TX
Richard Holmes Los Alamos High School NM
Ian Hopkins Kent Denver School CO
Bob Ickes Western High School FL
Reena Iyer Geneva School Of Boerne TX
Leslie Jacob Hired
Helena Jancosek Munster HS IN
Gay Janis Gilmour OH
Michael Jennings Anderson High School TX
Sheridan Johnson Albuquerque Academy NM
Suchinder Kalyan Chaparral Star Academy TX
Ann Keen Cotter High School MN
Marlene Kloss McDowell HS PA
Maryrose Kohan George Washington HS CO
Jenee Kowalski Morristown West HS TN
Meg Krekeler Lakeville North HS MN
Andrew Langford Lake Highland Preparatory FL
Gordon Malis Isidore Newman School LA
Dorri Mang The Harker School CA
Jane Marino St Thomas Aquinas HS FL
Lori Matley Monte Vista CA
Bryan McCampbell Jefferson County High School TN
Lauren McCool Dowling Catholic HS IA
Kelly McCracken Tulsa Washington OK
Lindsay Miller Presbyterian Christian School MS
Ali Moore Lakeville North HS MN
Kiersten Naberhaus Dowling Catholic HS IA
Jamaque Newberry NSU University School FL
Kenn O'Drobinak Munster HS IN
Luke Ostrander Apple Valley HS MN
Taren Pfitzer Dowling Catholic HS IA
Rachael Phipps Granada Hills Charter High School CA
Ashley Poitras Cypress Bay HS FL
Drake Pough Hired
Daniel Raborn St Thomas More LA
Ramesh Radhakrishnan Unionville PA
Daniel Redfield Lakeville North HS MN
Grace Reon The Episcopal School of Dallas TX
Dean Rhoads Trinity Preparatory School FL
Frank Rivera Chaparral Star Academy TX
Jaela Robinson Brophy College Prep AZ
Linda Rohrbaugh Trinity Preparatory School FL
Travis Rother Chanhassen HS MN
Devin Sarno George Washington HS CO
Eric Schaefer Chesterton HS IN
Max Schingen Tulsa Washington OK
Josh Shaffer Evanston Twp HS IL
Anne Sheedlo Morristown West HS TN
Cade Shelton Apple Valley HS MN
Robert Shepard Plano Senior HS TX
Johanna Sherman Hawken OH
Brigid Sherry Archbishop Mitty High School CA
Yatesh Singh Lakeville North HS MN
Rhonda Smith Plano West Sr HS TX
Dani Soibelman Chaparral Star Academy TX
Ricinda Spatz Union OK
Carrie Spina Tuscarwaras Valley HS OH
Missy Stertzbach Hoover HS OH
Tyler Stough Johnston IA
Deirdre Sullivan Bellarmine College Preparatory CA
Carol Sylvester Rosemount MN
Salvador Tinajero Santa Ana High School CA
Alexandria Tippings Advanced Learning Academy HS CA
John Torbert West Des Moines Valley HS IA
Allison Torf Glenbrook North HS IL
Carl Trigilio Century HS CA
Michael Tristano Phoenix Country Day School AZ
Norberto Troncoso Democracy Prep Harlem Prep High NY
Alyssa Vaknin AW Dreyfoos School of the Arts FL
Scott Voss Apple Valley HS MN
Mary Wacker Brookfield East WI
Heidi Wacker Hired
Shannon Wade St. Andrew's Episcopal School MS
Melanie Walker Munster HS IN
Zandrea Ware St. Andrew's Episcopal School MS
Jodene Wartman Eagan HS MN
Bradley Wascher Lake Highland Preparatory FL
John Weaver Perry HS OH
Stephanie Weddell Plano Senior HS TX
Alex Weissman George Washington HS CO
Galen Wesson Democracy Prep Harlem NY
Rachel West Cypress Bay HS FL
Hananiah Wiggins Phoenix Country Day School AZ
William Wildman Presbyterian Christian School MS
Hannah Wilson The Harker School CA
Elizabeth Woodrum Bowling Green High School KY
Melody Woodson Perry HS OH
Maggie Woodward Cypress Bay HS FL
Jamaka Young Apple Valley HS MN