Tournament of Champions

2019 — Lexington, KY/US

142 Judges in Policy Debate

Para First Last School State Rounds
Amar Adam Hired 1
Swapnil Agrawal Wayzata High School MN 3
Carlos Astacio North Star Academy CPHS NJ 3
Shree Awsare North Broward Preparatory School FL 3
Kevin Bancroft Chattahoochee High School GA 3
Dan Bannister Hired 1
James Bathurst Brooklyn Technical HS NY 3
Mike Bausch Kent Denver School CO 3
David Bernstein Rowland Hall UT 3
Rikki Bleiweiss The Kinkaid School TX 3
Brian Box Blue Valley North KS 3
Daryl Burch McDonogh MD 4
Matt Cekanor Marquette Univ HS WI 3
Gershom Chan Chattahoochee High School GA 4
Yao Yao Chen Liberal Arts and Science Academy TX 3
Josh Clark Montgomery Bell Academy TN 3
Elyse Conklin Whitney M. Young Magnet High School IL 3
Gabe Cook Barstow School MO 3
Alyssa Corrigan Glenbrook South HS IL 3
Cade Cottrell Green Valley High School NV 7
Jason Courville The Kinkaid School TX 3
Mac Cronin McQueen HS NV 3
Aaron Davis Northside College Preparatory IL 3
Liam Donnelly Ingraham High School WA 4
Nevan Edwards Georgetown Day School DC 3
Tim Ellis Washburn Rural HS KS 3
Eric Emerson The Kinkaid School TX 3
Kurt Fifelski Glenbrook South HS IL 3
Nathan Fleming CK McClatchy High School CA 4
Chris Flowers Little Rock Central AR 3
Eric Forslund Greenhill School TX 3
Chris Fry Blue Valley Southwest HS KS 4
Alex Gazmararian Peninsula High School CA 3
Colton Gilbert Little Rock Central AR 3
Stephen Goldberg Nevada Union High School CA 3
Jacob Goldschlag Montgomery Bell Academy TN 3
Joshua Gonzalez Westminster GA 4
Emily Gordon Rowland Hall UT 3
Robbins Gray Fullerton Union High School CA 3
Nate Graziano Kent Denver School CO 3
Jyleesa Hampton Barstow School MO 3
Kevin Hamrick Montgomery Bell Academy TN 3
Allison Harper North Broward Preparatory School FL 3
Tripp Haskins Dallas Highland Park HS TX 7
Mark Hernandez Sr. Davis Senior HS CA 4
Kevin Hirn Whitney M. Young Magnet High School IL 3
Jeffrey Horn Rowland Hall UT 3
Lauren Ivey Alpharetta HS Debate GA 4
Gabriel Jankovsky New Trier High School IL 3
Jeff Joseph Kent Denver School CO 3
Minha Jutt Blue Valley North KS 3
Jeffrey Kahn Strath Haven PA 3
Aidan Kane Northside College Preparatory IL 3
Viveth Karthikeyan Bellarmine College Preparatory CA 3
Will Katz Washburn Rural HS KS 4
David Kilpatrick Westwood HS TX 3
Vikram Kohli Lane Tech College Prep H.S. IL 7
Eric Lanning Westwood HS TX 3
Beau Larsen Georgetown Day School DC 3
Teja Leburu Niles North High School IL 3
Nick Lepp Lexington HS MA 4
Mark Little OES OR 4
Zhane Lloyd Brooklyn Technical HS NY 3
Kristen Lowe New Trier High School IL 3
Kevin Lu Lexington HS MA 4
Geoff Lundeen North Broward Preparatory School FL 3
Jack Manchester New Trier High School IL 3
Brian Manuel Edgemont HS NY 4
Mason Marriott-Voss Liberal Arts and Science Academy TX 3
Kevin McCaffrey Glenbrook North IL 3
Ryan McFarland Blue Valley Southwest HS KS 3
Valerie McIntosh Whitney M. Young Magnet High School IL 3
Eric Melin Coppell High School TX 3
Dustin Meyers-Levy Glenbrook North IL 4
Josh Miller Marquette Univ HS WI 3
Aly Mithani Hendrickson High School TX 4
Frank Montano North Broward Preparatory School FL 3
Roberto Montero Georgetown Day School DC 3
Ben Morbeck Strath Haven PA 3
Matt Munday Westminster GA 4
Nicole Nave North Star Academy CPHS NJ 3
Theo Noparstak Hired 1
D'Angelo Oberto-Besso Niles North High School IL 3
Anthony Ogbuli Glenbrook South HS IL 3
Martin Osborn Fullerton Union High School CA 3
Tom Pacheco Strath Haven PA 3
Jazmine Pickens McQueen HS NV 3
Stephen Pipkin Glenbrook North IL 3
Steve Pointer Fullerton Union High School CA 3
Anirudh Prabhu Bellarmine College Preparatory CA 3
Robbie Quinn Montgomery Bell Academy TN 3
Advait Ramanan Greenhill School TX 3
Madeline Reese McQueen HS NV 3
Devon Reese McQueen HS NV 3
Shanara Reid-Brinkley North Broward Preparatory School FL 3
Miloran Robinson Marquette Univ HS WI 3
Brian Roche Northside College Preparatory IL 3
Nathan Rothenbaum Glenbrook South HS IL 3
Brian Rubaie Greenhill School TX 3
Rafael Sanchez Coppell High School TX 3
Lucia Scott Barstow School MO 3
Ezra Serrins Liberal Arts and Science Academy TX 3
Mike Shackelford Rowland Hall UT 3
Zahir Shaikh North Broward Preparatory School FL 3
Jon Sharp Georgetown Day School DC 3
Jacob Shelton Wayzata High School MN 3
Sam Shore Greenhill School TX 3
Bee Smale Little Rock Central AR 3
Jacob Smith McQueen HS NV 3
Daniel Stanfield Nevada Union High School CA 3
Jordana Sternberg Westminster GA 3
Chris Stinson Minneapolis South MN 3
Margaret Strong Niles North High School IL 3
Johnnie Stupek Greenhill School TX 3
Jason Sykes Coppell High School TX 3
Raam Tambe Peninsula High School CA 3
Wayne Tang Northside College Preparatory IL 3
Oskar Tauring-Traxler Minneapolis South MN 3
Terrell Taylor Montgomery Bell Academy TN 3
Tyler Thur Glenbrook South HS IL 3
Anthony Trufanov Hired 1
Rosie Valdez Little Rock Central AR 3
Thomas Van Bibber Marquette Univ HS WI 3
Lauren Velazquez Niles North High School IL 3
Alex Velto McQueen HS NV 3
Aaron Vinson New Trier High School IL 3
Alaina Walberg Blue Valley North KS 3
Luc Walkington Niles North High School IL 3
Caitlin Walrath McQueen HS NV 3
Allegro Wang Minneapolis South MN 3
Connor Warshauer New Trier High School IL 3
Ryan Wash North Star Academy CPHS NJ 3
Maggie Wells Gulliver Prep FL 4
David Weston New Trier High School IL 3
Scott Wheeler Peninsula High School CA 3
Darius White McQueen HS NV 3
Tom Woodhead St. Vincent De Paul High School CA 4
Chaz Wyche North Star Academy CPHS NJ 3
Ashley Yan Brooklyn Technical HS NY 3
Austen Yorko Montgomery Bell Academy TN 3
Matthew Zhu Montgomery Bell Academy TN 3
Jared Zuckerman Glenbrook North IL 4