Yale Invitational

2014 — CT/US
Subject Speech Announcements for Sunday
Sender
Recipients Schools registered for Yale Invitational with entries in: Dramatic Duo Extemp Humorous Oral Interp Oratory Speech judges
Sent Saturday 20 September 2014 at 10:15 PM
Text of message

Hello all,

 

We are excited for our next elimination round, the Quarters, at 10:30 AM.

 

1) The schematics for all Quarters rounds are posted so the clearing competitors can see which rooms they are in. THis can be found at:

 

https://www.tabroom.com/index/tourn/postings/index.mhtml?tourn_id=2732

 

Then select the category and click on the Quarters Pairing.

 

2) Extemp prep starts at 10.

 

3) The list below is the list of judges we will need for the QUARTER FINAL JUDGE POOL. These people should be in LC211 at 10 AM for the 10:30 AM round. Tomorrow we will publish a similar list for who we want for the semis and finals pools. 

 

QUARTERS POOL

BR 103 Phillips
FS 106 Honeyman
DC 107 Lee
FS 108 Bassett
FS 109 Shaw-Bassett
FS 110 Landon
EB 111 Hays
GE 116 Rauen
GP 118 Fiocco
DY 119 Cecil, K
FJ 123 Albert/Parker
GP 127 Quinn
HB 128 Mitra
CX 132 Bugland
IA 134 Block
IA 135 Saffran
IA 136 Ranganathan
AW 139 Shapiro
EK 142 O'Hare
ER 146 Hanon
BA 151 Troncoso
GU 153 Chocianowski
HH 154 Poskus
HH 155 Ickes
GG 157 Schimek
GG 159 Desenberg
AP 164 Sheldon, C
AP 165 Sheldon, P
CU 168 Rodriguez
GW 170 Turner
CC 173 Swami
FU 176 Jin
BW 179 Hall
BW 180 Favaro
BA 184 Casarez
HY 187 Remh
CC 190 Thomas
DF 191 McDonough
GK 192 Adams
ID 193 Jeraci
BN 205 Meehan
BN 206 Caparelli
EB 208 Woodward
HN 210 Forseth
FD 211 Petrillo
FD 212 Gormley
BB 217 Hamilton
BB 218 Adler
AB 221 Oon
BW 222 Morreale
HM 224 Bodden
CU 230 Aquiles
CU 231 Foerg
FK 236 Vuchvichevich
  238 Pham
  239 Flatley
  239 Flatley
  240 Tirumala
  241 Hou
  242 Rocha
  244 Anoop
  245 Ye
  246 Uribe
  247 Erickson
FU 248 Duricy
DP 249 Schuman
BB 251 Shapiro
GS 253 Pellizzi
AH 255 Bulosan
HC 257 Donovan
  259 Khan
  260 Cecil, E
  261 Gray
  263 Rice
AX 266 McGill
GR 270 Fontaine
GS 276 Sansone
GS 277 D'Sa
GS 278 Giannetto
GY 279 Lewis
GY 280 Cooper
GY 281 Feldstein
HL 283 Barnhardt
FD 285 Miller
HS 287 Schess
FB 289 Carr
FB 290 Herron
DP 294 Piro
  297 Huang
BB 300 Perichi
BB 301 Gelles
  302 Li
  303 Franco
CT 304 Aguirre

 

 

-----------------------------
Schools registered for Yale Invitational with entries in: Dramatic Duo Extemp Humorous Oral Interp Oratory Speech judges