SCU Dempsey Cronin Invitational
2019 — Santa Clara, CA/US
Field in Original Oratory Novice
96 entries
Institution | Location | Entry | Code | Status |
---|---|---|---|---|
Palo Alto | CA/US | Ashmita Rajmohan | AA Ashmita Rajmohan | |
Palo Alto | CA/US | Cynthia Zhang | AA Cynthia Zhang | |
Irvington | CA/US | Aparna Sureshbabu | AD Aparna Sureshbabu | |
Irvington | CA/US | Charlotte Chau | AD Charlotte Chau | |
Irvington | CA/US | Harleen Sra | AD Harleen Sra | |
Irvington | CA/US | Hema Madichetty | AD Hema Madichetty | |
Irvington | CA/US | Jeyashree Chandrahasan | AD Jeyashree Chandrahasan | |
Irvington | CA/US | Samraagyi Timalsina | AD Samraagyi Timalsina | |
Irvington | CA/US | Sukhleen Hundal | AD Sukhleen Hundal | |
Evergreen Valley | CA/US | Aanvi Singhani | AF Aanvi Singhani | |
Evergreen Valley | CA/US | Candice Phan | AF Candice Phan | |
Evergreen Valley | CA/US | Emilie Yin | AF Emilie Yin | |
Evergreen Valley | CA/US | Tiffany Dang | AF Tiffany Dang | |
Los Altos | CA/US | Fatafehi Loto'aniu | AG Fatafehi Loto'aniu | |
Mission San Jose | CA/US | Ayushi Kashyap | AM Ayushi Kashyap | |
Mission San Jose | CA/US | Tias Ghosh | AM Tias Ghosh | |
Davis Senior | CA/US | Alicia Joo | BC Alicia Joo | |
New Roads | CA/US | Anya Nelson | BE Anya Nelson | |
Leland | CA/US | Aamit Kancherlapalli | BF Aamit Kancherlapalli | |
Leland | CA/US | Ashwini Arun | BF Ashwini Arun | |
Leland | CA/US | Eshaa Sunkam | BF Eshaa Sunkam | |
Leland | CA/US | Pavana Upadhyaya | BF Pavana Upadhyaya | |
Monta Vista | CA/US | Ashil Shao | BT Ashil Shao | |
Monta Vista | CA/US | Avani Kulshreshtha | BT Avani Kulshreshtha | |
Monta Vista | CA/US | Diya Iqlas | BT Diya Iqlas | |
Monta Vista | CA/US | Maggie Du | BT Maggie Du | |
Monta Vista | CA/US | Marwa Moustafa | BT Marwa Moustafa | |
Monta Vista | CA/US | Mira Bhardwaj | BT Mira Bhardwaj | |
Monta Vista | CA/US | Preetal Deshpande | BT Preetal Deshpande | |
Monta Vista | CA/US | Rachel Chan | BT Rachel Chan | |
Monta Vista | CA/US | Sania Shah | BT Sania Shah | |
Quarry Lane | CA/US | Ankit Sammeta | BX Ankit Sammeta | |
Milpitas | CA/US | Trinh Tran | CE Trinh Tran | |
Woodcreek | CA/US | Clare "Corey" Wilson | CH Clare Wilson | |
Woodcreek | CA/US | Gregory Crawford | CH Gregory Crawford | |
Woodcreek | CA/US | Julia Most | CH Julia Most | |
Notre Dame | CA/US | Iliana Allison | CS Iliana Allison | |
Notre Dame | CA/US | Mila Bekele | CS Mila Bekele | |
Notre Dame | CA/US | Parvathy Nair | CS Parvathy Nair | |
Notre Dame | CA/US | Sneha Sadaphule | CS Sneha Sadaphule | |
Sonoma | CA/US | Aubrey Elder | DB Aubrey Elder | |
Young Genius, Bay Area | CA/US | Aarushi Jain | DD Aarushi Jain | |
Young Genius, Bay Area | CA/US | Allison Pan | DD Allison Pan | |
Young Genius, Bay Area | CA/US | Anika Mathur | DD Anika Mathur | |
Young Genius, Bay Area | CA/US | Mahika Lodha | DD Mahika Lodha | |
Young Genius, Bay Area | CA/US | Rebecca Wu | DD Rebecca Wu | |
Young Genius, Bay Area | CA/US | Vishnutejas Mummidi | DD Vishnutejas Mummidi | |
Amador Valley | CA/US | Chloe Jeon | DN Chloe Jeon | |
Amador Valley | CA/US | Emma Le | DN Emma Le | |
Amador Valley | CA/US | Keerthi Nalabotu | DN Keerthi Nalabotu | |
Amador Valley | CA/US | Neha Sivaraman | DN Neha Sivaraman | |
Amador Valley | CA/US | Tony Wang | DN Tony Wang | |
Amador Valley | CA/US | Xina Wang | DN Xina Wang | |
Golden State | CA/US | Anya Agarkar | DT Anya Agarkar | |
Golden State | CA/US | Ayati Vyas | DT Ayati Vyas | |
Golden State | CA/US | Callie Yuan | DT Callie Yuan | |
Golden State | CA/US | Jasmine Liu | DT Jasmine Liu | |
Golden State | CA/US | Neha Nabar | DT Neha Nabar | |
Modern Rhetoric | CA/US | Ardell Yu | EA Ardell Yu | |
Modern Rhetoric | CA/US | Gerry Wu | EA Gerry Wu | |
Modern Rhetoric | CA/US | Samantha Tang | EA Samantha Tang | |
Saratoga | CA/US | Christina Chang | EB Christina Chang | |
Saratoga | CA/US | Isabella Lee | EB Isabella Lee | |
Saratoga | CA/US | Saahil Chaddha | EB Saahil Chaddha | |
Lynbrook | CA/US | Akshara Taraniganty | EC Akshara Taraniganty | |
Lynbrook | CA/US | Kavya Pandrangi | EC Kavya Pandrangi | |
Mira Loma | CA/US | Ashwath Palavalli | EE Ashwath Palavalli | |
Claremont | CA/US | Ady Bolinger | EG Ady Bolinger | |
Claremont | CA/US | Angelina Alkhouri | EG Angelina Alkhouri | |
Claremont | CA/US | Artemis O'Reilly-Hahn | EG Artemis O'Reilly-Hahn | |
Claremont | CA/US | David Begazo | EG David Begazo | |
Claremont | CA/US | Gavin Brown | EG Gavin Brown | |
Claremont | CA/US | Kevin Hammill | EG Kevin Hammill | |
Claremont | CA/US | Michael Ball | EG Michael Ball | |
El Roble | CA/US | Adam Wang | FH Adam Wang | |
El Roble | CA/US | Charlotte Griffiths | FH Charlotte Griffiths | |
El Roble | CA/US | Connor Gale | FH Connor Gale | |
El Roble | CA/US | Diego Przygoda | FH Diego Przygoda | |
El Roble | CA/US | Duncan Negus | FH Duncan Negus | |
El Roble | CA/US | John Liu | FH John Liu | |
El Roble | CA/US | Lucas Grannis | FH Lucas Grannis | |
El Roble | CA/US | Ryan Impastato | FH Ryan Impastato | |
Harker | CA/US | Cecilia Yang | FN Cecilia Yang | |
Velasquez | CA/US | Ellie Lau | GF Ellie Lau | |
Cupertino | CA/US | Apurva Pophali | GK Apurva Pophali | |
Cupertino | CA/US | Arya Mhaiskar | GK Arya Mhaiskar | |
Cupertino | CA/US | Ishitha Vemula | GK Ishitha Vemula | |
Cupertino | CA/US | Janvi Prasad | GK Janvi Prasad | |
Cupertino | CA/US | Rishika Srinivas | GK Rishika Srinivas | |
Picket Fence | CA/US | Meera Iyer | GL Meera Iyer | |
Thornton | CA/US | Avishi Baldwa | GZ Avishi Baldwa | |
Thornton | CA/US | Ujjawal Prasad | GZ Ujjawal Prasad | |
Fremont | CA/US | Anika Khandavalli | HC Anika Khandavalli | |
Fremont | CA/US | David Zhang | HC David Zhang | |
Fremont | CA/US | Gunjan Bhuller | HC Gunjan Bhuller | |
Fremont | CA/US | Harika Chandrasekhar | HC Harika Chandrasekhar |