SCU Dempsey Cronin Invitational
2019 — Santa Clara, CA/US
Field in Impromptu Novice
82 entries
Institution | Location | Entry | Code | Status |
---|---|---|---|---|
Palo Alto | CA/US | Ashmita Rajmohan | AA Ashmita Rajmohan | |
Palo Alto | CA/US | Varun Vanga | AA Varun Vanga | |
Irvington | CA/US | Geetika Mahajan | AD Geetika Mahajan | |
Irvington | CA/US | Lakshana Viswa | AD Lakshana Viswa | |
Irvington | CA/US | Siya Bhadoria | AD Siya Bhadoria | |
Los Altos | CA/US | Shreya Anand | AG Shreya Anand | |
Menlo-Atherton | CA/US | Xavier Vance | AJ Xavier Vance | |
Nova 42 | CA/US | Adam Mimou | AK Adam Mimou | |
Mission San Jose | CA/US | Nandana Nambiar | AM Nandana Nambiar | |
Mission San Jose | CA/US | Nandika Nambiar | AM Nandika Nambiar | |
Davis Senior | CA/US | Adam Ferguson | BC Adam Ferguson | |
Davis Senior | CA/US | Elika Kiani | BC Elika Kiani | |
Davis Senior | CA/US | Greta Farnum | BC Greta Farnum | |
Davis Senior | CA/US | May Wang | BC May Wang | |
Davis Senior | CA/US | Yoojin Kim | BC Yoojin Kim | |
Mentoring | CA/US | Jesse Lindemuth | BD Jesse Lindemuth | |
Mentoring | CA/US | Johnny Nieters | BD Johnny Nieters | |
Mentoring | CA/US | Nathan Steuer | BD Nathan Steuer | |
Mentoring | CA/US | Theo Zaballos | BD Theo Zaballos | |
Mentoring | CA/US | Tucker Twomey | BD Tucker Twomey | |
Mentoring | CA/US | Zac Saliba | BD Zac Saliba | |
Leland | CA/US | Justin Duval | BF Justin Duval | |
Leland | CA/US | Nihal Gunukula | BF Nihal Gunukula | |
Leland | CA/US | Patrick Kwon | BF Patrick Kwon | |
Leland | CA/US | Samika Mathada | BF Samika Mathada | |
Cleveland | OR/US | Mia Ruhoff | BM Mia Ruhoff | |
Monta Vista | CA/US | Abirami V Kathiresan | BT Abirami V Kathiresan | |
Monta Vista | CA/US | Jia Desai | BT Jia Desai | |
Monta Vista | CA/US | Maggie Yang | BT Maggie Yang | |
Monta Vista | CA/US | Pallavi Chekka | BT Pallavi Chekka | |
Monta Vista | CA/US | Rohin Inani | BT Rohin Inani | |
Monta Vista | CA/US | Saanvi Mantripragada | BT Saanvi Mantripragada | |
Monta Vista | CA/US | Tvisha Gupta | BT Tvisha Gupta | |
Quarry Lane | CA/US | Alina Randhawa | BX Alina Randhawa | |
Quarry Lane | CA/US | Ananya Juneja | BX Ananya Juneja | |
Milpitas | CA/US | Amber Chow | CE Amber Chow | |
Milpitas | CA/US | Juan Francisco Beas Flores | CE Juan Francisco Beas Flores | |
SF Waldorf | CA/US | Catie Dewar-Kudsi | CF Catie Dewar-Kudsi | |
SF Waldorf | CA/US | Issy Robins | CF Issy Robins | |
Vrisa | CA/US | Keerthana Noru | CL Keerthana Noru | |
Vrisa | CA/US | Rihanna Abdulvahid | CL Rihanna Abdulvahid | |
Vrisa | CA/US | Rishitha Bandla | CL Rishitha Bandla | |
Vrisa | CA/US | Sahasra Vellanki | CL Sahasra Vellanki | |
Athens | CA/US | Nishant Kompella | CR Nishant Kompella | |
Notre Dame | CA/US | Emma Chen | CS Emma Chen | |
Stratagem Learning | CA/US | Sanvi Ghorpade | CY Sanvi Ghorpade | |
Infinite | CA/US | Arnav Aggarwal | CZ Arnav Aggarwal | |
Infinite | CA/US | Rohin Garg | CZ Rohin Garg | |
Infinite | CA/US | Surya Kannan | CZ Surya Kannan | |
Sonoma | CA/US | Anthony Pereira | DB Anthony Pereira | |
Young Genius, Bay Area | CA/US | Drishti Sethia | DD Drishti Sethia | |
Young Genius, Bay Area | CA/US | Sanaa Lokray | DD Sanaa Lokray | |
Young Genius, Bay Area | CA/US | Yana Kapoor | DD Yana Kapoor | |
Young Genius, Bay Area | CA/US | Yashom Kapoor | DD Yashom Kapoor | |
Golden State | CA/US | Akhil Krishnan | DT Akhil Krishnan | |
Golden State | CA/US | Anya Agarkar | DT Anya Agarkar | |
Golden State | CA/US | Ethan Zuo | DT Ethan Zuo | |
Golden State | CA/US | Sahas Goli | DT Sahas Goli | |
Golden State | CA/US | Siddharth Srinivasan | DT Siddharth Srinivasan | |
Golden State | CA/US | Sohil Rathi | DT Sohil Rathi | |
Lynbrook | CA/US | Akshara Taraniganty | EC Akshara Taraniganty | |
Lynbrook | CA/US | Akul Murthy | EC Akul Murthy | |
Mira Loma | CA/US | Surya Srikumar | EE Surya Srikumar | |
Redwood | CA/US | Jack Jin | ER Jack Jin | |
Bentley | CA/US | Arai Varela-Wilkerson | ES Arai Varela-Wilkerson | |
Bentley | CA/US | Garrison Sylvester | ES Garrison Sylvester | |
Bentley | CA/US | Julia Boscardin | ES Julia Boscardin | |
Silver Creek | CA/US | Kriti Vamshidhar | EZ Kriti Vamshidhar | |
El Roble | CA/US | Ryan Impastato | FH Ryan Impastato | |
Harker | CA/US | Anjali Yella | FN Anjali Yella | |
Harker | CA/US | Cecilia Yang | FN Cecilia Yang | |
Harker | CA/US | Ella Lan | FN Ella Lan | |
Presentation | CA/US | Aarabhi Ashok | GA Aarabhi Ashok | |
Cupertino | CA/US | Apurva Ayalur | GK Apurva Ayalur | |
Cupertino | CA/US | Ashwath Kannan | GK Ashwath Kannan | |
Cupertino | CA/US | Siri Gunturi | GK Siri Gunturi | |
Thornton | CA/US | Ananya Balaji | GZ Ananya Balaji | |
Fremont | CA/US | Juan Pedraza | HC Juan Pedraza | |
AB Miller Independent | CA/US | Anish Bhethanabotla | HL Anish Bhethanabotla | |
HS Miller Independent | CA/US | Hiranmayi Srinivasa | HM Hiranmayi Srinivasa | |
MR Miller Independent | CA/US | Mahati Ramakrishnan | HN Mahati Ramakrishnan | |
Cupertino | CA/US | Siyona Sarma | Siyona Sarma |